Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

II Ca 472/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2015-06-24

Data publikacji: 2015-10-22

trafność 22%

Istotność:

(...)- Gminie, bez konieczności zachowania tajemnicy bankowej, - art.104 ustawy Prawo(...)banku nie spoczywa obowiązek zachowania tajemnicy bankowej wobec Gminy występującej z(...)ma dostęp do danych objętych tajemnicą bankową, - art.30 ust.2, 3(...)(...)Wskazać także należy, że regulacja zawarta art.55 ust.3 stanowiąca o obowiązku Banku do udzielania powyższej informacji organowi wypłacającemu jak słusznie zauważył Sąd Rejonowy, uchyla związanie Banku tajemnicą bankową na podstawie art.104 Prawa bankowego .
Czytaj więcej»

II S 9/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-03-21

Data publikacji: 2018-03-29

trafność 22%

Nadzwyczajnych Zgromadzeń Akcjonariuszy (...) , wypisów aktów notarialnych, KRS podmiotów (...) , wydano postanowienia o zwolnieniu z zachowania tajemnicy zawodowej, wystąpiono o zwolnienie z tajemnicy bankowej (t. (...)(...)(...) Bank (...) S.A. z tajemnicy bankowej w zakresie enumeratywnie wskazanych(...)Wrocławiu wniosek o zwolnienie z tajemnicy notarialnej notariuszy H. N. i(...)sądowego z dn. 20.07.2017r., z tajemnicy zawodowej komornika M. D. (1)(...)(...)Nadzwyczajnych Zgromadzeń Akcjonariuszy (...) , wypisów aktów notarialnych, KRS podmiotów (...) , wydaniu postanowienia o zwolnieniu z zachowania tajemnicy zawodowej, wystąpiono o zwolnienie z tajemnicy bankowej (t. (...)(...)zwolnienie osób z obowiązku zachowania tajemnicy służbowej, co również miało wpływ na czas trwania śledztwa.
Czytaj więcej»

III Ca 1130/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-11-19

Data publikacji: 2016-01-25

trafność 22%

Istotność:

(...)naruszenie dobra osobistego w postaci tajemnicy korespondencji. (...)W niniejszej sprawie strona pozwana kwestionowała, że z jej winy doszło do naruszenia określonego w art. 23 k. c. dobra osobistego w postaci tajemnicy korespondencji. (...)Nie mniej jest jednak istotne, że nawet gdyby uznać, że do naruszenia tajemnicy korespondencji doszło, to w okolicznościach niniejszej sprawy, naruszenie to nie dotknęło powoda, a tym samym nie wyrządziło mu krzywdy. (...)Niezbędne dane osobowe, które pojawiły się najpewniej w nagłówku pisma do niego skierowanego, są znane bowiem administracji Zakładu Karnego z urzędu, i w tym wypadku nie może być mowy o ujawnieniu jakiejkolwiek tajemnicy.
Czytaj więcej»

I C 178/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2018-12-20

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 14 grudnia 2017 roku powódka dowiedziała się, iż pozwany wbrew jej wiedzy i woli upublicznił jej prywatną rozmowę poprzez komunikator messenger z K. Ł. , stanowiącą tajemnicę korespondencji. (...)Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego „z prawa do ochrony tajemnicy korespondencji wyprowadzane jest prawo o decydowaniu o rozpowszechnianiu korespondencji, które przysługuje łącznie nadawcy i adresatowi. Naruszeniem tajemnicy korespondencji jest jej rozpowszechnienie, w tym poprzez publikację prasową, bez zgody osób, którym prawo to przysługuje.” (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2010 roku, sygn. akt I CSK 664/09). (...)Odnosząc powyższe do realiów niniejszej sprawy należy wskazać, że pozwany swoim zachowaniem naruszył dobro osobiste powódki w postaci tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»

X C 2350/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-04-26

Data publikacji: 2022-03-01

trafność 22%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie tezowane
Podniósł również, że jest związany tajemnicą bankową, a cedenci nie udzielili pozwanemu zgody we właściwy sposób na udzielenie informacji, zatem nie może przekazać informacji związanych z umową kredytu. (...)Natomiast wraz z zawiadomieniem o cesji wierzytelności, powód przedłożył oryginał oświadczenia o zwolnieni z tajemnicy bankowej podpisany przez poprzedników prawnych powoda. (...)Pismem z tego samego dnia poprzednicy prawni powoda zawiadomili pozwanego o przelewie wierzytelności oraz złożyli oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej. (...)W odpowiedzi pozwany w dniu 1 października 2020 r. skierował pismo do powoda, w którym odmówił udzielenia informacji z uwagi na ochronę tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

