Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmE 237/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-08-09

Data publikacji: 2021-09-24

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wyjaśnił, że kluczowymi procesami w jego działalności produkcyjnej, wykonywanej przy wykorzystaniu energii elektrycznej, są procesy ekstruzji, których utrzymanie w ruchu wymaga 86% używanej przez powoda energii elektrycznej. (...)Podał, że dostawa energii elektrycznej do obiektu zlokalizowanego w C. przy ul. (...) , w momencie sporządzania planu wprowadzania ograniczeń w poborze energii elektrycznej na okres od dnia 1(...)na podstawie Umowy sprzedaży energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji nr(...)(...)U. z 2012 r., poz. 1059, z późn. zm.) w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części mogą być wprowadzone na czas oznaczony ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej ( ust. 1 pkt 4) . Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1).
Czytaj więcej»

XVII AmE 100/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-08

Data publikacji: 2019-05-31

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)możliwości szybkiego ograniczenia poboru energii elektrycznej były istotnie ograniczone z uwagi na stan techniczny instalacji wewnętrznych, stacji transformatorowych oraz obecność jedynie dwóch elektryków. (...)Powódka posiada zawartą z (...) Umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z dnia 19 lipca 2011, Nr (...) . (...)(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktu poboru energii elektrycznej zlokalizowanego w K. przy Al. (...) (obiekt Odbiorcy). (...)Plan wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na okres od 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r.
Czytaj więcej»

I1 C 1211/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2017-09-15

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 33%

Istotność:

Podał też, że instalacja przesyłowa została zdemontowana pod koniec września 2014 r., na co nie posiada jednak dokumentacji. (...)Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy pozwany poinformował ją o fakcie planowanej rozbiórki domu: woli rozwiązania umów i odłączenia instalacji zasilającej. W treści wypowiedzenia pozwany wyraźnie zawarł dyspozycję demontażu instalacji, wskazując powód uzasadniający wolę rozwiązania umowy. (...)Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy pozwany poinformował go o fakcie planowanej rozbiórki domu i wynikającej z tego faktu woli rozwiązania umów i odłączenia instalacji zasilającej.
Czytaj więcej»

III C 127/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-01-26

Data publikacji: 2020-05-08

trafność 33%

Istotność:

Kolejny elektryk działający na zlecenie powoda, ponownie dokonał oględzin instalacji elektrycznej należącej do lokalu zajmowanego przez pozwanych i pouczył pozwanych o sposobie korzystania z urządzeń elektrycznych w energooszczędny sposób. (...)W celu ustalenia, czy przy w instalacji elektrycznej lokalu zajmowanego przez pozwanych miały miejsce upływy prądu sąd dopuścił dowód z opinii biegłego elektryka, innego niż ten, który wydawał opinię w postępowaniu prowadzonym przez prokuraturę. Biegły elektryk L. K. dokonał oględzin instalacji elektrycznej przynależnej do lokalu zajmowanego przez pozwanych oraz przeanalizował protokół oględzin instalacji sporządzony w dniu 24.09.2012 r. przez S. L. (2) . (...)Stan instalacji był dostateczny.
Czytaj więcej»

I1 C 763/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2015-11-18

Data publikacji: 2016-11-30

trafność 33%

Istotność:

Teza orzeczenia: oddalający
W uzasadnieniu wskazał, że w dniu 13 lutego 2001 r. pozwany zawarł z powodem umowę o sprzedaż energii elektrycznej. (...)W tej sprawie dowodem istotnym jest też opinia biegłego z zakresu sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektroenergetycznych, którą Sąd uznał w całości za wiarygodną i spójną z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. (...)W niniejszej sprawie bezspornym było, że strony łączyła umowa aktualizacyjna sprzedaży energii elektrycznej. (...)Zarówno z protokołu kontroli, jak i późniejszej ekspertyzy licznika energii elektrycznej i opinii biegłego sądowego wynika, że brak było plomb oraz były otarcia na wirniku, jednakże zużycie energii elektrycznej nie zmieniło się .
Czytaj więcej»

