Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

V ACa 624/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2019-03-20

Data publikacji: 2020-11-27

trafność 34%

Istotność:

Strony oświadczyły, że do wykonania pozostały w kolejnym etapie następujące prace: instalacja wentylacyjna, podłączenie i rozruch rekuperatora, instalacja anemostatów. (...)Rury w pomieszczeniu kotłowni były ułożone w taki sposób, że utrudniały dostęp do rozdzielni elektrycznej. (...)Z opinii biegłego wynika też, że pomieszczenie, w którym stał rekuperator było za małe z uwagi na jego gabaryty, był utrudniony dostęp do rozdzielni elektrycznej oraz, że przeprowadzono próbę rozruchu instalacji centralnego ogrzewania, podczas której pojawiły się przecieki. (...)Sposób wykonania orurowania, jeśli nawet nie uniemożliwiał, to w znaczny sposób utrudniał dostęp do urządzeń sterowniczych, przy czym zagrożone zalaniem wodą były także urządzenia elektryczne.
Czytaj więcej»

VI U 1659/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2022-08-03

Data publikacji: 2022-10-10

trafność 34%

Istotność:

Teza orzeczenia: warunki niezbędne do przyznania prawa do rekompensaty
Odwołujący wskazał, że są to prace wskazane w Wykazie A, Dziale IV, poz. 15,16,30 zarządzenia Ministra Górnictwa i Energetyki z dnia 12 sierpnia 1983 roku, tj. prace montera sieci instalacji gazowej i montera instalacji gazowej. (...)(...)na stanowiskach: montera gazociągów i instalacji gazowej (17.03.1986r. – 31.12.1995r.), montera sieci i instalacji gazowych (1.01.1996r. – 31.10.2005r.), montera sieci i instalacji (1.11.2005r. – 31.12.2008r.) oraz starszego montera sieci i instalacji gazowych. (...)Pracował na stanowisku montera gazociągów instalacji gazowej. (...)Użyteczne formy energii takie jak: energia mechaniczna, elektryczna czy cieplna, uzyskuje się w wyniku przetwarzania energii pierwotnych, głównie chemicznej paliw pierwotnych (m.in. gazu), jądrowej, wód, wnętrza Ziemi – energii geotermicznej, wiatru, Słońca (por.
Czytaj więcej»

VI ACa 135/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2018-01-08

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)• tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj. powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda, a nadto(...)
Czytaj więcej»

I ACa 376/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-09-28

Data publikacji: 2018-04-13

trafność 34%

Urządzenia niezbędne do wykonania instalacji klimatyzacji zostały zakupione przez powoda. (...)W jednostkach wewnętrznych kanałowych – otwarte puszki elektryczne, umiejscowienie okablowania i elektroniki na zewnątrz wraz z nieuporządkowaniem okablowania, brak izolacji listew elektrycznych. (...)Na instalacji nie stwierdzono elementów regulujących. (...)(...)z wadliwością wykonanej przez niego instalacji, lecz z wymianą instalacji elektrycznej i robót wentylacyjnych dla potrzeb nowo powstałej kuchni w piwnicy lokalu, z uwagi na zmianę jego przeznaczenia z kawiarni na restaurację.
Czytaj więcej»

VI ACa 1581/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-02-12

trafność 34%

Istotność:

(...)był zobowiązany do zakupu energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)odbiorcom końcowym, dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, na łączną(...)(...)W związku z tym udział ilościowy zakupionej energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)sprzedanej odbiorcom dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, w wykonanej całkowitej sprzedaży energii elektrycznej tym odbiorcom, wyniósł 14,187 %,(...)(...)(...)z siedzibą w P. energia elektryczna nie powinna być zaliczona do energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym, ponieważ powód sprzedał ją na podstawie umowy zawartej ze spółką obrotu, w ramach transakcji „na wymianę” za zakupioną energię elektryczną wytworzoną w skojarzeniu z ciepłem. (...)(...)skojarzeniu w należących do niego instalacjach na własne potrzeby, której celem była realizacja obowiązku zakupu energii ze skojarzenia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 125/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2022-06-28

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

IV Ka 342/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-06-10

Data publikacji: 2015-12-14

trafność 34%

Istotność:

(...)powziętego zamiaru dokonali kradzieży energii elektrycznej poprzez podłączenie instalacji elektrycznej mieszkania numer (...) przewodem elektrycznym do instalacji oświetleniowej korytarza oraz toalety poza(...)
Czytaj więcej»

II Ca 1609/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-22

Data publikacji: 2013-08-09

trafność 34%

Kontrolę technicznego instalacji gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające(...)wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych(...)także stwierdził nieprawidłowości w tej instalacji poprzez niewłaściwe zastosowanie rury ”spiro”(...)(...)(...)wstrzymać dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła m.in. , jeśli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia albo środowiska . Mając na uwadze zgodne ustalenia wszystkich osób uprawnionych do dokonywania kontroli instalacji gazowej i kominowej tj. A. O. , H. B. oraz A. K. (2) ,stwierdzające nieprawidłowości w wykonaniu instalacji gazowej Sąd I instancji prawidłowo zasadnie przyjął , że w lokalu wynajmowanym przez powodów występowały wady stanowiące zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego.
Czytaj więcej»

I C 77/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-10-08

Data publikacji: 2023-11-27

trafność 34%

Opinia dotyczyła poprawności wykonania instalacji elektrycznej w budynku powodów. (...)Aby można było dokonać całościowej wyceny usunięcia wad instalacji elektrycznej potrzebna jest dokumentacja wykonawcza instalacji elektrycznej, a nie została ona sporządzona. (...)W pojęciu "sieć elektroenergetyczna" mieści się pojęcie "instalacja elektryczna". (...)Koszt naprawy instalacji elektrycznej bez instalacji odgromowej wynosi łącznie 37.718,87 zł brutto.
Czytaj więcej»

VII AGa 366/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-03-10

Data publikacji: 2020-09-16

trafność 34%

Przepis ten stanowi, że zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej to stan systemu elektroenergetycznego lub jego części, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. Operator wprowadził w dniu 10 sierpnia 2015r. od godz. 10:00 ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»