Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VI ACa 1977/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-08-08

Data publikacji: 2018-02-07

trafność 22%

Istotność:

Natomiast zeznania świadków, którzy zeznawali jedynie na okoliczności nie objęte tajemnicą zawodową, nic nie wniosły do sprawy. (...)Zdaniem Sądu Okręgowego bez znaczenia dla sprawy pozostaje podnoszony przez pozwaną zarzut, że powód będąc pracownikiem (...) , zgodnie z art. 100 k.p. był zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Przepis ten stosuje się również do osoby, która świadczyła pracę na podstawie stosunku pracy lub innego stosunku prawnego - przez okres trzech lat od jego ustania, chyba że umowa stanowi inaczej albo ustał stan tajemnicy. (...)Ponadto z art. 100 § 2 pkt 4 k.p. wynika, że pracownik jest obowiązany w szczególności dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.
Czytaj więcej»

X Ka 408/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-07-24

Data publikacji: 2017-11-09

trafność 22%

(...)osobie nieuprawnionej informację niejawną stanowiącą tajemnicę służbową w rozumieniu art. 2 pkt 2) obowiązującej wówczas Us­tawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity: Dz. (...)Ujawnić oznacza: - uczynić jawnym, podać do wiadomości coś, co było trzymane w tajemnicy; - odkryć coś, stwierdzić istnienie czegoś (Słownik języka polskiego PWN). (...)Funkcjonariusz dysponujący informacją niejawną może przekazać ją w tajemnicy dwóm niezależnym od siebie osobom nieuprawnionym, które mogą nawet nie zdawać sobie nawzajem sprawy ze swojego istnienia. (...)Odnosi się to w szczególności do sytuacji, gdy wiedza osoby, której tajemnicę ujawniono, oparta była wcześniej wyłącznie na przypuszczeniach”.
Czytaj więcej»

III Ca 1904/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-04-10

Data publikacji: 2015-08-19

trafność 22%

Istotność:

Wykonawca wybrany zastrzegł jednocześnie, że złożone przez niego wyjaśnienia są objęte tajemnica przedsiębiorstwa i zostały przekazane wyłącznie do wiadomości zamawiającego. Pismem z dnia 22 października 2014 roku zamawiający zwrócił się do wykonawcy wybranego o wykazanie zasadności objęcia tajemnicą przedsiębiorstwa złożonych przez niego wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny. (...)Wykonawca wybrany wskazał także, że zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa dotyczyło cen jednostkowych oraz sposobu ich kalkulacji, nie obejmowało natomiast ceny brutto. (...)Dla uznania danej informacji za tajemnicę przedsiębiorstwa konieczne jest spełnienie trzech przesłanek, o których mowa w art. 11 ust. 4 z.n.k.
Czytaj więcej»

XXIV GW 199/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-03-02

Data publikacji: 2024-08-20

trafność 22%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie sposób jawnych założeń marketingowych będących podstawą marki uznać za know-how chronione w oparciu o art.11 u.z.n.k. , a za takie uznane mogą być jedynie instrumenty marketingowe wykorzystywane do wypracowania tej marki, pod warunkiem, że cechuje je poufność, wartość gospodarcza i są one poddane odpowiednim działaniom w celu zachowania (...)
Istotne znaczenie z punktu widzenia powyższych regulacji ma pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa oraz przesłanki do uznania danej informacji za objęte tą tajemnicą. (...)To na nim spoczywa bowiem, w razie sporu, ciężar wykazania, że określone dane stanowiły tajemnicę przedsiębiorcy. (...)Rodzaje tajemnic chronionych ustawą [w:] Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Nawet gdyby przyjąć, że pozwane wykorzystały jakiekolwiek tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 u.z.n.k., którego to założenia Sąd nie czyni, to wskazać należy, że byłyby to tajemnice przedsiębiorstwa (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością .
Czytaj więcej»

IV Ka 1066/18

wyrok

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-07-07

Data publikacji: 2021-02-16

trafność 22%

Istotność:

Ł. L. ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego nie wynika by pracownicy pokrzywdzonego zostali uświadomieni, które dane firmy pokrzywdzonego objęte były tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)D. K. dane dotyczące klientów objął tajemnicą przedsiębiorstwa albowiem dostęp do tych danych mogły uzyskać jedynie pracownicy posiadający odpowiednie hasło. (...)Oskarżeni te strategię poważnie zaburzyli, wykorzystując tajemnice handlowe przedsiębiorstwa, o czym mowa była powyżej. (...)Szczególnym przedmiotem ochrony na gruncie art. 23 cytowanej ustawy, jest interes przedsiębiorcy wyrażający się w zapewnieniu, aby nikt bezprawnie nie uzyskał i nie korzystał z tajemnicy jego przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VI Pa 29/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2018-04-11

