Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 1204/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-09-28

Data publikacji: 2016-10-24

trafność 21%

Jeden z tych wątków przytaczał z imienia i nazwiska osobę powoda C. D. . (dowód: artykuł prasowy „Tajemnica śmierci w (...) ” k.(...)(...)Trop okazał się nietrafiony.” (dowód: artykuł prasowy „Tajemnica śmierci w (...) ” k. 119) Autorka artykułu „Tajemnica śmierci w (...) ” M. M. (1) jest zatrudniona w Gazecie (...) na stanowisku dziennikarz-redaktor od 16 lat. (...)Zgromadzony materiał dowodowy nie pozwolił jednak w ocenie Sądu na ustalenie, że na skutek publikacji artykułu „Tajemnica śmierci w (...) ” doszło do naruszenia powyższych dóbr osobistych powoda. (...)Rzeczywiście w artykule „Tajemnica śmierci w (...) ” oprócz informacji o popełnionym przez powoda zabójstwie, podano, że wcześniej powód wraz ze współsprawcą „(…) zamieścili w telegazecie ogłoszenie.
Czytaj więcej»

XVII AmA 32/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-14

Data publikacji: 2022-09-21

trafność 21%

Na dzień 13 kwietnia 2015 r. liczba umów o kredyt CHF, w których suma stawki bazowej LIBOR i marży była mniejsza niż zero wynosiła 2035 [ tajemnica przedsiębiorstwa ], a udział tych umów w całkowitej liczbie wykonywanych przez Bank umów o kredyt CHF stanowił 3,25 % [ tajemnica przedsiębiorstwa ]. Z kolei wartość pozostała do spłacenia takich umów równa była (...) [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF, a udział(...)kredyt CHF wynosił 3,99 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] % ( pismo z 16/04/2015 r. k.1092-1093 ). (...)W takim przypadku liczba kredytów z ujemną stopą procentową zmniejszy się do 249 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] sztuk co będzie stanowiło 0,4 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] % wszystkich kredytów hipotecznych ( pismo k. 1426-1427, pismo z 27/11/2015 r. k.1460-1462). (...)w wysokości 4 628,51 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF. Dla Umowy(...)2015 r. wynosiłaby -80,31 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF, a dla(...)wyższej marży 4 553,44 [ tajemnica przedsiębiorstwa ] CHF (okres kredytowania(...)
Czytaj więcej»

XVII AmK 6/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-06

Data publikacji: 2023-07-25

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)opłaty podstawowej w wersji nieobjętej tajemnicą przedsiębiorstwa Spółki (...) . dowód(...)343-378 akt admin., wersja zawierająca tajemnicę przedsiębiorstwa, k. 291-342 akt admin.;(...)199-290 akt admin.; wersja zawierająca tajemnicę przedsiębiorstwa, k. 7-198 akt admin. (...)Dotyczy to również materiału obejmującego tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Naruszenie, powołanych w odwołaniu (...) , przepisów procedury administracyjnej nie jest uzasadnione tylko dlatego, że zostało wydane postanowienie o ograniczeniu (...) , (...) i innym podmiotom prawa wglądu do materiału dowodowego objętego tajemnicą przedsiębiorstwa (...) . (...)W konsekwencji, w ocenie Sądu, kwestia zasadności ograniczenia prawa wglądu do materiału dowodowego objętego tajemnicą przedsiębiorstwa (...) nie może być przenoszona na płaszczyznę niniejszego postępowania.
Czytaj więcej»

I ACa 1024/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-11-15

Data publikacji: 2013-03-12

trafność 21%

Dzwoniąc do tych osób posługiwała się danymi, które należały do powódki i stanowiły jej tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Pomimo, iż dostęp do tych danych mieli inni pracownicy, dane te były tajemnicą przedsiębiorstwa. Informacja staje się „tajemnicą, kiedy przedsiębiorca przejawia wolę zachowania jej jako niepoznawalnej dla osób trzecich. (...)Jej twierdzenia, że nie wiedziała jakie to informacje są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa nie są wiarygodne.
Czytaj więcej»

IX Ka 524/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2013-06-27

Data publikacji: 2013-10-29

trafność 21%

Przepis ten stanowi, że przestępstwem jest wykorzystywanie we własnej działalności gospodarczej informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa , którą sprawca bezprawnie uzyskał. (...)O tym, , że informację tę spółka traktowała jako tajemnicę przedsiębiorstwa świadczyć miało to, że cała dokumentacja koncepcji przechowywana była w kasie pancernej. (...)Do tego, aby przebieg trasy gazociągu mógł być uznany za tajemnicę przedsiębiorstwa koniecznym byłoby, aby prezes spółki G. podjął określone działania ( nie tylko o charakterze fizycznym) mające na celu zachowanie w tajemnicy tej informacji. (...)To, że koncepcja – dokumentacja była przechowywana w kasie pancernej nie przesądza, że chodziło o to, aby z trasy , którędy będzie przebiegał gazociąg uczynić tajemnicę.
Czytaj więcej»

