Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XII Ga 818/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-05-07

Data publikacji: 2023-01-24

trafność 33%

Instalacja elektryczna była wykonywana aż do odbioru budynku. (...)Świadek J. B. zeznał, iż wykonanie instalacji elektrycznej nie miało wpływu na wykonanie instalacji klimatycznej. (...)Zresztą świadek J. B. przyznał, że w przypadku braki zakończenia instalacji elektrycznej mankamentem byłby odbiór instancji klimatyzacyjnej bez jej uruchomienia. (...)Ponadto instalacja elektryczna (od zakończenia której było uzależnione uruchomienie montowanych urządzeń) była wykonywana aż do odbioru budynku.
Czytaj więcej»

II Ka 619/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2023-11-23

Data publikacji: 2023-12-29

trafność 33%

Istotność:

(...)to prace w odniesieniu do instalacji elektrycznej doprowadziły do tego, że energia elektryczna płynąca do mieszkania stanowiącego własność oskarżonego pobierana była z całkowitym pominięciem pomiaru. (...)W trakcie tej kontroli ujawniono nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, które powodowały, że pomiar energii nie był w ogóle dokumentowany. (...)Musiał przecież zdawać sobie sprawę, że zgłoszenie dokonane 7 listopada 2022 roku pociągnie za sobą kontrolę pracowników (...) , co faktycznie miało miejsce, a nieuchronnym skutkiem takiej kontroli będzie ujawnienie przeróbek w instalacji elektrycznej. Gdyby chcieć przypisać mu złą wolę i zamiar kradzieży energii, to przynajmniej spodziewać należałoby się po jego stronie działań zmierzających do usunięcia, zatarcia przeróbek instalacji i to przed spodziewaną i przewidywaną kontrolą ze strony pracowników dystrybutora.
Czytaj więcej»

IV U 631/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2016-09-05

Data publikacji: 2016-11-18

trafność 33%

Wykonywał i konserwował instalacje elektryczne różnego rodzaju w (...) M. i poza nim – zgodnie ze potrzebami i poleceniami pracodawcy. Prace te dotyczyły przede wszystkim konserwacji instalacji odbiorczej, tj. oświetlenia, gniazd elektrycznych, przyłączy elektrycznych w maszynach (silnikach), polegały też one na wymianie bezpieczników, żarówek, przycisków. (...)Ubezpieczony wykonywał też instalacje przesyłowe oraz stałe i tymczasowe instalacje odbiorcze, w tym w budynkach mieszkalnych. (...)Nie jest uzasadnione zaliczanie do prac w szczególnych warunkach w energetyce wszystkich prac związanych z eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 86/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nowym Targu

Data orzeczenia: 2017-05-31

Data publikacji: 2017-11-24

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Instalacja stanowi własność pozwanych i nie została przekazana Przedsiębiorstwu (...) . (...)Wykonano również instalację elektryczną i teletechniczną, której kable doprowadzające(...)k. 64) Po wykonaniu , instalacja kanalizacyjna została podłączona do głównego kolektora przebiegającego przez działkę powoda oznaczoną numerem 24/102. (...)Strony zgodnie korzystały z urządzeń związanych z dostarczaniem wody, odprowadzaniem ścieków i korzystaniem z energii elektrycznej, które biegły wzajemnie po ich działkach. (...)Cofnięcie zgody po prawie dziewiętnastu latach korzystania z urządzeń, w ocenie Sądu, jest działaniem naruszającym zasady współżycia społecznego, tym bardziej, że sam korzysta ze służebności doprowadzającej kable elektryczne i teletechniczne do jego budynku, która przebiega po działce pozwanych.
Czytaj więcej»

VI U 2680/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2015-12-08

Data publikacji: 2016-02-05

trafność 33%

Istotność:

W/w – ny wykonywał również jako pomocnik mechanika prace w kanale związane z naprawą tej części instalacji elektrycznej w autobusach, która poprowadzona była pod karoserią i do której można się było dostać jedynie z poziomu kanału. (...)Jedynie od około pół godziny do godziny zajmowały prace związane z instalacją elektryczną jak np. codzienne sprawdzanie sprężarek , pozostałe prace stanowiły te wykonywane przy pojazdach. (...)Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych . (...)Do "energetyki" nie zalicza się zatem zakładania sieci i instalacji niskiego napięcia, które to prace stanowią powszechne roboty elektryczne dla końcowych odbiorców w procesie dystrybucji energii elektrycznej „.
Czytaj więcej»

