Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11082

III AUa 1661/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-05-22

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 34%

Istotność:

Wykonywał wówczas prace polegające na montażu instalacji elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia, instalacje kablowe, sieci, stacje transformatorowe, rozdzielnie niskiego i wysokiego napięcia. (...)Zajmował się wówczas mierzeniem wszystkich instalacji i urządzeń elektrycznych, regulowaniem napędów, podłączników, uruchamianiem ciągów technologicznych, konserwacją trafostracji (stacji transformatorowych). Istotne jest, że zakład pracy wnioskodawcy był przedsiębiorstwem budownictwa przemysłowego zajmującym się pracami montażowymi instalacji elektrycznych od podstaw. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

III AUa 1742/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-05-21

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 34%

Wnioskodawca wykonywał czynności związane z ruchem zakładu wiertniczo – geologicznego, zajmował się różnego rodzaju instalacjami elektrycznymi w terenie, czynnościami dotyczącymi zaopatrzenia w energię elektryczną pomp głębinowych. (...)Nie jest uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Do „energetyki” nie zalicza się zatem zakładania sieci i instalacji niskiego napięcia, które to prace stanowią powszechne roboty elektryczne dla końcowych odbiorców w procesie dystrybucji energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII U 91/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-03-09

Data publikacji: 2018-08-01

trafność 34%

Były to instalacje kanalizacyjne, wodne, grzewcze, odpylające, gazowe itp. (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych. (...)Ubezpieczony uprawnienia do spawania elektrycznego uzyskał w 1976r. ( w dniu 28 czerwca 1976r. ukończył kurs podstawowy spawania elektrycznego ), a w 1979r. uprawnienia do spawania gazowego ( w dniu 30 listopada 1979r. ukończył kurs podstawowy spawania gazowego ). (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych.
Czytaj więcej»

V U 1137/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2013-12-30

Data publikacji: 2014-12-23

trafność 34%

Istotność:

(...)zatrudniony kolejno na stanowiskach: elektromonter instalacji maszyn i urządzeń, samodzielny referent(...)linii przesyłowych, rozdzielni, odbiorników energii elektrycznej. (...)Zakładał także przewody pod konkretne przyłącza elektryczne. Przewody te w trakcie ich zakładania nie były podłączane do źródła prądu elektrycznego. (...)Odwołujący bowiem nie pracował przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej gdyż zakładane początkowym okresie zatrudnienia instalacje nie były pod napięciem elektrycznym.
Czytaj więcej»

XVII AmE 353/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-25

Data publikacji: 2020-04-15

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedsiębiorcy prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji odnawialnego źródła energii wykorzystującej energię pozyskaną z biogazu. (...)rejestru wytwórców energii w małej instalacji 22 czerwca 2015 r., pod(...)Rejestru wytwórców energii w małej instalacji. /k. 5 akt adm./ Przedsiębiorcy(...)końcowym, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym - do(...)(...)Ponieważ przedsiębiorca został wpisany przez Prezesa Urzędu regulacji Energetyki do rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa(...)gospodarczą w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii - posiadał powyższy obowiązek. (...)Pozwany z kolei ma m.in. obowiązek gromadzenia informacji dotyczących ilości wytwarzanej energii elektrycznej, niezbędnych do rozliczenia finansowego (pomocy publicznej) stosowanego systemu wsparcia.
Czytaj więcej»

VI ACa 1581/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-02-12

trafność 34%

Istotność:

(...)był zobowiązany do zakupu energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)odbiorcom końcowym, dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, na łączną(...)(...)W związku z tym udział ilościowy zakupionej energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)sprzedanej odbiorcom dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, w wykonanej całkowitej sprzedaży energii elektrycznej tym odbiorcom, wyniósł 14,187 %,(...)(...)(...)z siedzibą w P. energia elektryczna nie powinna być zaliczona do energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym, ponieważ powód sprzedał ją na podstawie umowy zawartej ze spółką obrotu, w ramach transakcji „na wymianę” za zakupioną energię elektryczną wytworzoną w skojarzeniu z ciepłem. (...)(...)skojarzeniu w należących do niego instalacjach na własne potrzeby, której celem była realizacja obowiązku zakupu energii ze skojarzenia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 125/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2022-06-28

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

IV U 1243/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-12-17

Data publikacji: 2015-02-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ubezpieczony odpowiadał w szczególności za utrzymanie w stałej sprawności kotłowni i instalacji c.o. przesyłowych między budynkami oraz w budynkach, ale także naprawę i konserwację instalacji wod. – kan. (...)Do cięższych prac (np. odkopania instalacji, wykucia otworu w ścianie) do pomocy otrzymywał żołnierzy. (...)Do ubezpieczonego należała przede wszystkim konserwacja urządzeń i instalacji centralnego ogrzewania, ale wykonywał też prace przy instalacjach wod.-kan., zwłaszcza w przypadku nieobecności konserwatorów odpowiedzialnych tylko za instalacje wod.-kan. bądź w przypadku większych awarii. (...)Ubezpieczony wykonywał też prace przy naprawie instalacji c.o., w tym instalacji wewnątrz budynków (także przy naprawie kaloryferów), a także instalacji wod.-kan. (z wymianą kranów włącznie).
Czytaj więcej»

I C 2185/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2020-12-21

trafność 34%

W kwietniu 2014 r. dokonano sprawdzenia instalacji elektrycznej w lokalu przy ul. (...) w S. . (...)Wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu(...)(...)Przy czym uwagi przedstawicielki ustawowej powódki, poza nieszczelnością przewodu kominowego nie potwierdziły się; w wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieszczelności instalacji c.o, elektrycznej czy gazowej jak również zawilgocenia lokalu. (...)Reasumując z przedstawionych przez stronę pozwaną dowodów wynikało, iż stan instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i gazowej, poza czasową nieszczelnością przewodu kominowego, był dobry.
Czytaj więcej»

VI ACa 135/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2018-01-08

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)• tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj. powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda, a nadto(...)
Czytaj więcej»