Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmT 15/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-11-06

Data publikacji: 2019-02-19

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja telekomunikacyjna w budynkach zostanie wykonana w technologii „ ethernet dla transmisji danych (internet, telefon) + instalacja koncentryczna w systemie (...) dla RTV, DTV ”. (...)Operator zamierza zainstalować podliczniki energii elektrycznej w budynkach przy ul. (...) . (...)Udostępniający wskazał, że przeszkodą do wykonania wnioskowanej instalacji telekomunikacyjnej budynków są piony instalacji zimnej i ciepłej wody wraz z zamontowanymi wodomierzami, które poprowadzone są po ścianach i sufitach. (...)(...)tym, między innymi, infrastruktury telekomunikacyjnej, elektrycznej, czy gazowej) jest niezbędne do opracowania projektu wykonawczego planowanej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Czytaj więcej»

II C 606/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-28

Data publikacji: 2020-10-29

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym samym dniu kierownik budowy T. B. wpisem do dziennika budowy dokonał zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, instalacji sanitarnych, instalacji wentylacji mechanicznej, wymiany dźwigu osobowego, instalacji elektrycznej oraz zgłoszenia robót do odbioru końcowego. (...)Pozwany twierdził, że powód wykonał umowę z 8 dniowym opóźnieniem, jako że dopiero w dniu 8 grudnia 2016 roku została w całości uruchomiona instalacja elektryczna. Powód nie kwestionował daty uruchomienia instalacji elektrycznej, natomiast wywodził, że instalacja nie mogła być wcześniej uruchomiona z uwagi na zaniedbania strony pozwanej. (...)Strona pozwana zaniechała powyższego i dopiero w grudniu 2016 roku uzgodniono akceptowane odstępstwo od projektu i sposób wykonania prac elektrycznych, umożliwiający uznanie modernizacji instalacji elektrycznej za zakończoną w dniu 8 grudnia 2016 roku.
Czytaj więcej»

VIII U 91/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-03-09

Data publikacji: 2018-08-01

trafność 34%

Były to instalacje kanalizacyjne, wodne, grzewcze, odpylające, gazowe itp. (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych. (...)Ubezpieczony uprawnienia do spawania elektrycznego uzyskał w 1976r. ( w dniu 28 czerwca 1976r. ukończył kurs podstawowy spawania elektrycznego ), a w 1979r. uprawnienia do spawania gazowego ( w dniu 30 listopada 1979r. ukończył kurs podstawowy spawania gazowego ). (...)Zajmował się spawaniem przede wszystkim rur, z których składały się instalacje górnicze, a niektóre z nich były częścią instalacji sanitarnych.
Czytaj więcej»

II C 1735/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-05-21

Data publikacji: 2014-07-14

trafność 34%

Istotność:

Konieczne jest również sprawdzenie oraz udokumentowanie stanu przewodów instalacji, tak elektrycznej, jak i paliwowej oraz urządzeń wspomagających i osprzętu współpracującego z instalacją. (...)Zawezwana do ugaszenia pożaru jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Z. stwierdziła, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia była wada instalacji elektrycznej /zaświadczenie (...) w Z. – k. 15/. (...)Sąd uwzględnił także wynik złożonej przez powoda ekspertyzy (...) G. potwierdzającej konsekwentnie podtrzymywane stanowisko powoda, wedle którego przyczyną pożaru była awaria instalacji elektrycznej pojazdu. (...)Jako materiał dowodowy pozostają zatem do rozważenia, potwierdzające twierdzenia powoda o awarii instalacji elektrycznej, zaświadczenie Straży Pożarnej oraz ekspertyza pozasądowa Pracowni Kryminalistyki (...) G. .
Czytaj więcej»

VIII K 984/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-06-05

Data publikacji: 2017-07-28

trafność 34%

Istotność:

W miejscu po zdemontowanym liczniku były złączone przewody dopływowe z przewodami odpływowymi instalacji odbiorczej lokalu mieszkalnego. (...) elektryczna była rozprowadzona po mieszkaniu przy pomocy przedłużaczy. (...)Na miejsce wezwano pracowników firmy (...) P. S. i M. C. , którzy zlikwidowali nielegalny pobór energii i zabezpieczyli instalację przed ponownym podłączeniem. (...)Na przymiot pełnej wiarygodności zasługiwały zeznania złożone w postępowaniu przygotowawczym przez świadka P. S. , pracownika E. P. , który szczegółowo opisał sposób wykonania podłączenia przez oskarżonego do instalacji elektrycznej celem nielegalnego poboru energii elektrycznej. (...)Niespornym było, że oskarżony podłączył do przewodów zasilających w miejscu po zdjętym liczniku dodatkowy przewód, który zasilał bezpośrednio poprzez przedłużacze instalację odbiorczą lokalu, a podłączenia tego dokonał celem kradzieży energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII GC 2021/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2017-04-18