Data publikacji: 2018-07-16

trafność 22%

Istotność:

Powód miał dostęp do informacji objętych tajemnicą handlową, które zostały mu przekazane przez prezesa pozwanej spółki (...) oraz prokurenta R. J. . (...)Nie sposób też wywodzić – w ocenie apelującego – jakoby powód miał dostęp do informacji objętych tajemnicą handlową. (...)Dowodem takim nie może być w szczególności oświadczenie powoda, że powód zobowiązuje się do zachowania tajemnicy handlowej. (...)Przy zawieraniu umowy o pracę zawsze był taki sam komplet dokumentów (umowa o pracę, o zakaz konkurencji, o zachowanie tajemnicy służbowej).
Czytaj więcej»

VI U 53/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2022-05-24

Data publikacji: 2022-08-29

trafność 22%

Istotność:

W odpowiedzi z dnia 2 września powód wskazał, że żądane informacje objęte są tajemnicą bankową. (...)Powód w odpowiedzi z dnia 2 listopada 2021 r. wskazał, że żądane informacje objęte są tajemnicą bankową. (...)Zdaniem powodowego Banku żądanie pozwanego w zakresie wskazania dalszych danych osoby uprawnionej wykracza poza zakres określony w art. 55 ust. 3 Prawa bankowego i stanowi naruszenie tajemnicy bankowej. (...)Przepis ten uchyla w tym zakresie tajemnicę bankową określoną w ogólnych przepisach ustawy – Prawo bankowe i dzieje się tak zgodnie z wolą ustawodawcy.
Czytaj więcej»

I Ns 157/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2016-06-16

Data publikacji: 2016-07-13

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Kasa jest obowiązana do zachowania tajemnicy zawodowej obejmującej wszystkie informacje dotyczące czynności, o których mowa w art. 3 ust. 1, w tym także informacje uzyskane w czasie negocjacji, w trakcie zawierania i realizacji umowy, na podstawie której kasa tę czynność wykonuje. Dostęp do tajemnicy, o której mowa w ust. 1, mają wyłącznie członkowie organów kasy, niezależnie od podstawy prawnej pełnienia funkcji członka organu kasy, oraz osoby pozostające z kasą w stosunku pracy. Osoby, o których mowa w ust. 2, są obowiązane do zachowania tajemnicy, zarówno w trakcie pełnienia funkcji lub pozostawania w stosunku pracy, jak również po zakończeniu pełnienia funkcji lub ustaniu stosunku pracy. (...)Podkreślić należy, że informacje o umowie zawartej pomiędzy B. K. a wezwaną do udziału (...) im. (...) w G. , objęte są tajemnicą zawodową, zaś wnioskodawcą nie jest(...)
Czytaj więcej»

III Ca 1130/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-11-19

Data publikacji: 2016-01-25

trafność 22%

Istotność:

(...)naruszenie dobra osobistego w postaci tajemnicy korespondencji. (...)W niniejszej sprawie strona pozwana kwestionowała, że z jej winy doszło do naruszenia określonego w art. 23 k. c. dobra osobistego w postaci tajemnicy korespondencji. (...)Nie mniej jest jednak istotne, że nawet gdyby uznać, że do naruszenia tajemnicy korespondencji doszło, to w okolicznościach niniejszej sprawy, naruszenie to nie dotknęło powoda, a tym samym nie wyrządziło mu krzywdy. (...)Niezbędne dane osobowe, które pojawiły się najpewniej w nagłówku pisma do niego skierowanego, są znane bowiem administracji Zakładu Karnego z urzędu, i w tym wypadku nie może być mowy o ujawnieniu jakiejkolwiek tajemnicy.
Czytaj więcej»

XVI GCo 295/18

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-01-07

Data publikacji: 2019-01-21

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w W. stanowiących know-how i tajemnicę handlową, w tym strategii marketingowych(...)w W. stanowiących know-how i tajemnicę handlową, w tym strategii marketingowych(...)(...)uprawnionej Spółki stanowiących know-how i tajemnicę handlową, w tym strategii marketingowych(...)uprawnionej Spółki stanowiących know-how i tajemnicę handlową, w tym strategii marketingowych(...)(...)(...)ujawnianie informacji stanowiących know-how oraz tajemnicę przedsiębiorstwa uprawnionej Spółki w postaci(...)
Czytaj więcej»