Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4436

XVII AmA 11/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-21

Data publikacji: 2022-12-30

trafność 7%

W związku z tym Powód zastrzega sobie prawo złożenia aktualizacji opinii prywatnej będącej przedmiotem wniosku wskazanego w pkt. 4.m petitum Odwołania. (...)Grupa (...) prowadzi również sprzedaż paliwa lotniczego na lotniskach w K. , K. i W. . (...)Przyjmowanie innych form realizacji celów gospodarczych nie jest więc „obejściem prawa”, lecz działaniem w sferze prawnie dozwolonej. (...)Kompetencji takiej nie przyznaje mu jednak żaden przepis prawa.
Czytaj więcej»

XVII AmE 29/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-25

Data publikacji: 2020-04-08

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

To właśnie zasada spójności systemu prawnego i jego logiczności nie pozwala na taki kierunek wykładni analizowanych norm prawa. (...)Dla ustalenia stopnia szkodliwości czynu, Sąd posłużył się sposobem weryfikacji tego stopnia wypracowanym w prawie karnym. (...)w art. 56 ust. 6a prawa energetycznego instytucją prawa karnego, a jednocześnie w prawie energetycznym nie dał wskazówek jakimi(...)pieniężnych przewidzianych w art. 56 prawa energetycznego , zasadne jest odwołanie(...)(...)Istotne jest przy tym, że prawo energetyczne nie dopuszcza możliwość zmiany planu ograniczeń ustalonego dla odbiorcy na dany okres czasu.
Czytaj więcej»

III Ca 252/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-05-27

Data publikacji: 2020-06-29

trafność 7%

Istotność:

Skubiszak-Kalinowska Irena, Wiktorowska Ewa, Prawo zamówień publicznych. (...)VII; Jaworska M. (red.), Prawo zamówień publicznych. (...)Prawo zamówień publicznych, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. (...)Jaworska M. (red.), Prawo zamówień publicznych.
Czytaj więcej»

I C 278/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2016-10-25

Data publikacji: 2016-12-02

trafność 7%

Istotność:

W ostatnim czasie również zauważalny jest wzrost atrakcyjności turystki w O. , chociażby poprzez rozbudowanie Centrum (...) nad jeziorem (...) , czy w końcu uruchomienie portu lotniczego w S. . (...)Ograniczone prawo rzeczowe w postaci służebności przejścia i przejazdu nie wpływa na obniżenie wartości nieruchomości. (...)Przedstawiciel powoda uczestniczący na oględzinach nieruchomości nie wskazał, jak bardzo ograniczone prawo rzeczowe wpływa na prawo do korzystania z jego rzeczy. (...)Pozwala to na uznanie, że strona pozwana wygrała sprawę prawie w całości.
Czytaj więcej»

XVII AmE 230/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-13

Data publikacji: 2023-03-10

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Nie znajduje to bowiem oparcia w obowiązujących przepisach prawa. (...)Jak wskazano powyżej, podstawą nałożenia na powoda kary pieniężnej może być naruszenie przez niego przepisów art. 11, 11c ust. 3 i 11d ust. 3 Prawa energetycznego . (...)Powód powinien zatem prowadzić działalność w taki sposób, aby nie naruszać przepisów prawa. (...)Nałożona na powoda kara finansowa odpowiada przepisom prawa, a jej wysokość gwarantuje osiągnięcie prewencyjnych i represyjnych celów.
Czytaj więcej»

III K 346/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-11-09

Data publikacji: 2023-07-17

trafność 7%

Z tego co wie oskarżony, to K. na firmę (...) wyłudził oliwę z H. , bilet lotniczy, G. z firmy (...) oraz panele firmy (...) . (...)Dodatkowo zeznania świadka M. K. (1) , w części pomijającej jego świadomość niezgodne z prawem działania, są co do zasady zbieżne z zeznaniami A. K. (1) . (...)Korzyścią majątkową są pieniądze, papiery wartościowe, rzeczy mające wartość majątkową, świadczenia i prawa majątkowe. (...)(...)kary za naruszenie dóbr chronionych prawem i nieopłacalności zamachów na te dobra, wzmożenia poczucia odpowiedzialności, ugruntowania poszanowania prawa i wyrobienia właściwego poczucia sprawiedliwości oraz poczucia bezpieczeństwa.
Czytaj więcej»

