Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VI Gz 146/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2016-01-20

Data publikacji: 2016-03-11

trafność 24%

Prawo o notariacie (dalej: pr.o not.) i tajemnicę notarialną. (...)W tej sytuacji notariusz nie miał wyjścia i zmuszony był odmówić wykonania czynności notarialnych z uwagi na obowiązującą go tajemnicę zawodową. (...)Rygoryzm wydawania wypisów (odpisów) aktów notarialnych jest ściśle powiązany z obowiązującą notariusza tajemnicą zawodową uregulowaną w art. 18 § 1 – 3 pr. o not. W przedmiotowej sprawie wydając akt notarialny na żądanie Sądu Rejonowego w Rzeszowie skarżący naraziłby się na odpowiedzialność dyscyplinarną i cywilną z racji ujawnienia informacji objętych tajemnicą.
Czytaj więcej»

XXVI GC 385/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-27

Data publikacji: 2020-01-23

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Umieszczenie jednego zdjęcia nie stanowi naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa powoda. (...)Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje o charakterze technicznym, organizacyjnym lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą. (...)Powód wskazuje, że przez umieszczenie zdjęć elementów infrastruktury urządzeń wykonanych przez firmę powoda doszło do naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa zgodnie z art. 11 ustawy. (...)Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje o charakterze technicznym, organizacyjnym lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą.
Czytaj więcej»

II Kz 102/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu

Data orzeczenia: 2013-06-28

Data publikacji: 2015-05-07

trafność 23%

Teza orzeczenia: „Możliwość umorzenia postępowanie na posiedzeniu w trybie art. 339 § 3 pkt 1 kpk podczas wstępnej kontroli aktu oskarżenia, a więc uznania, że zaistniała sytuacja objęta jest normą art. 17 § 1 pkt 2 kpk jest tylko wówczas możliwa, jeżeli z samej treści zgromadzonych dowodów, opisu czynu i okoliczności faktycznych przytoczonych w (...)
(...)woj. (...) , umyślnie ujawnił tajemnicę przedsiębiorstwa Zakłady (...) SA z(...)z siedzibą w M. stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa Zakłady (...) SA z(...)(...)(...)służbowej poczty elektronicznej informację stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I ACa 1808/15

wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-04-05

Data publikacji: 2016-05-24

trafność 23%

Istotność:

Podniesiono jednocześnie, że zwrócenie się do banku (...) S.A. o przesłanie wyciągu zawierającego informację o wpłatach dokonywanych przez pozwanego było niedopuszczalne wobec obowiązującej tajemnicy bankowej ( art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. d prawa bankowego ). (...)Dane, o zażądanie których wnosił pozwany, są objęte niewątpliwie tajemnicą bankową w rozumieniu art. 104 ust. 1 prawa bankowego . W rozpoznawanej sprawie nie zachodziła z kolei żadna z wymienionych w art. 105 ust. 1 prawa bankowego podstaw udzielenia informacji objętej tajemnicą bankową.
Czytaj więcej»

V Pz 43/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2016-11-24

Data publikacji: 2017-01-27

trafność 23%

(...)szkodę majątkową, a także pogwałcenie tajemnicy zawodowej lub tajemnicy spowiedzi. (...)Jeżeli z twierdzeń stron bądź z innych okoliczności sprawy wynika, że dokument zawiera taką tajemnicę, sąd nie powinien wydawać zarządzenia o obowiązku jego przedstawienia.
Czytaj więcej»

VI ACa 485/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-09-05

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 23%

Istotność:

Decyzja o zwolnieniu mnie z tej tajemnicy nie została podjęta. (...)Decyzja o zwolnieniu mnie z tej tajemnicy nie została podjęta. (...)Jednakże, jak wyjaśnił, dokumenty takie był gotowy złożyć w wypadku zwolnienia go przez prokuratora z obowiązku zachowania tajemnicy. Wyjaśnił również, że decyzja o zwolnieniu go z tajemnicy nie została przez prokuratora podjęta.
Czytaj więcej»

XVIII C 824/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-05-04

Data publikacji: 2017-07-17

trafność 23%

Personel medyczny zachowując w tajemnicy informacje dotyczące pacjenta działał zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. (...)Lekarze zobowiązani są do zachowania tajemnicy zawodowej. (...)Są obowiązani bowiem do zachowania tajemnicy lekarskiej. (...)Lekarze byli zobowiązani do zachowania w tajemnicy informacji o chorobie osadzonego.
Czytaj więcej»

IV C 875/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-08

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

W toku korespondencji J. K. nie przekazał M. S. informacji objętych tajemnicą bankową. (...)Na koniec należy odnieść się do stwierdzenia pełnomocnika powoda na rozprawie w dniu 8 października 2015 roku, że doszło do rozszerzenia powództwa w związku z ujawnieniem tajemnicy bankowej. (...)Niemniej Sąd zobowiązał powoda do przytoczenia okoliczności faktycznych będących podstawą rozszerzonego powództwa w tym tajemnicy bankowej. (...)Niezależnie od powyższego wskazać należy, że w korespondencji z M. S. , J. K. nie podał informacji objętych tajemnicą bankową.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 104/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-10-15

Data publikacji: 2022-04-27

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)zastrzeżonych przez (...) , jako tajemnica przedsiębiorstwa w wyjaśnieniach dotyczących zaoferowanej przez (...) ceny. (...)(...)pierwsze tiret) nie mają waloru tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Sąd II instancji, nie podzielił także stanowiska skarżącego dotyczącego prawidłowości zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa i jego wpływu na tok skarżonego postępowania. (...)Ponadto wskazać należy, że naruszenia w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa pozostają bez wpływu na wynik postępowania, bowiem ujawnienie ww. informacji na etapie postępowania odwoławczego nie otworzyło na nowo drogi do złożenia odwołania przez skarżącego.
Czytaj więcej»

I ACa 241/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-10-06

Data publikacji: 2016-01-19

trafność 23%

Istotność:

Wspomniani kontrahenci mieli dostęp tajemnic przedsiębiorstwa strony powodowej . (...)(...)powodowej dotyczącego naruszenia przez powoda tajemnicy jej przedsiębiorstwa poprzez uzyskanie w sposób bezprawny i wykorzystaniu informacji objętych tajemnicą jak baza danych klientów i(...)nie mogą być uznane za tajemnice przedsiębiorstwa informacje powszechnie dostępne i(...)(...)Fakt dostępu do dokumentacji technicznej potwierdza odpowiednie oświadczenie W. o przestrzeganiu tajemnicy. To, że zdarzały się zgubienia rysunków nie oznacza , że A. W. (1) był zwolniony od przestrzegania tajemnic przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»