Data publikacji: 2018-03-14

trafność 34%

W toku przeprowadzonej kontroli urządzeń elektrycznych w/w lokalu stwierdzono nielegalny pobór energii elektrycznej, co zostało potwierdzone stosownym protokołem. (...)Od chwili przejęcia lokalu pozwana nie prowadziła żadnych przeróbek, czy remontów, co oznaczało, iż taki stan instalacji elektrycznej znajdował się w tym lokalu w chwili jego przejęcia przez pozwaną. (...)Kontrolowany M. T. złożył zastrzeżenia do protokołu kontroli, z których wynikało, iż stan instalacji elektrycznej był taki, jaki zastał w 2008 r., tj. od momentu kiedy zaczął najmować ten budynek. (...)Powód nie przedłożył umowy sprzedaży energii elektrycznej, z której wynikałoby, iż odbiorcą energii elektrycznej w lokalu użytkowym położonym w B. przy ul. (...) była pozwana.
Czytaj więcej»

I C 2924/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2020-10-26

Data publikacji: 2021-09-14

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Wysokość opłaty wynika z punktu 7.5 Taryfy dla (...) Elektrycznej. (...)A. G. zaznaczył, że podczas kontroli przeprowadzonej przez przedstawiciela powódki kontrolerzy wskazali pobór energii elektrycznej poprzez elementy instalacji elektrycznej. (...)Sąd ustalił następujący stan faktyczny W G. przy ul. (...) w dniu 1 grudnia 2015 roku przeprowadzona została kontrola instalacji elektrycznej w imieniu (...) Spółki Akcyjnej w G. . (...)Kwota ta naliczona została na podstawie punktu 7.5 taryfy dla energii elektrycznej G11.
Czytaj więcej»

II K 751/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2020-06-26

Data publikacji: 2020-10-05

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Oskarżony wskazał, że prąd jest mu potrzebny do życia, dlatego dokonał nielegalnego podłączenia do sieci elektrycznej. (...)(...)sprawy opinie biegłego z zakresu instalacji i urządzeń energetycznych pozwoliły określić wartość energii elektrycznej nielegalnie pobranej i zużytej przez oskarżonego w okresie objętym zarzutem. (...)(...)2019 r. korzystając z połączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego dokonał kradzieży energii elektrycznej w łącznej ilości 2 145,45 kWh o łącznej wartości 1 354,18 zł brutto. (...)nielegalny z tak doprowadzonej energii elektrycznej powodując straty w ww. wysokości(...)to zdecydował się połączyć własną instalację z siecią, by korzystać z urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

IV U 1243/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-12-17

Data publikacji: 2015-02-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ubezpieczony odpowiadał w szczególności za utrzymanie w stałej sprawności kotłowni i instalacji c.o. przesyłowych między budynkami oraz w budynkach, ale także naprawę i konserwację instalacji wod. – kan. (...)Do cięższych prac (np. odkopania instalacji, wykucia otworu w ścianie) do pomocy otrzymywał żołnierzy. (...)Do ubezpieczonego należała przede wszystkim konserwacja urządzeń i instalacji centralnego ogrzewania, ale wykonywał też prace przy instalacjach wod.-kan., zwłaszcza w przypadku nieobecności konserwatorów odpowiedzialnych tylko za instalacje wod.-kan. bądź w przypadku większych awarii. (...)Ubezpieczony wykonywał też prace przy naprawie instalacji c.o., w tym instalacji wewnątrz budynków (także przy naprawie kaloryferów), a także instalacji wod.-kan. (z wymianą kranów włącznie).
Czytaj więcej»

XVII AmE 72/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 10 sierpnia 2012 r., pomiędzy Spółką (...) a (...) Sp. z o.o. z siedzibą w K. , zawarta została na czas nieoznaczony „Umowa sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej – umowa kompleksowa”. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»