Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4195

XVII AmE 246/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-24

Data publikacji: 2021-10-20

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Jak wskazano powyżej, podstawą nałożenia na powoda kary pieniężnej może być naruszenie przez niego przepisów art. 11, 11c ust. 3 i 11d ust. 3 Prawa energetycznego . (...)Powód powinien zatem prowadzić działalność w taki sposób, aby nie naruszać przepisów prawa. (...)W ocenie Sądu, również zarzut naruszenia art. 11 ust. 1 ustawy z 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców nie zasługiwał na uwzględnienie. (...)Nałożona na powoda kara finansowa odpowiada przepisom prawa, a jej wysokość gwarantuje osiągnięcie prewencyjnych i represyjnych celów.
Czytaj więcej»

XVII AmE 294/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-31

Data publikacji: 2024-05-17

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Sędzia SO Jolanta Stasińska Sygn. akt XVII AmE 294/20 UZASADNIENIE Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 14 lutego 2018 r., numer (...) , na podstawie art. 34 ust. 1 w związku z art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. (...)Prezes URE na podstawie art. 10 § 1 w związku z art. 73 k.p.a. zawiadomił Przedsiębiorcę o zakończeniu prowadzonego postępowania i przysługującym mu prawie do zapoznania się w terminie(...)i materiałów, jak również o prawie do złożenia dodatkowych uwag i(...)(...)Wynika on zaś z samej treści art. 34 – Prawa energetycznego , albowiem wyraźnie stwierdza, że coroczne opłaty do budżetu państwa, obciążające koszty jego działalności (opłaty koncesyjne) wnosi przedsiębiorstwo energetyczne, któremu została udzielona koncesja. (...)Należy też dalej wskazać, że w niniejszej sprawie nie zachodzi kontynuacja działalności koncesjonowanej, do której powód nabył prawo wraz z wydaniem decyzji koncesyjnej z dnia 22 stycznia 2003 roku.
Czytaj więcej»

III Ca 734/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-08

Data publikacji: 2015-11-05

trafność 7%

Pozwany zdecydował, że skieruje uczestników wycieczki na Sumatrę, gdyż skierowanie ich od razu na wyspę B. było niemożliwe z uwagi na brak dostępnych biletów lotniczych. (...)Zatem powodowie decydując się na tak duży wydatek mieli prawo żądać, aby otrzymana w zamian usługa turystyczna ściśle odpowiadała ich oczekiwaniom, stąd niewątpliwie żądanie obniżenia ceny przedmiotowej imprezy turystycznej jest w pełni uzasadnione. (...)Zaskarżone rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego zostało wydane w wyniku prawidłowo ustalonego stanu faktycznego, które to ustalenia Sąd Okręgowy podziela i przyjmuje za własne, jak również w następstwie bezbłędnie zastosowanych przepisów prawa materialnego. (...)Mając na uwadze, iż niniejsza sprawa była rozpoznawana w postępowaniu uproszczonym Sąd Okręgowy na podstawie art. 505 13 § 2 k.p.c. ograniczył uzasadnienie jedynie do wyjaśnienia podstawy prawnej wyroku zapadłego w postępowaniu odwoławczym z przytoczeniem przepisów prawa.
Czytaj więcej»

XVII Amz 139/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-09-30

Data publikacji: 2020-10-27

trafność 32%

U. z 2015 roku poz. 184 ze zm.) poprzez błędne przyjęcie, że prawa wglądu do materiału dowodowego załączonego do akt sprawy można ograniczyć jedynie stronom postępowania. (...)Prawo wglądu do akt sprawy stanowi zatem jedno z uprawnień procesowych strony, zaś możliwość jego realizacji gwarantuje poszanowanie ogólnej zasady wysłuchania stron, wyrażonej w art. 10 k.p.a. (...)Określenie użyte przez powoda jako „osoby trzecie” z pewnością nie konkretyzuje żadnego podmiotu, a zatem zmierza do ograniczenia prawa wglądu „każdemu podmiotowi”. (...)Chodzi przede wszystkim o przesłankę niezbędnego tylko zakresu ograniczenia prawa wglądu, dlatego ustalenie podstaw rozstrzygnięcia o zasadności wniosku i zakresie niezbędnego ograniczenia prawa wglądu do materiału dowodowego jest(...)których ma nastąpić ograniczenie ich prawa.
Czytaj więcej»

I Ns 194/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze

Data orzeczenia: 2018-01-26

Data publikacji: 2018-03-15

trafność 9%

To co pozostawało P. K. z czynszu po spłatach rat kredytu, przeznaczał uczestnik na opłaty za media i zaspokojenie bieżących potrzeb rodziny ( w tym także bilety lotnicze do W. ). (...)Korzystał natomiast z samochodów jego matki, w tym z F. (...) , V. (...) , F. (...) i B. (...) ( koloru czarnego ), która nie mając prawa jazdy kupowała samochody ze swoich(...)(...)To co pozostawało P. K. z czynszu po spłatach rat kredytu, przeznaczał on na opłaty za media i zaspokojenie bieżących potrzeb rodziny ( w tym także bilety lotnicze do W. ). (...)Podobnie, nie znalazły żadnego potwierdzenia dowodowego zeznania B. K. o zakupie z dorobkowych pieniędzy działki nr (...) w J. i prawie własności P. K. do samochodu osobowego marki B. (...) .
Czytaj więcej»