Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

VIII U 377/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2020-10-21

Data publikacji: 2023-03-06

trafność 34%

Przy niektórych pracach elektrycznych tylko ubezpieczony miał uprawnienia do nadzoru i wtedy musiał być przy tej pracy cały czas. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Wszak w samej "energetyce" nie chodzi o wszelkie prace elektryczne, lecz tylko o wskazane w dziale II prace przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych. (...)(...)generalnie pracami wykończeniowymi w zakresie instalacji elektrycznych w nowo powstałych osiedlach.
Czytaj więcej»

VIII K 984/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-06-05

Data publikacji: 2017-07-28

trafność 34%

Istotność:

W miejscu po zdemontowanym liczniku były złączone przewody dopływowe z przewodami odpływowymi instalacji odbiorczej lokalu mieszkalnego. (...) elektryczna była rozprowadzona po mieszkaniu przy pomocy przedłużaczy. (...)Na miejsce wezwano pracowników firmy (...) P. S. i M. C. , którzy zlikwidowali nielegalny pobór energii i zabezpieczyli instalację przed ponownym podłączeniem. (...)Na przymiot pełnej wiarygodności zasługiwały zeznania złożone w postępowaniu przygotowawczym przez świadka P. S. , pracownika E. P. , który szczegółowo opisał sposób wykonania podłączenia przez oskarżonego do instalacji elektrycznej celem nielegalnego poboru energii elektrycznej. (...)Niespornym było, że oskarżony podłączył do przewodów zasilających w miejscu po zdjętym liczniku dodatkowy przewód, który zasilał bezpośrednio poprzez przedłużacze instalację odbiorczą lokalu, a podłączenia tego dokonał celem kradzieży energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VIII GC 2021/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2017-04-18

Data publikacji: 2018-03-14

trafność 34%

W toku przeprowadzonej kontroli urządzeń elektrycznych w/w lokalu stwierdzono nielegalny pobór energii elektrycznej, co zostało potwierdzone stosownym protokołem. (...)Od chwili przejęcia lokalu pozwana nie prowadziła żadnych przeróbek, czy remontów, co oznaczało, iż taki stan instalacji elektrycznej znajdował się w tym lokalu w chwili jego przejęcia przez pozwaną. (...)Kontrolowany M. T. złożył zastrzeżenia do protokołu kontroli, z których wynikało, iż stan instalacji elektrycznej był taki, jaki zastał w 2008 r., tj. od momentu kiedy zaczął najmować ten budynek. (...)Powód nie przedłożył umowy sprzedaży energii elektrycznej, z której wynikałoby, iż odbiorcą energii elektrycznej w lokalu użytkowym położonym w B. przy ul. (...) była pozwana.
Czytaj więcej»

I C 2924/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2020-10-26

Data publikacji: 2021-09-14

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Wysokość opłaty wynika z punktu 7.5 Taryfy dla (...) Elektrycznej. (...)A. G. zaznaczył, że podczas kontroli przeprowadzonej przez przedstawiciela powódki kontrolerzy wskazali pobór energii elektrycznej poprzez elementy instalacji elektrycznej. (...)Sąd ustalił następujący stan faktyczny W G. przy ul. (...) w dniu 1 grudnia 2015 roku przeprowadzona została kontrola instalacji elektrycznej w imieniu (...) Spółki Akcyjnej w G. . (...)Kwota ta naliczona została na podstawie punktu 7.5 taryfy dla energii elektrycznej G11.
Czytaj więcej»

II K 751/19

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2020-06-26

Data publikacji: 2020-10-05

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Oskarżony wskazał, że prąd jest mu potrzebny do życia, dlatego dokonał nielegalnego podłączenia do sieci elektrycznej. (...)(...)sprawy opinie biegłego z zakresu instalacji i urządzeń energetycznych pozwoliły określić wartość energii elektrycznej nielegalnie pobranej i zużytej przez oskarżonego w okresie objętym zarzutem. (...)(...)2019 r. korzystając z połączenia instalacji elektrycznej mieszkania do sieci energetycznej bez urządzenia pomiarowego dokonał kradzieży energii elektrycznej w łącznej ilości 2 145,45 kWh o łącznej wartości 1 354,18 zł brutto. (...)nielegalny z tak doprowadzonej energii elektrycznej powodując straty w ww. wysokości(...)to zdecydował się połączyć własną instalację z siecią, by korzystać z urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