XVII AmE 271/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-23

Data publikacji: 2021-08-05

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)działalności powodowej Spółki, w tym instalacji i parku maszynowego, dla bezpieczeństwa(...)natychmiastowej możliwości przerwania poboru energii elektrycznej przez podmioty trzecie korzystające z(...)(...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Odnosząc powyższe unormowania prawne do stanu faktycznego niniejszej sprawy, jak również do pierwszego zarzutu podniesionego w odwołaniu, stwierdzić należy, że w sierpniu 2015 r. powód był odbiorcą energii elektrycznej, którego dotyczyły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

I AGa 351/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2022-04-13

Data publikacji: 2023-02-20

trafność 33%

W uzasadnieniu oświadczył, że nigdy nie pobierał nielegalnie energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą a siecią zasilającą przyjmuje się taką wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, nie mniejszą niż 25 A. 28 marca 2017 r. (...)(...)że pozwany pobierał nielegalnie energię elektryczną przy pomocy podłączenia (obejścia układu pomiarowego) ujawnionego w trakcie kontroli instalacji w dniu 9 czerwca 2017 r. (...)(...)wyniku czego dokonał kradzieży energii elektrycznej dostarczonej do obiektów należących na(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 143/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-19

Data publikacji: 2021-04-01

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)spółce koncesja na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od 10 lipca(...)odbiorców końcowych 35,941 MWh energii elektrycznej (załącznik nr 1 do pisma(...)informacją o ilości sprzedanej energii elektrycznej poszczególnym odbiorcom - pisma powoda(...)(...)Zatem całkowita opłata zastępcza opiewała na kwotę 1282,17 zł odpowiadającą 4,312 MWh energii elektrycznej w ww. cenie. (...)W przypadku rozliczenia z (...) Sp. z o.o. , powód stosował przez cały rok stałą cenę za energię elektryczną wynoszącą 310 zł/MWh, w sytuacji gdy średnia miesięczna cena zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy wahała się od 274,66 zł/MWh do 319,99 zł/MWh. (...)W rozliczeniach z odbiorcami powód powiększał ceny za energię elektryczną.
Czytaj więcej»

XVII AmE 226/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-08-03

Data publikacji: 2023-09-19

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

W odniesieniu zaś do kwestii uwidocznionej na wystawianych fakturach VAT opłaty eksploatacyjnej/stałej za energię elektryczną powód podkreślił, że nie stanowi ona ukrytej formy narzucanej przez Spółkę marży za sprzedaż energii elektrycznej. (...)(...)dotyczącego odczytu elektronicznego, badaniem okresowym instalacji elektrycznych oraz utrzymania pracowników odpowiedzialnych za techniczne utrzymanie infrastruktury przesyłowej). (...)Niewątpliwie odbiorcami końcowymi energii elektrycznej byli najemcy lub dzierżawcy. (...)Nie była to zatem wyłącznie refaktura kosztów nabytej od (...) S.A. energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 127/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-06-25

Data publikacji: 2018-01-10

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód stwierdził, że różnica pojęć „energia elektryczna z kogeneracji” a „energia elektryczna wytworzona w kogeneracji” jest istotna i wskazał na celowe wprowadzenie przez racjonalnego ustawodawcę tego rozróżnienia. (...)Prezes URE przywołał zawartą w art. 3 pkt 23 Pe definicję systemu elektroenergetycznego, którego elementami są sieci elektroenergetyczne oraz przyłączone do nich urządzenia i instalacje, współpracujące z siecią. (...)W powołanym wyroku sygn. akt VI ACa 423/14 Sąd Apelacyjny wypowiedział się także w kwestii statusu linii, którymi energia elektryczna wytwarzana przez powoda energia elektryczna była dostarczana do odbiorców. (...)(...)przyłączonymi do nich urządzeniami i instalacjami współpracującymi z siecią, 2 energia elektryczna wytwarzana w tej jednostce wytwórczej nie jest wprowadzana do systemu elektroenergetycznego, 3 zarówno ta jednostka jak i odbiorca nie są przyłączeni do systemu elektroenergetycznego.
Czytaj więcej»