XII Ga 143/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-17

Data publikacji: 2013-08-01

trafność 21%

W §8 umowy strony zawarły, iż przez okres 3 lat od wygaśnięcia umowy powód nie może ujawniać informacji stanowiących tajemnicę pozwanej, W związku z tym musiało być dla pozwanej istotne, aby informacje stanowiące jej tajemnicę przedsiębiorstwa były zachowywane przez długi okres czasu. Co prawda dokładnie zakres tej tajemnicy miała regulować „ umowa o poufności”, której żadna ze stron w toku tego procesu, jako dowodu nie przedstawiła. Jednakże pomimo tego, iż było oczywistym jakie procedury zachowywania tajemnicy obowiązują u pozwanej i czego one dotyczą, to powód wydał materiały objęte tą tajemnicą osobie trzeciej tj. panu K. W. (1) . (...)Jak już wyżej wywiedziono, powód obowiązany był do zachowania w tajemnicy informacji poufnych, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa pozwanej także w trakcie trwania umowy, a nie tylko po jej zakończeniu.
Czytaj więcej»

XVII AmA 62/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-04-01

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 21%

Podczas obowiązywania dwudziestu edycji ww. promocji, objęto nimi [tajemnica przedsiębiorstwa], natomiast w trakcie trwania promocji [tajemnica przedsiębiorstwa]. Liczba klientów Spółki, którzy zostali objęci promocją: [tajemnica przedsiębiorstwa]. (...)Działania te podejmowane były w ramach [tajemnica przedsiębiorstwa] edycji promocji. Mając na uwadze, że kolejne edycje następowały po sobie [tajemnica przedsiębiorstwa].
Czytaj więcej»

VII Pa 406/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-01-15

Data publikacji: 2023-08-21

trafność 21%

(...)wzajemnie) zobowiązała się do zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa (§11 umowy), natomiast zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy o pracę pozwana (powódka wzajemnie) zobowiązała się także do przestrzegania tajemnicy zawodowej i handlowej. (...)Nie budzi przy tym wątpliwości, że do kategorii tej należą tajemnice przedsiębiorstwa. (...)(...)wzajemnie) zobowiązała się do zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa, tj. tajemnicy zawodowej i handlowej. (...)Wobec powyższego należy uznać, że pozwana niewątpliwie miała dostęp do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VI Ka 868/18

wyrok

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-10-05

Data publikacji: 2019-02-07

trafność 21%

Zgodnie z art. 104 pr. bank. tajemnica bankowa obejmuje bowiem wszelkie informacje dotyczące czynności bankowej, uzyskanie w czasie negocjacji, w trakcie zawierania i realizacji umowy, na podstawie której bank tę czynność wykonuje. Co prawda bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiących tajemnice bankową m.in. sądowi, ale wyłącznie w enumeratywnie wymienionych przypadkach. (...)(...)uprawnienia do żądania informacji stanowiących tajemnicę bankową jest prokurator prowadzący postępowanie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Co również oczywiste, innego źródła wiedzy, niż (...) Bank (...) i osoby w nim zatrudnione, a więc podmioty obowiązane do zachowania tajemnicy bankowej, nie sposób było sobie wyobrazić odnośnie okoliczności tą tajemnicą objętej.
Czytaj więcej»

IV P 351/14

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach

Data orzeczenia: 2016-06-22

Data publikacji: 2017-04-24

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powódka podkreśliła, że nie naruszyła tajemnicy przedsiębiorstwa, logując się do jego systemu informatycznego poza miejscem pracy i w trakcie zwolnienia lekarskiego. (...)Pozwana podniosła, iż powódka przebywając na zwolnieniu lekarskim wielokrotnie, nie mając ku temu powodów, logowała się do jej systemu informatycznego, sprawdzając dane kontrahentów, marże, zakupy, sprzedaż i inne dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Powódka była zobowiązana do zachowania w tajemnicy, nie ujawniania i nie wykorzystywania (za wyjątkiem używania lub ujawniania za wiedzą i w porozumieniu z organami pozwanej) jakichkolwiek informacji o poufnym charakterze, nabytych w czasie trwania zatrudnienia. (...)Zleceniobiorcę obowiązywała tajemnica handlowa w zakresie uzyskanych informacji handlowych o Spółce.
Czytaj więcej»