XVII AmE 72/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2021-02-08

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 10 sierpnia 2012 r., pomiędzy Spółką (...) a (...) Sp. z o.o. z siedzibą w K. , zawarta została na czas nieoznaczony „Umowa sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej – umowa kompleksowa”. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

XVII AmE 25/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-15

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

III AUa 1674/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-07-31

Data publikacji: 2013-08-14

trafność 34%

Pod koniec zatrudnienia wykonywał również pracę wewnątrz budynków przy zakładaniu instalacji elektrycznych. (...)Konkretnie bowiem wnioskodawca wykonywał prace przy montażu i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych, na stanowisku elektromontera instalacji elektrycznych, elektromontera oświetlenia oraz elektromontera instalacji elektrycznych przemysłowych, a także jako majstra(...)(...)Z życiorysu załączonego do wniosku o emeryturę wynika jednoznacznie, że wnioskodawca pracował w (...) Kombinacie Budowlanym jako elektryk i wykonywał instalacje w nowo wybudowanych blokach, a od 1987r. został majstrem do spraw elektrycznych. (...)Zeznał on: „na blokach nowowybudowanych instalowałem instalację elektryczną”, „jeśli nie było pracy, to zakładałem instalacje wewnątrz budynku”, „ jak byłem brygadzistą to miałem 6-10 osób w brygadzie.
Czytaj więcej»

XVII Ka 704/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-09-08

Data publikacji: 2016-11-10

trafność 34%

Nie sposób przyznać racji skarżącemu, iż o świadomości oskarżonej co do nielegalnego poboru energii elektrycznej przesądza samo ułożenie wspomnianej części instalacji (natynkowe ułożenie przewodu i widoczna puszka rozgałęziająca). (...)Podkreślić trzeba, iż samo ułożenie przewodów elektrycznych nie świadczy o nielegalnym poborze prądu, kluczowym jest bowiem wykonanie samego przyłącza instalacji w odniesieniu do licznika prądu. (...)O ile oskarżona mieszkała w domu przy ul. (...) w P. , to i tak nie miało to wpływu na okoliczność, iż nie zajmowała się ona kwestiami związanymi z instalacją elektryczną oraz nie posiadała w tym zakresie szczegółowej wiedzy. (...)Niewątpliwie oskarżony posiadał pełną wiedzę co do umożliwiającego kradzież prądu sposobu przyłączenia do licznika wspomnianej części instalacji elektrycznej, jednakże nie świadczy to automatycznie o tym, że wiedzą tą podzielił się z oskarżoną.
Czytaj więcej»

II C 606/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-28

Data publikacji: 2020-10-29

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym samym dniu kierownik budowy T. B. wpisem do dziennika budowy dokonał zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, instalacji sanitarnych, instalacji wentylacji mechanicznej, wymiany dźwigu osobowego, instalacji elektrycznej oraz zgłoszenia robót do odbioru końcowego. (...)Pozwany twierdził, że powód wykonał umowę z 8 dniowym opóźnieniem, jako że dopiero w dniu 8 grudnia 2016 roku została w całości uruchomiona instalacja elektryczna. Powód nie kwestionował daty uruchomienia instalacji elektrycznej, natomiast wywodził, że instalacja nie mogła być wcześniej uruchomiona z uwagi na zaniedbania strony pozwanej. (...)Strona pozwana zaniechała powyższego i dopiero w grudniu 2016 roku uzgodniono akceptowane odstępstwo od projektu i sposób wykonania prac elektrycznych, umożliwiający uznanie modernizacji instalacji elektrycznej za zakończoną w dniu 8 grudnia 2016 roku.
Czytaj więcej»