Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

I C 1185/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu

Data orzeczenia: 2019-03-11

Data publikacji: 2020-05-05

trafność 33%

W wyniku awarii nastąpiło przepięcie w wewnętrznej instalacji elektrycznej powoda i wzrost napięcia w tej sieci. (...)Wyjaśniając: biegły sądowy z zakresu energetyki, elektroenergetyki, elektrotechniki oraz instalacji elektrycznych M. S. w opinii z(...)miejscowości R. uszkodzeniu uległy sprzęty elektryczne powoda. (...)Ostatnia modernizacja instalacji elektrycznej miała miejsce w 2000 r. i została dokonana przez ojca powoda. (...)W szczególności § 180 ust. 2 stanowił, że instalacja i urządzenia elektryczne powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowania, a przede wszystkim ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym, przepięciami łączeniowymi i atmosferycznymi, powstaniem pożaru, wybuchem i innymi szkodami.
Czytaj więcej»

VIII K 717/19

wyrok

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-11-20

Data publikacji: 2020-06-09

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)(...) , korzystając z połączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego, dokonał kradzieży energii elektrycznej o łącznej ilości 15328,5 kWh(...)B. ustalono, że w miekszkaniu do jednego z gniazd podłączony jest przewód zasilający połączony do źródła poboru energii elektrycznej z pominięciem licznika. (...)(...)(...) , korzystając z połączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego, dokonał kradzieży energii elektrycznej o łącznej ilości 15328,5 kWh(...)(...)Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego R. W. (1) korzystając z połączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego, dokonał kradzieży energii elektrycznej 3.2.
Czytaj więcej»

V GC 935/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-12-01

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 33%

Istotność:

Teza orzeczenia: Brak uprzedniego zawiadomienia inwestora o umowie z podwykonawcą jako warunek solidarnej odpowiedzialności inwestora z wykonawcą wobec podwykonawcy za zapłatę mu wynagrodzenia - nie może być podstawą odmowy wypłaty wynagrodzenia prze inwestora bezpośrednio podwykonawcy, jeśli inwestor na jakimkolwiek etapie robót budowlanych, a nawet po ich (...)
Powód przyjął na siebie obowiązek wykonania całej instalacji c.o., montażu zewnętrznego komina, instalacji elektrycznej dla pompy ciepła i kotła w kotłowni. (...)Montaż instalacji oświetleniowej i gniazd wraz z puszkami z tworzywa sztucznego, wykonanie pomiarów pomontażowych w zakresie instalacji elektrycznej. (...)W swoim kosztorysie pozwany ujął również montaż instalacji oświetlenia, gniazd i puszek elektrycznych. (...)Wszyscy zgodnie twierdzili, że jakiekolwiek urządzenia elektryczne montowane przez powoda miały związek wyłącznie z realizacją inwestycji w zakresie instalacji c.o. . Powód również wyjaśnił, że jego wynagrodzenie obejmowało instalacje elektryczne i oświetleniowe montowane w pomieszczeniu kotłowni.
Czytaj więcej»

I ACa 2092/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-13

Data publikacji: 2017-04-04

trafność 33%

(...)terminowego regulowania należności za energię elektryczną oraz innych należności związanych z(...)możliwość niewłaściwego rozliczenia za energię elektryczną oraz o powstałych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej lub niewłaściwych jej parametrach. (...)(...)układzie pomiarowo – rozliczeniowym energii elektrycznej w firmie pozwanego, występowało uszkodzenie powodujące zaniżenie wskazań licznika energii elektrycznej, jednakże dokładna ilość energii niezmierzonej(...)3 fazach w okresie uszkodzenia instalacji. (...)Umowa sprzedaży energii elektrycznej jest umową wzajemną i odpłatną. (...)Z opinii biegłych z Politechniki (...) wynika, że licznik do pomiaru energii elektrycznej powinien wskazywać pobraną energię elektryczną w trzech fazach.
Czytaj więcej»

VI P 219/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-01-11

Data publikacji: 2024-06-07

trafność 33%

Istotność:

Budynek znajdował się w stanie surowym otwartym, nie rozpoczęto jeszcze w nim montażu instalacji elektrycznej. (...)Skontaktowano się więc z nim i uzgodniono, że będzie on wykonywał instalacje elektryczne i nadzorował innych wykonujących te instalacje i punkty (wypusty kabli do przyłączeń elektrycznych). (...)Otrzymał on gotowy schemat od pozwanych i miał wykonywać instalację z zaznaczonymi punktami elektrycznymi. (...)Mógł on wykonywać czynności z zakresu montażu instalacji elektrycznej w sposób przez siebie wybrany.
Czytaj więcej»

