Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

II C 381/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2021-02-26

trafność 33%

Projektant A. K. który wykonał projekt instalacji elektrycznej dokonał ponownych technicznych obliczeń i potwierdził możliwość zmiany kabli na mniejszy przekrój. (...)(...)biegłego z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych S. S. ) Powyższy stan(...)R. inspektora nadzoru d s elektrycznych, zeznań świadka A. K. , zeznania świadka D. H. , przesłuchanie stron , opinię biegłego z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych S. S. . Sąd zważył : Bezspornym jest, że w tracie realizacji przez powódkę prac polegających na wykonaniu instalacji elektrycznej zastosowano kable elektryczne o mniejszym przekroju niż przewidziane pierwotnie w umowie i w pierwotnym projekcie. (...)Nie są niższej jakości , trwałości co stwierdził biegły z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych .
Czytaj więcej»

II Ca 714/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-11-03

Data publikacji: 2016-12-06

trafność 33%

Pozwany wyraził jedynie zgodę w formie ustalonej na modernizację instalacji kanalizacyjnej oraz elektrycznej, które zostały wykonane przez powoda w przedmiotowym lokalu o łącznej wartości 11 122,68 zł. (...)Wartość nakładów w postaci modernizacji instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej Sąd przyjął w oparciu o sporządzoną w sprawie opinię biegłego sądowego. Sąd uwzględnił powództwo jedynie w części dotyczącej przeprowadzonej modernizacji instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej, a w pozostałym zakresie oddalił powództwo. (...)Sąd Rejonowy prawidłowo ustalił, że pisemną zgodę wynajmującego powód uzyskał jedynie na modernizację instalacji sanitarnej i elektrycznej i tylko w tym zakresie może domagać się zwrotu nakładów.
Czytaj więcej»

II C 801/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-02-24

trafność 33%

Istotność:

W zakresie części elektrycznej inwestycji , projekt swoim zakresem obejmował wykonanie: rozdzielnicy RG, instalacji siły, oświetlenia i gniazd wtykowych, instalacji połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń. (...)Ta funkcja obecnie nie jest realizowana (dowód: pisemna opinia biegłego sądowego z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 380-397, pisemna opinia uzupełniająca z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 447-461 akt). Od strony technicznej branży elektrycznej istotne dla sprawy są następujące(...)projekt budowlany zawierający między innymi: instalacje teleinformatyczne, instalacje elektryczne, awaryjne zasilanie. (...)W dzienniku budowy nie ma żadnego zapisu powstrzymującego lub przerywającego wykonywanie przyłącza energetycznego (dowód: pisemna opinia biegłego sądowego z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 380-397, pisemna opinia uzupełniająca z zakresu instalacji elektrycznych P. G. k. 447-461 akt).
Czytaj więcej»

I C 86/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Targu

Data orzeczenia: 2017-05-31

Data publikacji: 2017-11-24

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Instalacja stanowi własność pozwanych i nie została przekazana Przedsiębiorstwu (...) . (...)Wykonano również instalację elektryczną i teletechniczną, której kable doprowadzające(...)k. 64) Po wykonaniu , instalacja kanalizacyjna została podłączona do głównego kolektora przebiegającego przez działkę powoda oznaczoną numerem 24/102. (...)Strony zgodnie korzystały z urządzeń związanych z dostarczaniem wody, odprowadzaniem ścieków i korzystaniem z energii elektrycznej, które biegły wzajemnie po ich działkach. (...)Cofnięcie zgody po prawie dziewiętnastu latach korzystania z urządzeń, w ocenie Sądu, jest działaniem naruszającym zasady współżycia społecznego, tym bardziej, że sam korzysta ze służebności doprowadzającej kable elektryczne i teletechniczne do jego budynku, która przebiega po działce pozwanych.
Czytaj więcej»

VII AGa 919/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-12-16

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 33%

Zgodnie z ust. 3, ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej, 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła. (...)Ustawa Prawo energetyczne rozróżnia przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej. (...)Ograniczenia te precyzuje art. 11 ust. 3 pr. en. i mogą one polegać na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej lub dobowego poboru energii elektrycznej. (...)Sąd Apelacyjny podziela stanowisko Prezesa URE, iż przywoływane przepisy mają zapewnić operatorom systemów sieciowych narzędzia umożliwiające skuteczne zarządzanie instalacjami i sieciami elektroenergetycznymi także w sytuacjach wyjątkowych (art. 11c ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 11d ust. 1 pr. en.).
Czytaj więcej»