VIII C 2044/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-10-05

Data publikacji: 2017-02-23

trafność 33%

Strona powodowa 17 maja 2013 w D. zawarła z pozwanym umowę kompleksową sprzedaży energii elektrycznej. Przedmiotem umowy była usługa kompleksowa polegająca na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnienie świadczenia przez Operatora Systemu Dystrybucyjnemu usługi dystrybucji energii elektrycznej do miejsca dostarczania na potrzeby obiektu. (...)potrzeby którego dostarczana jest energia elektryczna, oznaczono plac budowy położony w(...)nieruchomości, będącej punktem poboru energii elektrycznej, zamontowano licznik w taryfie C-11.(...)tytułem dostawy i dystrybucji energii elektrycznej, wskazując, że poprzedni stan zużycia(...)(...)(...)zawarcie umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej oraz samej umowy sprzedaży energii elektrycznej, pozwoliła Sądowi na ustalenie, że strony łączyła umowy sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej do punktu poboru stanowiącego plac budowy.
Czytaj więcej»

I C 162/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Przasnyszu

Data orzeczenia: 2015-09-24

Data publikacji: 2016-07-08

trafność 33%

Istotność:

W wyniku odłączenia energii w nieruchomości powodów przestały działać urządzenia zasilane energią elektryczną, w tym piec centralnego ogrzewania. (...)To powodowie uiszczali również opłaty za dostarczoną energię elektryczną, na ich nazwisko i do nich wysyłane były faktury VAT. W późniejszym okresie, w 2010r. również powodowie podpisali umowę o dostawę energii elektrycznej z pozwanym. (...)W wyniku odłączenia energii elektrycznej w okresie zimowym doszło do zamarznięcia wody w instalacjach i urządzeniach znajdujących się na nieruchomości powodów, albowiem przestał działać piec co, który mógł funkcjonować bez dostaw energii do tygodnia czasu. (...)Instalacje wykonane były zatem w sposób zgodny ze sztuką budowlaną.
Czytaj więcej»

I ACa 1365/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-12

Data publikacji: 2015-07-20

trafność 33%

Istotność:

(...)się do dostarczania powódce energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji do lokalu, zaś powódka zobowiązała się dokonywać opłat za zużytą energię elektryczną. W dniu 8 czerwca 2000 r. pozwana spółka odłączył M. I. licznik energii elektrycznej i wstrzymała od tego dnia dostawę energii elektrycznej do lokalu. (...)(...)w realizacji umowy poprzez udostępnienie instalacji i przyłącza. (...)(...)na obniżeniu ceny zakupu energii elektrycznej z powodu niedotrzymania przez dostawcę energii elektrycznej standardów jakościowych (w tym również niedostarczenia energii elektrycznej).
Czytaj więcej»

XVII AmE 192/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-19

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Dodatkowo załączył wykaz 165 odbiorców energii elektrycznej, którym dostarczał energię elektryczną w roku 2013. (...)(...)umów zawartych z odbiorcami energii elektrycznej oraz wyjaśnił, że „opłata stała”(...)każdego urządzenia pomiarowego (licznika energii elektrycznej) jest zryczałtowanym kosztem związanym z:(...)Z kolei w kwestii wyliczania średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej, wskazał, że posiada dwie sekcje zasilające z różną mocą umowną i dla każdej z tych sekcji obowiązuje inna cena za energię elektryczną. (...)Wyjaśnił, że w roku 2013 przeznaczył ok. 30 500 zł na modernizację i remonty wewnętrznej sieci elektrycznej.
Czytaj więcej»

V GC 935/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-12-01

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 33%

Istotność:

Teza orzeczenia: Brak uprzedniego zawiadomienia inwestora o umowie z podwykonawcą jako warunek solidarnej odpowiedzialności inwestora z wykonawcą wobec podwykonawcy za zapłatę mu wynagrodzenia - nie może być podstawą odmowy wypłaty wynagrodzenia prze inwestora bezpośrednio podwykonawcy, jeśli inwestor na jakimkolwiek etapie robót budowlanych, a nawet po ich (...)
Powód przyjął na siebie obowiązek wykonania całej instalacji c.o., montażu zewnętrznego komina, instalacji elektrycznej dla pompy ciepła i kotła w kotłowni. (...)Montaż instalacji oświetleniowej i gniazd wraz z puszkami z tworzywa sztucznego, wykonanie pomiarów pomontażowych w zakresie instalacji elektrycznej. (...)W swoim kosztorysie pozwany ujął również montaż instalacji oświetlenia, gniazd i puszek elektrycznych. (...)Wszyscy zgodnie twierdzili, że jakiekolwiek urządzenia elektryczne montowane przez powoda miały związek wyłącznie z realizacją inwestycji w zakresie instalacji c.o. . Powód również wyjaśnił, że jego wynagrodzenie obejmowało instalacje elektryczne i oświetleniowe montowane w pomieszczeniu kotłowni.
Czytaj więcej»