Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

I ACa 199/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-25

Data publikacji: 2013-08-24

trafność 33%

Koszty wykonania instalacji wewnątrz lokalu obciążały najemcę. (...)Wynajmujący zastrzegł sobie prawo do wykonania na koszt najemcy kontroli zgodności osiągów instalacji wentylacji najemcy. (...)Wynajmujący wykonał instalację automatycznego sterowania i monitoringu instalacji technicznych oraz dokonał integracji systemów w stacji (...) pracującej dla potrzeb Centrum. W zakresie instalacji elektrycznej, w pkt 3.2.20. przewidziano, że rozliczenie za energię elektryczną będzie dokonywane ryczałtowo z mocy zainstalowanej lub na podstawie indywidualnego licznika zainstalowanego na koszt najemcy.
Czytaj więcej»

III C 1344/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-06-28

Data publikacji: 2022-09-28

trafność 33%

W latach 2009 – 2015 nie przeprowadzono kontroli instalacji elektrycznej w lokalu numer (...) w terminie wyznaczonym przez wspólnotę mieszkaniową z powodu nieobecności lokatorów. W związku z powyższym, pismem z dnia 7 listopada 2015 roku wspólnota mieszkaniowa wezwała A. O. (1) do złożenia wykonanych na własny koszt protokołów pomiarów i badań instalacji elektrycznej w lokalu numer (...) . Dowód: - pomiary elektryczne k. 17 – 18, k. 85 – 88, k. 413 – 428, - protokoły k. 81 – 84, - pismo z dnia 07.11.2015 r. k. 429. (...)W związku z faktem, że w 2015 roku w lokalu numer (...) nie przeprowadzono kontroli instalacji elektrycznej, pismem z dnia 7 listopada 2015 roku wspólnota mieszkaniowa zobowiązała A. O. (1) do złożenia wykonanych na własny koszt pomiarów elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 107/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kutnie

Data orzeczenia: 2018-11-13

Data publikacji: 2018-12-07

trafność 33%

Istotność:

(...)szkody, z uwzględnieniem czynności odnośnie instalacji elektrycznej oraz kosztów energii elektrycznej związanej z suszeniem pomieszczeń. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. (...)Zapewnienie sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, dokonywanie napraw i wymiany wewnętrznych instalacji, w tym instalacji wodociągowej, czy też elektrycznej, leży w gestii wynajmującego. (...)Mając na uwadze zakres obowiązków stron umowy najmu, brak uzasadnionych podstaw do dochodzenia przez stronę powodową odszkodowania za kontrolę czy naprawy instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 1365/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-12

Data publikacji: 2015-07-20

trafność 33%

Istotność:

(...)się do dostarczania powódce energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji do lokalu, zaś powódka zobowiązała się dokonywać opłat za zużytą energię elektryczną. W dniu 8 czerwca 2000 r. pozwana spółka odłączył M. I. licznik energii elektrycznej i wstrzymała od tego dnia dostawę energii elektrycznej do lokalu. (...)(...)w realizacji umowy poprzez udostępnienie instalacji i przyłącza. (...)(...)na obniżeniu ceny zakupu energii elektrycznej z powodu niedotrzymania przez dostawcę energii elektrycznej standardów jakościowych (w tym również niedostarczenia energii elektrycznej).
Czytaj więcej»

XVII AmE 271/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-23

Data publikacji: 2021-08-05

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)działalności powodowej Spółki, w tym instalacji i parku maszynowego, dla bezpieczeństwa(...)natychmiastowej możliwości przerwania poboru energii elektrycznej przez podmioty trzecie korzystające z(...)(...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Odnosząc powyższe unormowania prawne do stanu faktycznego niniejszej sprawy, jak również do pierwszego zarzutu podniesionego w odwołaniu, stwierdzić należy, że w sierpniu 2015 r. powód był odbiorcą energii elektrycznej, którego dotyczyły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

II Ka 619/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2023-11-23

Data publikacji: 2023-12-29

trafność 33%

Istotność:

(...)to prace w odniesieniu do instalacji elektrycznej doprowadziły do tego, że energia elektryczna płynąca do mieszkania stanowiącego własność oskarżonego pobierana była z całkowitym pominięciem pomiaru. (...)W trakcie tej kontroli ujawniono nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, które powodowały, że pomiar energii nie był w ogóle dokumentowany. (...)Musiał przecież zdawać sobie sprawę, że zgłoszenie dokonane 7 listopada 2022 roku pociągnie za sobą kontrolę pracowników (...) , co faktycznie miało miejsce, a nieuchronnym skutkiem takiej kontroli będzie ujawnienie przeróbek w instalacji elektrycznej. Gdyby chcieć przypisać mu złą wolę i zamiar kradzieży energii, to przynajmniej spodziewać należałoby się po jego stronie działań zmierzających do usunięcia, zatarcia przeróbek instalacji i to przed spodziewaną i przewidywaną kontrolą ze strony pracowników dystrybutora.
Czytaj więcej»