XVII AmE 78/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-22

Data publikacji: 2019-09-16

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)jest świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej obejmującej korzystanie przez wytwórcę z(...)tym w szczególności: odbiór energii elektrycznej od wytwórcy z miejsca odbioru(...)przez Wytwórcę parametrów jakościowych energii elektrycznej, realizacja obowiązków informacyjnych i obowiązków(...)Dowód: ww. umowa (k. 118 – 125 akt sąd.) Następnie w dniu 29 września 2008 r. powód i zainteresowany zawarli Umowę Sprzedaży Energii Elektrycznej wytwarzanej w (...) nr (...) / (...) . (...)Ponadto przedmiotem umowy jest bilansowanie handlowe sprzedającego zapewnione przez kupującego w zakresie energii elektrycznej dostarczonej do miejsca dostarczania w czasie obowiązywania umowy. (...)W szczególności w § 3.4. wprowadzono zapis, że w okresie obowiązywania umowy każda ze stron jest zobowiązana do posiadania ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartej z (...) .
Czytaj więcej»

XVII AmE 237/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-08-09

Data publikacji: 2021-09-24

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wyjaśnił, że kluczowymi procesami w jego działalności produkcyjnej, wykonywanej przy wykorzystaniu energii elektrycznej, są procesy ekstruzji, których utrzymanie w ruchu wymaga 86% używanej przez powoda energii elektrycznej. (...)Podał, że dostawa energii elektrycznej do obiektu zlokalizowanego w C. przy ul. (...) , w momencie sporządzania planu wprowadzania ograniczeń w poborze energii elektrycznej na okres od dnia 1(...)na podstawie Umowy sprzedaży energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji nr(...)(...)U. z 2012 r., poz. 1059, z późn. zm.) w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części mogą być wprowadzone na czas oznaczony ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej ( ust. 1 pkt 4) . Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1).
Czytaj więcej»

XVII AmE 100/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-08

Data publikacji: 2019-05-31

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)możliwości szybkiego ograniczenia poboru energii elektrycznej były istotnie ograniczone z uwagi na stan techniczny instalacji wewnętrznych, stacji transformatorowych oraz obecność jedynie dwóch elektryków. (...)Powódka posiada zawartą z (...) Umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z dnia 19 lipca 2011, Nr (...) . (...)(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktu poboru energii elektrycznej zlokalizowanego w K. przy Al. (...) (obiekt Odbiorcy). (...)Plan wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na okres od 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r.
Czytaj więcej»

II K 502/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2019-12-19

Data publikacji: 2020-02-19

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Oskarżony dokonał nielegalnego podłączenia obwodu elektrycznego i dokonał kradzieży energii elektrycznej. 2. (...)Oskarżony Czyn przypisany oskarżonemu (ewentualnie zarzucany, jeżeli czynu nie przypisano) Oskarżonej przedstawiono zarzut działania wspólnie i w porozumieniu z mężem w dokonaniu nielegalnego przyłącza do instalacji elektrycznej i dokonywania w ten sposób kradzieży energii elektrycznej. (...)Ponadto nie było świadków wykonania obwodu elektrycznego połączonego poza licznikiem energii elektrycznej. (...)(...)w dokonaniu nielegalnego przyłącza do instalacji elektrycznej i dokonywania w ten sposób kradzieży energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII C 2044/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-10-05

Data publikacji: 2017-02-23

trafność 33%

Strona powodowa 17 maja 2013 w D. zawarła z pozwanym umowę kompleksową sprzedaży energii elektrycznej. Przedmiotem umowy była usługa kompleksowa polegająca na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnienie świadczenia przez Operatora Systemu Dystrybucyjnemu usługi dystrybucji energii elektrycznej do miejsca dostarczania na potrzeby obiektu. (...)potrzeby którego dostarczana jest energia elektryczna, oznaczono plac budowy położony w(...)nieruchomości, będącej punktem poboru energii elektrycznej, zamontowano licznik w taryfie C-11.(...)tytułem dostawy i dystrybucji energii elektrycznej, wskazując, że poprzedni stan zużycia(...)(...)(...)zawarcie umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej oraz samej umowy sprzedaży energii elektrycznej, pozwoliła Sądowi na ustalenie, że strony łączyła umowy sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej do punktu poboru stanowiącego plac budowy.
Czytaj więcej»