VII Ua 3/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-09-02

Data publikacji: 2015-09-16

trafność 33%

Istotność:

Z jej zeznań wynikało, iż remont instalacji elektrycznej domu mieszkalnego przy ulicy (...) został zakończony w listopadzie 2012 roku. (...)Natomiast świadek D. S. , zeznał, że wykonywał wcześniej – w listopadzie 2012 roku - dla R. P. remont instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym przy ul. (...) w P. , natomiast w styczniu 2013 roku był z nim w miejscowości K. , gdzie miał wykonywać instalację elektryczną w przechowali jabłek. (...)Nie wspomniała nic o remoncie instalacji elektrycznej w przechowalni owoców. (...)Świadek twierdząc, że miał wykonać instalację elektryczną przechowalni nie okazał żadnej umowy ani projektu.
Czytaj więcej»

XII C 61/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-05-24

Data publikacji: 2016-08-02

trafność 33%

Sąd Okręgowy ustalił, co następuje: Powód E. P. prowadzi działalność pod firmą (...) E. P. ul. (...) (...)-(...) G. , przedmiotem której jest wykonywanie instalacji elektrycznych. (...)To tam, jak wskazał świadek, powód wykonywał instalacje elektryczne. (...)W swoich zeznaniach powód wskazał, że łączyła go z G. (...) -em umowa ustna, na mocy której miał zlecone roboty z dziedziny instalacji elektrycznych. (...)Także on wskazał, że od końca 2010 r. miały miejsce remonty u strony pozwanej najpierw tzw. gazów medycznych, a później instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 108/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-01-23

Data publikacji: 2023-05-12

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: oddala odwołanie
(...)2018 r. o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji (Dz.U. z(...)do sieci i sprzedaną energię elektryczną z wysokosprawnej kogeneracji z następującej(...)lokalizacja: Z. ; moc zainstalowana elektryczna [MW]: 2,408; rodzaj jednostki kogeneracji:(...)(...)W treści uzasadnienia wydanej decyzji wskazano, iż zgodnie z art. 101 ust 3 ustawy okres wsparcia dla energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji dla jednostki,(...)do sieci i sprzedaży energii elektrycznej z tej jednostki po uzyskaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW(...)jednostce kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej nie mniejszej niż 1 MW(...)źródła o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej mniejszej niż 1 MW -(...)(...)(...)jednostka kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej mniejszej niż 1 MW. Natomiast(...)wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w tej jednostce, przy czym wytworzenie po raz pierwszy energii elektrycznej nastąpiło nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2019 r.
Czytaj więcej»

XVII AmE 59/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-06-25

Data publikacji: 2024-08-12

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)2016 r. dokonał sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym w ilości 1 080,847 MWh, z wyłączeniem energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom, o których mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy OZE, w tym 822,539 MWh energii elektrycznej zostało dostarczone do odbiorców końcowych(...)(...)(...)grudnia 2016 r. sprzedaży energii elektrycznej na rzecz odbiorców końcowych w ilości 1 080,847 MWh, z wyłączeniem energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom, o których mowa(...)w tym 822,539 MWh energii elektrycznej dostarczonej do odbiorców końcowych niebędących(...)(...)W istocie, polega na rozliczeniu różnicy ilości energii elektrycznej jaka została pobrana przez obiorcę końcowego w stosunku do ilości energii elektrycznej uprzednio zgłoszonej w umowie sprzedaży. (...)W odniesieniu do energii elektrycznej właściwa wydaje się być interpretacja literalna przepisów Kodeksu cywilnego .
Czytaj więcej»

XVII AmE 44/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-06-03

Data publikacji: 2019-09-16

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Obiekt należący do S. K. jest zaopatrywany w energię elektryczną na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej z dnia 19 lutego 2016 r., nr (...) , zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a (...) dla firm na czas 36 miesięcy. Sprzedaż energii elektrycznej na podstawie tej umowy odbywa się od 1 kwietnia 2016 r. (...)Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Kluczową kwestią dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy jest ustalenie, czy w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną.
Czytaj więcej»