II C 1755/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-15

Data publikacji: 2015-09-07

trafność 33%

Istotność:

(...)się: - do bezterminowego użyczenia instalacji wodnej istniejącej na kupowanej nieruchomości oraz istniejącej instalacji gazu ziemnego na rzecz użytkownika(...)(...)Dokonali wymiany instalacji elektrycznej, zrobili przyłącze elektryczne. (...)Wartość rynkowa wewnętrznej instalacji elektrycznej wynosi 3.215 zł, wewnętrznej instalacji sanitarnej – 4.091 złotych. (...)W ocenie Sądu takim nakładem było także przyłącze elektryczne i instalacja elektryczna.
Czytaj więcej»

XVII AmE 226/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-08-03

Data publikacji: 2023-09-19

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

W odniesieniu zaś do kwestii uwidocznionej na wystawianych fakturach VAT opłaty eksploatacyjnej/stałej za energię elektryczną powód podkreślił, że nie stanowi ona ukrytej formy narzucanej przez Spółkę marży za sprzedaż energii elektrycznej. (...)(...)dotyczącego odczytu elektronicznego, badaniem okresowym instalacji elektrycznych oraz utrzymania pracowników odpowiedzialnych za techniczne utrzymanie infrastruktury przesyłowej). (...)Niewątpliwie odbiorcami końcowymi energii elektrycznej byli najemcy lub dzierżawcy. (...)Nie była to zatem wyłącznie refaktura kosztów nabytej od (...) S.A. energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

V GC 935/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-12-01

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 33%

Istotność:

Teza orzeczenia: Brak uprzedniego zawiadomienia inwestora o umowie z podwykonawcą jako warunek solidarnej odpowiedzialności inwestora z wykonawcą wobec podwykonawcy za zapłatę mu wynagrodzenia - nie może być podstawą odmowy wypłaty wynagrodzenia prze inwestora bezpośrednio podwykonawcy, jeśli inwestor na jakimkolwiek etapie robót budowlanych, a nawet po ich (...)
Powód przyjął na siebie obowiązek wykonania całej instalacji c.o., montażu zewnętrznego komina, instalacji elektrycznej dla pompy ciepła i kotła w kotłowni. (...)Montaż instalacji oświetleniowej i gniazd wraz z puszkami z tworzywa sztucznego, wykonanie pomiarów pomontażowych w zakresie instalacji elektrycznej. (...)W swoim kosztorysie pozwany ujął również montaż instalacji oświetlenia, gniazd i puszek elektrycznych. (...)Wszyscy zgodnie twierdzili, że jakiekolwiek urządzenia elektryczne montowane przez powoda miały związek wyłącznie z realizacją inwestycji w zakresie instalacji c.o. . Powód również wyjaśnił, że jego wynagrodzenie obejmowało instalacje elektryczne i oświetleniowe montowane w pomieszczeniu kotłowni.
Czytaj więcej»

XVII AmE 127/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-25

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód stwierdził, że różnica pojęć „energia elektryczna z kogeneracji” a „energia elektryczna wytworzona w kogeneracji” jest istotna i wskazał na celowe wprowadzenie przez racjonalnego ustawodawcę tego rozróżnienia. (...)Prezes URE przywołał zawartą w art. 3 pkt 23 Pe definicję systemu elektroenergetycznego, którego elementami są sieci elektroenergetyczne oraz przyłączone do nich urządzenia i instalacje, współpracujące z siecią. (...)W powołanym wyroku sygn. akt VI ACa 423/14 Sąd Apelacyjny wypowiedział się także w kwestii statusu linii, którymi energia elektryczna wytwarzana przez powoda energia elektryczna była dostarczana do odbiorców. (...)(...)przyłączonymi do nich urządzeniami i instalacjami współpracującymi z siecią, 2 energia elektryczna wytwarzana w tej jednostce wytwórczej nie jest wprowadzana do systemu elektroenergetycznego, 3 zarówno ta jednostka jak i odbiorca nie są przyłączeni do systemu elektroenergetycznego.
Czytaj więcej»