Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

VI ACa 1365/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-12-16

Data publikacji: 2017-02-01

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wystarczające jest spełnienie przez przedsiębiorcę jednej z przesłanek wymienionych w art. 49a ust. 5 pr. energ., aby był on zwolniony z obowiązku publicznej sprzedaży określonej części wytworzonej energii elektrycznej.
(...)(...)(...)(...)Wydzielenie, o którym mowa we wskazanym przepisie, oznacza, że jednostka wytwórcza nie pracuje synchronicznie z systemem elektroenergetycznym rozumianym jako sieci elektroenergetyczne oraz przyłączone do nich urządzenia i instalacje współpracujące z siecią. (...)Jak słusznie wskazał pozwany, jedynym układem, który mógłby stanowić większą całość dla jednostki wytwarzania energii elektrycznej, którego funkcjonowanie stanowi przedmiot regulacji(...)przyłączone do nich urządzenia i instalacje, współpracujące z siecią ( art. 3 pkt 23 Pe).
Czytaj więcej»

I ACa 176/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-03

Data publikacji: 2013-09-21

trafność 32%

W dniu 28 kwietnia 2011 r. strony zawarły umowę sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucyjnych. (...)Owa niemożność korzystania z energii elektrycznej możliwa jest do przezwyciężenia, natomiast fakt wstrzymania dostawy energii elektrycznej naruszać może inne dobra osobiste człowieka. (...)(...)ona winna płacić za energię elektryczną, nie zaś wynajmujący ( vide(...)wobec zamontowania przez nią nowej instalacji elektrycznej i stanowiska pozwanej w tej kwestii, które to przyczyny pozwana zakwestionowała – k 171). (...)Tym samym powódka przyznała, że była zobowiązana do wnoszenia opłat za energię elektryczną od tej daty.
Czytaj więcej»

I ACa 1240/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-03-18

Data publikacji: 2014-09-01

trafność 32%

(...)na zamierzony zakres zlecenia - instalacje elektryczne na (...) C. , załączając dokumenty dotyczące podwykonawcy oraz umowę wraz z załącznikami z zakresem prac budowlano-montażowych w zakresie instalacji elektrycznych. (...)Przyznał zaś, że wyraził zgodę na zatrudnienie powoda jako podwykonawcy na wykonywanie instalacji elektrycznych dla (...) C. . (...)Zdaniem Sądu I instancji, wbrew tym twierdzeniom, zauważyć należało, że powód był podwykonawcą robót w zakresie wykonania instalacji elektrycznych. (...)Błędnie zatem Sąd I instancji zarzucił pozwanemu ad. 2, iż ten nie wykazał, aby strony łączyły jakiekolwiek inne umowy w oparciu o które powód wykonał instalacje elektryczne.
Czytaj więcej»

II Ca 1479/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-15

Data publikacji: 2018-11-13

trafność 32%

W dniu 18 maja 2006 r. założono licznik w szafce pomiarowej zaś w dniu 24 sierpnia 2006 r. uprawniony elektryk dokonał odbioru wykonania i odbioru instalacji elektrycznej w budynku na działce n (...) . (...)(...)pozostaje fakt, że w skrzynce elektrycznej, posadowionej na nieruchomości stanowiącej własność powodów znajduje się instalacja elektryczna, w tym licznik poboru prądu, za pomocą której przedsiębiorstwo przesyłowe dostarcza energię elektryczną do nieruchomości pozwanego. (...)W szczególności pieczołowicie odtworzono proces inwestycyjny, który doprowadził do posadowienia na nieruchomości powodów skrzynki elektrycznej i zamontowanie w niej wspomnianej instalacji elektrycznej, w tym treść aktów, zezwoleń i decyzji o charakterze administracyjnym, które do tego doprowadziły. (...)Od tego czasu nie została w spornej szafce zamontowana żadna dodatkowa instalacja elektryczna poza licznikiem, stanowiącym własność przedsiębiorstwa przesyłowego dla potrzeb odczytu rozmiaru pobranej energii.
Czytaj więcej»

I AGa 194/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2018-11-19

trafność 32%

Instalacja CO była rozprowadzona w ścianie. (...)Przelewem z dnia 13 kwietnia 2011 r. powód wypłacił poszkodowanej K. L. dopłatę do odszkodowania w kwocie 12.034,55 zł, obejmującej koszt robót elektrycznych, wymiany schodów składanych i koszt zużytej energii elektrycznej. (...)Naprawa instalacji została pozostawiona pozwanej, jako osobie odpowiedzialnej za stan instalacji. (...)Naprawa instalacji została pozostawiona właścicielowi lokalu, jako podmiotowi odpowiedzialnemu za stan instalacji.
Czytaj więcej»

