Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmE 25/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

III AUa 1674/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-07-31

Data publikacji: 2013-08-14

trafność 34%

Pod koniec zatrudnienia wykonywał również pracę wewnątrz budynków przy zakładaniu instalacji elektrycznych. (...)Konkretnie bowiem wnioskodawca wykonywał prace przy montażu i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych, na stanowisku elektromontera instalacji elektrycznych, elektromontera oświetlenia oraz elektromontera instalacji elektrycznych przemysłowych, a także jako majstra(...)(...)Z życiorysu załączonego do wniosku o emeryturę wynika jednoznacznie, że wnioskodawca pracował w (...) Kombinacie Budowlanym jako elektryk i wykonywał instalacje w nowo wybudowanych blokach, a od 1987r. został majstrem do spraw elektrycznych. (...)Zeznał on: „na blokach nowowybudowanych instalowałem instalację elektryczną”, „jeśli nie było pracy, to zakładałem instalacje wewnątrz budynku”, „ jak byłem brygadzistą to miałem 6-10 osób w brygadzie.
Czytaj więcej»

XVI C 2358/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-18

Data publikacji: 2022-12-16

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)sobą nieruchomościom, w tym energii elektrycznej, konserwacji instalacji elektrycznej oraz wynagrodzenia za korzystanie z pomieszczenia. (...)Nadto brak dostępu do węzła spowodował konieczność przeniesienia części instalacji wodnej do jej własnej nieruchomości. (...)(...)tj. m. in. dostarczenia energii elektrycznej do węzła, konserwacji instalacji elektrycznej dostarczającej energię elektryczną do węzła, konserwacji i utrzymania(...)(...)(...)obie Wspólnoty), za dostawę energii elektrycznej do węzła (którego to wydatku konieczność ponoszenia strona pozwana przyznała) oraz konserwację instalacji elektrycznej w części, w jakiej jest związana z dostawą energii elektrycznej do węzła.
Czytaj więcej»

XVII Ka 704/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-09-08

Data publikacji: 2016-11-10

trafność 34%

Nie sposób przyznać racji skarżącemu, iż o świadomości oskarżonej co do nielegalnego poboru energii elektrycznej przesądza samo ułożenie wspomnianej części instalacji (natynkowe ułożenie przewodu i widoczna puszka rozgałęziająca). (...)Podkreślić trzeba, iż samo ułożenie przewodów elektrycznych nie świadczy o nielegalnym poborze prądu, kluczowym jest bowiem wykonanie samego przyłącza instalacji w odniesieniu do licznika prądu. (...)O ile oskarżona mieszkała w domu przy ul. (...) w P. , to i tak nie miało to wpływu na okoliczność, iż nie zajmowała się ona kwestiami związanymi z instalacją elektryczną oraz nie posiadała w tym zakresie szczegółowej wiedzy. (...)Niewątpliwie oskarżony posiadał pełną wiedzę co do umożliwiającego kradzież prądu sposobu przyłączenia do licznika wspomnianej części instalacji elektrycznej, jednakże nie świadczy to automatycznie o tym, że wiedzą tą podzielił się z oskarżoną.
Czytaj więcej»

V U 287/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2014-10-31

Data publikacji: 2014-11-25

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Wskazał, że pracował w takich warunkach także w okresie od 1 września 1972 roku do 31 marca 1977 roku w Zakładach (...) w W. na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących. (...)(...)w W. na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących Dokonując ustaleń w zakresie rodzaju prac wykonywanych przez wnioskodawcę we wskazanym wyżej okresie Sąd oparł zeznaniach świadków H. G. i A. D. . (...)Fakt zatrudnienia na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących potwierdzają przy tym przedłożone przez wnioskodawcę angaże. Jak wynika z zeznań świadków w okresie od 1 września 1972 roku do 31 marca 1977 roku wnioskodawca pracował stale i w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach elektromontera instalacji elektrycznych i elektromontera maszyn wibrujących.
Czytaj więcej»

XVII AmE 41/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-05

Data publikacji: 2021-01-27

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił i zważył, co następuje: K. Ś. w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii - tj.(...)rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art 7 oze (k. 9 akt adm). (...)(...)odnawialnych źródeł energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, a także ilości energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)Stosownie do treści art. 2 pkt. 18 oze zawierającego legalne definicje m.in. małych instalacji, jest nią instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niej 40 kW i nie większej niż 200 kW, przyłączona do sieci elektroenergetycznej. Jak wynika z treści powołanego przepisu istotna dla zakwalifikowania danej instalacji jako małej instalacji jest moc wytwórcza a nie ilość wytworzonej energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 598/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-03-12

Data publikacji: 2015-05-25

trafność 34%

Istotność:

Usuwał awarie dmuchaw, wentylatorów i innych urządzeń elektrycznych współpracujących z kotłami. (...)Był odpowiedzialny za naprawy i przeglądy urządzeń elektrycznych, które sterowały praca kotłów. (...)U. Nr 8, poz. 43 ze zm.), wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...) , jak wskazał w(...)zajmująca się wytwarzaniem (przetwarzaniem) energii elektrycznej oraz cieplnej i dostarczaniem jej odbiorcom. Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I ACa 1427/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-01-19

Data publikacji: 2015-04-16

trafność 34%

Istotność:

Mieszkanie zostało wyposażone w instalację wodociągowo – kanalizacyjną i elektryczną. (...)Lokal obejmował cztery pokoje, kuchnię, przedpokój, łazienkę i był wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. (...)Wymiany wymagała instalacja elektryczna, instalacja wod. – kan. (...)Z dowodów zebranych w sprawie wynika , że także instalacja elektryczna i wod-kan wymagała wymiany.
Czytaj więcej»

XVII AmE 111/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)czynności w zakresie samodzielnej eksploatacji instalacji i urządzeń wykonywały wyłącznie osoby(...)(...)(...)Elektrowni (...) , wytwarzającej energię elektryczną przy użyciu 1 jednostki wytwórczej(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)zainstalowanej 0,6 MW, wytwarzającym energię elektryczną przy użyciu 4 jednostek wytwórczych(...)(...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej przez niego mocy przyłączeniowej, z pozostałą częścią sieci przedsiębiorstwa energetycznego świadczącego na rzecz podmiotu przyłączanego usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. (...)(...)sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej(...)usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, należało uznać, że dwie dodatkowo(...)
Czytaj więcej»

V ACa 624/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2019-03-20

Data publikacji: 2020-11-27

trafność 34%

Istotność:

Strony oświadczyły, że do wykonania pozostały w kolejnym etapie następujące prace: instalacja wentylacyjna, podłączenie i rozruch rekuperatora, instalacja anemostatów. (...)Rury w pomieszczeniu kotłowni były ułożone w taki sposób, że utrudniały dostęp do rozdzielni elektrycznej. (...)Z opinii biegłego wynika też, że pomieszczenie, w którym stał rekuperator było za małe z uwagi na jego gabaryty, był utrudniony dostęp do rozdzielni elektrycznej oraz, że przeprowadzono próbę rozruchu instalacji centralnego ogrzewania, podczas której pojawiły się przecieki. (...)Sposób wykonania orurowania, jeśli nawet nie uniemożliwiał, to w znaczny sposób utrudniał dostęp do urządzeń sterowniczych, przy czym zagrożone zalaniem wodą były także urządzenia elektryczne.
Czytaj więcej»