VI GC 16/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2007-06-20

Data publikacji: 2014-10-15

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Warunkiem uznania określonej informacji za tajemnicę przedsiębiorstwa jest jej nieujawnienie do wiadomości publicznej. (...)Bez takiej woli, choćby tylko dorozumianej, konkretna informacja może być nieznana, ale nie będzie tajemnicą. (...)Powód obejmował pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa również opracowany przez siebie taryfikator usług podkreślając, że znając go, pozwany mógł zaoferować klientom korzystniejsze stawki (k. 423-424) Powód zaznaczył, że wysokość stawek jest tajemnicą każdej agencji celnej. (...)Powód nie zaoferował żadnych dowodów potwierdzających istnienie tajemnicy przedsiębiorstwa we wskazanej postaci.
Czytaj więcej»

IV Ka 91/22

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2022-11-04

Data publikacji: 2023-01-18

trafność 21%

Istotność:

Prokurator wydał w dniu 19 lipca 2022 roku postanowienie o żądaniu wydania rzeczy, na które pełnomocnik (...) Banku S.A. z siedzibą w W. wniósł zażalenie, podnosząc , że żądane dane przez prokuratora są objęte tajemnicą bankową i mogą być udostępnione po zwolnieniu banku przez sąd z tej tajemnicy. (...)Sąd okręgowy mając na uwadze ,iż zwolnienie z tajemnicy bankowej powinno następować wyjątkowo i to w postępowaniu sądowym w stosunku do posiadacza rachunku bankowego, którego zwolnienie z tej tajemnicy dotyczy – uchylił z urzędu wydane postanowienie o dopuszczeniu dowodu przed jego wykonaniem. (...)Po dokonaniu oceny przydatności dowodowej wspomnianych informacji bankowych, możliwe jest ich ujawnienie w toku procesu wyłącznie po zwolnieniu z tajemnicy bankowej pracownika bankowego (w trybie(...)(...)Sąd okręgowy nie wprowadzał do procesu jako dowódu w sprawie uzyskanych informacji na płycie DVD dotyczących operacji bankowych dokonanych na rachunku bankowym oskarżonego o nr (...) , gdyż nie zachodziły w tym przypadku przesłanki do zwolnienia z tajemnicy bankowej zawartych tam informacji.
Czytaj więcej»

VI P 237/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-17

Data publikacji: 2015-07-24

trafność 21%

Istotność:

Pracownik jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku, dbać o dobro zakładu pracy i chronić jego mienię, czy też przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach. W niniejszej sprawie pracodawca zarzucił powódce naruszenie jej obowiązków w zakresie ochrony tajemnicy służbowej w (...) , a także niezachowanie drogi służbowej przy udostępnianiu dokumentów oraz naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych . (...)Jednocześnie pozwany nie wykazał, jaką tajemnicą służbową miałoby być objęte nagranie z przedmiotowego posiedzenia, w związku, z czym jego zarzut, iż powódka miała naruszyć podstawowe obowiązki w zakresie ochrony tajemnicy służbowej jest nieprawdziwy. (...)Odnośnie zaś zarzutu naruszenia podstawowego obowiązku w zakresie ochrony tajemnicy służbowej pozwany nie wykazał, o jaką tajemnicę służbową chodziło mu w przypadku(...)
Czytaj więcej»

IV P 664/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2017-03-15

trafność 21%

Istotność:

Teza orzeczenia: Możliwość dochodzenia przez pracodawcę kary umownej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez pracownika zobowiązania powstrzymania się od działalności konkurencyjnej po ustaniu stosunku pracy nie jest uzależniona od wystąpienia związanej z tym szkody. Pracownik może żądać zmniejszenia kary umownej jeżeli kara jest rażąco (...)
(...)na przestrzeni 10 lat stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w tym dostęp do bazy danych klientów oraz pracowników/współpracowników, procedur operacyjnych, opracowań i strategii rozwoju na kolejne lata itd. (...)Pozwany zarzucił nieważność umowy o zakazie konkurencji oraz ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu wobec niewłaściwej reprezentacji po stronie pracodawcy przy jej zawieraniu. (...)Dalej zaprzeczył aby miał podejmować działania mające na celu zachęcanie innych pracowników i współpracowników powoda do podjęcia współpracy z podmiotami konkurencyjnymi oraz aby ujawniał jej tajemnice handlowe. (...)Ponadto, w § 3 ust. 4 ww. umowy strony ustaliły, że w razie naruszenia przez pozwanego zakazu konkurencji lub tajemnicy handlowej po ustaniu stosunku pracy,(...)
Czytaj więcej»

I C 1323/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-05

Data publikacji: 2018-11-14

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Dz.U z 2017 r. poz. 1876), są przepisami szczególnymi, które wyłączają bezprawność działania polegającego na ujawnieniu danych stanowiących tajemnicę bankową. (...)Kluczowe zatem znaczenie dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy miało ustalenie, czy po zaistnieniu tej okoliczności upłynęło co najmniej 30 dni od poinformowania powoda przez pozwany bank o zamiarze przetwarzania dotyczących go informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jego zgody. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, wbrew twierdzeniu strony pozwanej, nie potwierdza faktu poinformowania powoda o zamiarze przetwarzania informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jego zgody. (...)(...)o zamiarze przetwarzania danych stanowiących tajemnicę bankową bez ich zgody.
Czytaj więcej»