VI P 749/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-04-29

Data publikacji: 2016-07-25

trafność 7%

Istotność:

Oświadczenie to spełniało wszystkie wymagane przepisami prawa kryteria , w szczególności miało charakter pisemny , jak również zawierało pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy . (...)Podał, że został zwolniony z firmy ponieważ nie zgadzał się z rozliczaniem delegacji niezgodnie z przepisami prawa i pracował zgodnie z ustawą o czasie pracy kierowców. (...)Prawo do dodatku wyrównawczego nie przysługuje pracownikom, których szczególna ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę wynika z art. 41 Kodeksu pracy . 5. (...)W uzasadnionych przypadkach pracownik składa pisemne oświadczenie o okolicznościach mających wpływ na prawo do diet, ryczałtów, zwrot innych kosztów podróży lub ich wysokość. § 7. 1.
Czytaj więcej»

I ACa 1143/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-04-05

Data publikacji: 2013-07-22

trafność 7%

Dalsze leczenie podjęto w miejscu zamieszkania powódki – w T. (Estonia) , dokąd ją przetransportowano drogą lotniczą, a gdzie wówczas pracował jej ojciec - powód T. C. . (...)Do katalogu dóbr wskazanych przykładowo przez ustawodawcę w art. 23 k.c. dodać należy wiele innych, takich jak prawo do intymności i prywatności, płeć, prawo do planowania rodziny, tradycja rodzinna, pamięć o osobie zmarłej lub więź między członkami rodziny. (...)Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 Konstytucji RP , wszyscy są równi wobec prawa i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Równość wobec prawa odnosi się do jego stanowienia i nakłada na ustawodawcę obowiązek tworzenia prawa, które nakazuje jednakowo traktować podmioty podobne.
Czytaj więcej»

I ACa 900/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-03-27

Data publikacji: 2013-08-22

trafność 7%

Nie mają innych wartościowych rzeczy i praw. (...)Pozwany w apelacji zasadniczo zawarł zarzuty naruszenia prawa materialnego, a jedynie w zakresie rozstrzygnięcia o kosztach procesu naruszenia prawa procesowego. (...)Kryje się za tym w szczególności obowiązek kształtowania prawa w taki sposób, by nie ograniczać praw obywateli, konstruując system prawa jasny, spójny i zrozumiały dla obywateli, dający im gwarancję stabilności prawa. (...)Zgodnie z art. 922 k.c. prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą śmierci na spadkobierców , wyłączone są natomiast prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą.
Czytaj więcej»

I ACa 383/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2022-06-27

Data publikacji: 2024-01-26

trafność 7%

Pozwany sprzeciwił się przystąpieniu syndyka do postępowania argumentując , że okoliczności przez niego powołane nie wypełniają hipotezy normy art. 133 ust. 1 ustawy prawo upadłościowe. (...)Z jej usług korzystał także pozwany , kupując za jego pośrednictwem m. in bilety lotnicze i wycieczki. (...)Nie zaoferował też zwrotnego przeniesienia prawa do tej realności M. K. (1) mimo , iż nadal , mimo upływu wielu lat nie jest przez J. S. wykorzystywana , wbrew jego deklaracjom na temat celu gospodarczego jakiemu miała posłużyć . (...)Stad też nie ma dostatecznych racji prawnych aby syndyk nie mógł skorzystać z tego przepisu prawa upadłościowego także wówczas, jeżeli przedmiotem roszczenia jest czynność pomiędzy osoba trzecią a osobą czwartą.
Czytaj więcej»