Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7704

IX Ka 325/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2015-06-19

trafność 22%

Zdjęcie z fotoradaru z widocznym wizerunkiem twarzy kierującej (które zostało skonfrontowane z wizerunkiem twarzy obwinionej nadesłanym przez Urząd(...)
Czytaj więcej»

VI W 2082/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-11

Data publikacji: 2013-12-17

trafność 22%

Teza orzeczenia: skazujący
Tymczasem nawet pobieżne porównanie zdjęcia wykonanego przez fotoradar z wizerunkiem M. M. (2) widniejącym na k. 11 wskazuje, że są to zupełnie różne osoby. Dysproporcja, między oboma wizerunkami, jest jeszcze większa, kiedy dokonuje się bezpośredniej obserwacji i –jak miał tę możliwość Sąd w toku postępowania jurysdykcyjnego- porówna zdjęcie z fotoradaru do osoby M. M. (2) .
Czytaj więcej»

I ACa 597/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-09-26

Data publikacji: 2013-10-29

trafność 22%

W spornych publikacjach bowiem posługiwano się wizerunkiem powódki pochodzącym ze zdjęć wykonanych jej na imprezie publicznej i nie uczyniono tego w celu dodatkowego jej napiętnowania. (...)Zasadnie też zarzuciła skarżąca, że pozwani nadużyli jej prawa do ochrony wizerunku publikując zdjęcia fotograficzne z jej wizerunkiem. Nie można podzielić stanowiska Sądu pierwszej instancji, iż z faktu sprawowania przez powódkę w chwili publikacji jej wizerunku funkcji pełnomocnika zarządu Fundacji Pomocy (...) . (...)Dopuszczalność rozpowszechniania wizerunku osoby powszechnie znanej bez jej(...)wypełnienia dwóch przesłanek; od wykonania wizerunku takiej osoby z związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych i od rozpowszechniania wizerunku w celach informacyjnych, sprawozdawczych.
Czytaj więcej»

I ACa 136/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-05-22

Data publikacji: 2019-07-09

trafność 22%

Sama publikacja wizerunku w odniesieniu i w związku z wykonywanym zawodem nie wymagała zezwolenia powódki, tym samym nie doszło do naruszenia jej wizerunku. (...)Artykuł został opatrzony zdjęciem prezentującym wizerunek K. S. . (...)Zgodnie z art. 81 pr. aut. rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)Oznacza to, że co do zasady utrwalanie wizerunku będzie bezprawne.
Czytaj więcej»

IV Ka 616/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-10-03

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 22%

W okolicznościach rozpoznawanej sprawy świadkom T. K. (1) oraz J. M. okazano w pierwszej kolejności wyłącznie utrwalony wizerunek oskarżonego K. . (...)Wszak wizerunki mężczyzn przedstawione świadkom istotnie odbiegały od wyglądu oskarżonego. Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni, których wizerunki przedstawiono pod poz. 1, 2 i 5 wyglądają na osoby starsze od oskarżonego. (...)Spośród okazanych świadkom wizerunków mężczyzn, wyłącznie ten znajdujący się na zdjęciu nr 4 może uchodzić za osobę zbliżoną wiekiem do oskarżonego.
Czytaj więcej»

XI GC 1437/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-03-29

Data publikacji: 2017-04-24

trafność 22%

Sąd ustalił następujący stan faktyczny: W dniu 26 sierpnia 2015 r. strony zawarły umowę, mocą której powód zobowiązał się do utrwalania wizerunku pozwanej w mediach, dokonywania analizy(...)(...)(...)k. 99v-100 Obowiązki dotyczące utrwalania wizerunku pozwanej w mediach oraz analizowania(...)do tego, jaki jest aktualny wizerunek pozwanej (pozytywny czy negatywny), jakie działania podjąć, by utrzymać wizerunek pozytywny czy poprawić negatywny. Powód brał też udział w imprezach sportowych sponsorowanych przez pozwaną, relacje z tych imprez umieszczał w raportach ze wskazaniem, w jaki sposób imprezy te wpływają na wizerunek pozwanej, czy logo pozwanej było na imprezie wyeksponowane w sposób odpowiedni, jaki był odbiór społeczny imprezy.
Czytaj więcej»

