Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I C 1432/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-09-28

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 33%

Istotność:

Kontroli został poddana także instalacja na poddaszu domu. (...)Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w P. wskazała, że przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. (pismo k. 21, 28, notatka k. 29, akta szkody k. 94) W dniu 16 lutego 2017r. (...)Ubezpieczyciel wskazał, że przyczyną powstania pożaru było zapalenie się sadzy w kominie, a rzeczoznawca wykluczył powstanie pożaru wskutek niesprawności instalacji elektrycznej. (...)Przyczyną pożaru nie mogła być instalacja elektryczna, gdyż pożar wybuchł w górnej części komina.
Czytaj więcej»

III Ca 1790/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-12-14

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 33%

Istotność:

Do kierownika robót elektrycznych wykonawcy – R. S. , należało ustalanie wykonywania prac, określenia tras kablowych instalacji alarmowej, przeciwpożarowej i elektrycznej, zasilaczy i instalacji odgromowej obiektu. (...)Właścicielem instalacji elektrycznej w budynku jest jego właściciel z wyjątkiem złącza kablowego, licznika energii elektrycznej. (...)W przypadku budowy nowych instalacji elektrycznych istnieje konieczność wykonania jedynie projektu technicznego przyłącza elektrycznego do budynku a pozostałe instalacje poza licznikiem instalacji elektrycznej nie wymagają dokumentacji technicznej. (...)W ramach wykonywania instalacji elektrycznych przewidzieć należało demontaże starej instalacji i montaż nowej.
Czytaj więcej»

VI ACa 1581/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-02-12

trafność 33%

Istotność:

(...)był zobowiązany do zakupu energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)odbiorcom końcowym, dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, na łączną(...)(...)W związku z tym udział ilościowy zakupionej energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)sprzedanej odbiorcom dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, w wykonanej całkowitej sprzedaży energii elektrycznej tym odbiorcom, wyniósł 14,187 %,(...)(...)(...)z siedzibą w P. energia elektryczna nie powinna być zaliczona do energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym, ponieważ powód sprzedał ją na podstawie umowy zawartej ze spółką obrotu, w ramach transakcji „na wymianę” za zakupioną energię elektryczną wytworzoną w skojarzeniu z ciepłem. (...)(...)skojarzeniu w należących do niego instalacjach na własne potrzeby, której celem była realizacja obowiązku zakupu energii ze skojarzenia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 125/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2022-06-28

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

VI Ca 309/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2017-06-22

Data publikacji: 2017-09-11

trafność 33%

Istotność:

W budynku pozwanego równolegle do nowej instalacji wykonanej przez pozwanego pozostawiono starą instalację elektryczną jednofazową, której użytkownikiem była poprzednia właścicielka nieruchomości. (...)Następnie sąd I instancji zauważył, że z zeznań świadka P. M. i częściowo R. W. oraz załączonych do sprawy dokumentów wynika, że od 2006 r. w budynku pozwanego funkcjonowały jednocześnie dwie instalacje eklektyczne. (...)Brak było odpowiednich plomb i zabezpieczeń (co zostało w sprawie udowodnione), pozwany nie miał dostępu do skrzynki licznikowej, w której znajdował się stary licznik oraz twierdził, że nie dokonywał żadnych zmian w istniejącej instalacji elektrycznej. (...)Pozwany wykazał, że nieprawidłowości w podłączeniu instalacji, w jego ocenie, wynikały ze źle przeprowadzonego przez pracownika energetyki demontażu licznika jednofazowego należącego do poprzedniej właścicielki.
Czytaj więcej»

I C 467/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-12-21

Data publikacji: 2019-01-14

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Przed kontrolą i po kontroli zużycie energii elektrycznej jest podobne. (...)J. R. ma podpisaną umowę z (...) S.A. w G. na dostarczanie energii elektrycznej. (...)Dowód: przesłuchanie pozwanej k. 97v Urządzenia elektryczne w mieszkaniu zajmowanym przez J. D. były podłączone do instalacji elektrycznej. (...)Jest oczywiste, że pobieranie energii poprzez podpięcie urządzeń elektrycznych do instalacji, w sytuacji gdy licznik został zdemontowany, narusza porządek prawny.
Czytaj więcej»

I ACa 749/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-02-26

Data publikacji: 2014-04-11

trafność 33%

Istotność:

W związku z wykonanym przez pozwanego montażem instalacji gazowej w samochodzie powoda, przeprowadzone zostały czynności polegające także na montażu elementów elektrycznych, sterujących tą instalacją, stanowiące ingerencję w fabrycznie zamontowaną instalacji elektryczną pojazdu. (...)Wynikało z niej bowiem, że zarzewie ognia zlokalizowane było w komorze silnikowej samochodu marki F. (...) oraz, że do pożaru tego samochodu mogło dojść w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Działania podejmowane przez pozwanego, podczas czynności naprawczych przy samochodzie F. (...) , wykonywane były w połączeniu z ingerencją w instalację elektryczną pojazdu, a ewentualne niedokładności bądź nieprawidłowości wykonywanych napraw mogły spowodować zwarcie instalacji elektrycznej. (...)Żaden bowiem dowód nie pozwalał na ustalenie, w jaki sposób wykonane zostało przyłącze elektryczne do sterowania instalacji gazowej pojazdu, gdzie wykonane było wcięcie do wiązki przewodów elektrycznych, jakimi przewodami tego dokonano i jak zostały one zaizolowane i zamocowane do nadwozia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 22/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-30

Data publikacji: 2022-10-12

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktu poboru energii elektrycznej zlokalizowanego w K. , przy ul. (...) . (...)(...)natopionego metalu (80% wykorzystywanej energii elektrycznej po wprowadzeniu ograniczeń); Przedstawił również,(...)(...)(...)występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia. (...)Niewątpliwe zaś fakt „występowania zagrożenia” wynika wprost z treści komunikatu OSP, w którym stwierdził „wystąpienie zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej”.
Czytaj więcej»

VI Ka 1321/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-03-14

Data publikacji: 2017-09-28

trafność 33%

W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono nielegalny pobór energii elektrycznej, polegający na wpięciu dwóch przewodów fazowych między wewnętrzną linią zasilającą a instalacją odbiorcy (protokół kontroli – k.2, k. 15). W czasie kontroli w mieszkaniu eksploatowane były urządzenia elektryczne i paliło się światło. (...)W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono nielegalny pobór energii elektrycznej, polegający na wpięciu dwóch przewodów fazowych między wewnętrzną linią zasilającą a instalacją odbiorcy (protokół kontroli – k. 2, k.15). W czasie kontroli w mieszkaniu eksploatowane były urządzenia elektryczne i paliło się światło.
Czytaj więcej»

XVII AmE 339/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-17

Data publikacji: 2021-04-22

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wskazał, że instalacja służy segregacji i przetwarzaniu odpadów komunalnych odbieranych od wytwórców z obszaru m.in. Miasta C. w związku z powyższym nie jest możliwe nagłe i całkowite zaprzestanie funkcjonowania instalacji, a to z uwagi na(...)na złożoność prowadzonych w ramach instalacji procesów, w tym procesów kompostowania(...)Nagłe wyłączenie instalacji mogłoby nie tylko doprowadzić do(...)(...)(...)pkt 6 rozporządzenia), lecz jedynie instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych.
Czytaj więcej»