I Ca 294/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2014-10-01

Data publikacji: 2014-11-03

trafność 32%

Istotność:

Powyższe rozstrzygnięcie zostało oparte na następujących ustaleniach i wnioskach: W dniu 13 czerwca 2013 roku na terenie nieruchomości będącej własnością J. W. uszkodzeniu uległ kabel zasilający w energię elektryczną budynek powódki. (...)Stałymi elementami są w szczególności wyposażenie instalacji wodno – kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, gazowej czy grzewczej. W oparciu o powyższe, Sąd Rejonowy stwierdził, że kabel elektryczny, jako urządzenie instalacji elektrycznej, należy zaliczyć do elementów stałych(...)tym samym pozbawienie nieruchomości energii elektrycznej, zawsze będzie się wiązało ze spadkiem jej wartości. (...)(...)izolację cieplne, przeciwwodne dźwiękochłonne, schody, instalację, odgromową, rynny, wszelkie instalację (np. wodno-kanalizacyjna, elektryczna, urządzenia lub części składowe niezbędne(...)
Czytaj więcej»

V GC 1415/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2023-01-30

Data publikacji: 2023-06-20

trafność 32%

Istotność:

Następnego dnia kierowca zgłosił powodom, że samochód utracił moc oraz to, że wyczuł swąd palącej się instalacji elektrycznej. Po zjechaniu na najbliższy parking, kierowca zauważył, że elementy silnika są mocno odymione, a instalacja elektryczna silnika stopiona. (...)Każda próba uruchomienia mogła spowodować zwarcie instalacji elektrycznej, a w konsekwencji zapalenie. (...)Powyższe świadczy o wadliwości i ewentualnym zwarciu samej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 282/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-04

Data publikacji: 2019-10-30

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii - tj.(...)rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art 7 oze (okoliczność bezsporna). W ramach prowadzonej działalności w III kwartale 2016r, w odnawialnym źródle energii należącym do powoda, została wytworzona energia elektryczna w ilości 51,240 MWh (sprawozdanie k.13 akt adm). (...)(...)odnawialnych źródeł energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)przedsiębiorcy, polegającej na wytwarzaniu energii elektrycznej w małej instalacji odnawialnego źródła energii w okresie III kwartału 2016 r. uzasadnia nałożenie na przedsiębiorcę kary w powyższej wysokości.
Czytaj więcej»

I C 1322/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-02-25

Data publikacji: 2020-11-09

trafność 32%

Pozwany wskazał, że w dniu 9 stycznia 2020 r. zawarł umowę kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej i umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. (...)Przedmiotem tej umowy było przyłączenie do sieci dystrybucyjnej instalacji odbiorczej budynku mieszkalnego wielolokalowego (początkowo placu budowy) położonego w Ł. przy ulicy (...) , numer działki (...) . (...)Po drugie wątpliwości budziło złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy po upływie 1,5 roku po wystawieniu faktury przez stronę powodową i otrzymania informacji o możliwości świadczenia usług dystrybucji elektrycznej. W dalszej kolejności umowa przedłożona przez pozwanego z dnia 9 stycznia 2020 r. dotyczyła sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji nr (...) .
Czytaj więcej»

I C 653/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kutnie

Data orzeczenia: 2019-07-25

Data publikacji: 2019-08-16

trafność 32%

Istotność:

Następnie przyłączono przewody na desce licznikowej na trzech fazach, wprowadzając w ten sposób prąd elektryczny do instalacji domowej. (...)Należność z tytułu nielegalnego poboru energii elektrycznej wyliczono dla taryfy G11, przy instalacji 3-fazowej, wartość zabezpieczenia 25A, przyjęto, że pobór energii trwał od 16 lipca 2013 r. tj. 139 dni. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje(...)faz, którymi nielegalnie pobierano energię elektryczną (pkt 7. 7.2). /dowód: wyciąg(...)z Taryfy tj. pobieraniem energii elektrycznej bez zawarcia umowy. (...)Sąd nie dał wiary zeznaniom pozwanych w zakresie, w jakim wskazywali, że z podłączonej „instalacji” korzystali jedynie przez okres 3 dni, od 30 listopada do 2 grudnia 2013 roku i tylko w celu zasilania pieca co.
Czytaj więcej»