I C 31/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-02-09

Data publikacji: 2017-02-28

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Powodowie B. S. (1) i T. S. (1) domagali się także nakazania pozwanym przeproszenia powodów za naruszenie ich dóbr osobistych polegające na utrwalania ich wizerunku przy pomocy kamer. W uzasadnieniu pozwu oraz w toku postępowania wskazali, iż pozwani w sposób bezprawny rejestrowali zainstalowanymi przez siebie kamerami ich wizerunki, co naruszyło ich dobra osobiste. (...)W tej sytuacji trudno mówić on naruszeniu prawa do prywatności czy też wizerunku powodów. (...)Jej celem nie było bowiem ani utrwalenie wizerunku powodów ani tym bardziej ingerencja w ich życie prywatne.
Czytaj więcej»

II K 818/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-10-05

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 22%

(...)PR (...) ) wskazał na wizerunek oskarżonego, jako osoby która zaczęła się z nim szarpać jeszcze w środku lokalu. nagranie z monitoringu lokalu Pijalnia W. i P. zawarte Wskazane nagranie dotyczy zdarzenia zarzuconego oskarżonemu w akcie oskarżenia. Bezspornym było, że został na nich zarejestrowany wizerunek pokrzywdzonego w momencie wyniesienia go z lokalu przez dwóch ochroniarzy, którym towarzyszył jeszcze jeden mężczyzna. (...)Porównał on zapis tego nagrania do wizerunku oskarżonego zawartego na tablicy poglądowej (k. 97 akt postępowania PR (...) ). (...)Jednocześnie opiniujący ustalił, że przeprowadzona analiza pozwoliła na ujawnienie cechy wspólnej porównywanych wizerunków w postaci takiego samego położenia i ułożenia podstawy nosa oraz wielkości/szerokości płatków nosa, a także jego zakończenia.
Czytaj więcej»

XXIV Ns 81/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-10-09

Data publikacji: 2020-07-08

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Zakazanie uczestnikowi postępowania Komitetowi Wyborczemu (...) rozpowszechniania fałszywych informacji poprzez używanie materiałów wyborczych zawierających wizerunek lub nazwisko P. M. , sugerujących, że jest on kandydatem ww. komitetu lub komitet ten popiera; 2. (...)(...)materiałów wyborczych zawierających nazwisko lub wizerunek P. M. są nieprawdziwe. (...)Ponadto, wbrew twierdzeniom zawartym we wniosku, na żadnym z prezentowanych w niniejszej sprawie materiałów wyborczych nie ma zdjęcia P. M. , a zatem materiały te nie zawierały wizerunku P. L. ,. (...)Sąd zmodyfikował treść sprostowania usuwając odniesienie do wizerunku P. M. W treści żądanego sprostowania znalazły się przeprosiny skierowane do P. M. .
Czytaj więcej»

VI ACa 293/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-27

Data publikacji: 2017-10-04

trafność 22%

Istotność:

Negatywny wydźwięk jaki budzi wizerunek powoda został potwierdzony badaniami wizerunkowymi zleconymi w 2012 r. przez powoda. (...)Po pierwsze powodowa spółka nie domagała się ochrony swego wizerunku, jak błędnie wskazał Sąd I instancji. (...)Do ochrony prawa do wizerunku nawiązuje wprost art. 81. ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. prawo autorskie, zgodnie z którym, rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Natomiast w odniesieniu do osoby prawnej zaliczenie wizerunku do kategorii dóbr osobistych tej osoby jest nieuzasadnione.
Czytaj więcej»