Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XI GC 13/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-03-14

Data publikacji: 2016-04-14

trafność 34%

W uzasadnieniu wskazał, że zawarł z pozwanym umowę o wykonanie usług polegających na wykonaniu instalacji elektrycznej i robót elektrycznych w D. , G. i N. . (...)(...)umowy, których przedmiotem było wykonanie instalacji elektrycznej w budynku pensjonatu wypoczynkowego w D. , wykonanie instalacji elektrycznej wraz z montażem zabezpieczeń w G. , a także wykonanie instalacji elektrycznej wraz z osprzętem w N. . (...)Niesporne w sprawie jest to, że strony łączyła umowa o dzieło w zakresie wykonania instalacji elektrycznej w budynku pensjonatu wypoczynkowego w D. . (...)Wykonanie instalacji elektrycznych zostało potwierdzone przez świadków A. L. oraz powoda B. Z. .
Czytaj więcej»

IX Ka 450/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-11-20

Data publikacji: 2015-01-29

trafność 34%

(...)nagrzewnicy, oraz przewody od zamontowanej instalacji alarmowej wraz z centralą powodując(...)zabrał w celu przywłaszczenia zamontowaną instalację elektryczną powodując łączną sumę strat 1000(...)nagrzewnicy, oraz przewody od zamontowanej instalacji alarmowej wraz z centralą powodując(...)
Czytaj więcej»

XIV K 482/17

wyrok

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-05-30

Data publikacji: 2018-12-20

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)zaboru w celu przywłaszczenia energii elektrycznej z pominięciem układu pomiarowo- rozliczeniowego(...)zaboru w celu przywłaszczenia energii elektrycznej o nieustalonej wartości, z podłączenia do instalacji elektrycznej z pominięciem układu pomiarowo- rozliczeniowego,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 892/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-04-19

Data publikacji: 2016-05-20

trafność 34%

Istotność:

Teza orzeczenia: Ograniczenie wynikające z przepisu art. 879 kpc in fine nie ma zastosowania w przypadku, gdy sprzedaż dokonana w trybie art. 844-879 kpc w istocie nie dotyczyła rzeczy ruchomej lecz części składowej nieruchomości w rozumieniu przepisu art. 47 § 1 kc.
Wybudowano specjalistyczną infrastrukturę ośrodka narciarskiego, a w tym wysokociśnieniową instalację wodną, specjalistyczną instalację elektryczną, cztery wyciągi narciarskie z fundamentami i wszelkimi urządzeniami takimi jak: maszynownia, słupy, silniki, liny. (...)Dotyczyło to także tych nakładów, które w opinii biegłego W. K. zostały wyspecyfikowane jako instalacja elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna. (...)W przypadku instalacji elektrycznej są to słupy wraz z lampami połączone siecią zasilającą umiejscowioną w gruncie. (...)Wyliczona przez biegłego wartość nakładów na wytworzenie instalacji elektrycznej to 1.389.045 złotych.
Czytaj więcej»

VI Ka 407/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-09-05

Data publikacji: 2014-09-24

trafność 34%

(...)uprawnioną do sporządzenia protokołu kontroli instalacji elektrycznej poświadczył w w/w protokole nieprawdę co do faktycznego powodu nie wymontowania licznika energii elektrycznej w mieszkaniu należącym do Z.(...)(...)uprawnioną do sporządzenia protokołu kontroli instalacji elektrycznej poświadczył w w/w protokole nieprawdę co do faktycznego powodu nie wymontowania licznika energii elektrycznej w mieszkaniu należącym do Z. J. położonym w Z. przy ul. (...) . (...)W treści ust. 12 „Procedury w zakresie przeprowadzania kontroli pod kątem nielegalnego poboru energii elektrycznej” zapisano, iż: ”Zabrania się wstrzymania dostawy energii elektrycznej w przypadku powzięcia wiadomości, że energia elektryczna podtrzymuje czynności życiowe osoby trzeciej…”. (...)Nie można również pominąć okoliczności, iż Z. J. podpisał protokół, w którym oskarżeni stwierdzili kradzież energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VI Ka 721/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-24

Data publikacji: 2017-02-21

trafność 34%

Następnie wskazała, że świadek P. N. robił jej instalację w 2010r. i nie stwierdził „wcięcia” w instalację. (...)Pracownikom (...) nie udało się znaleźć miejsca wpięcia do instalacji. (...)Wskazać należy, iż świadek ten przed kontrolą (...) w 2010r. dokonywał bliżej nie określonej naprawy instalacji elektrycznej w lokalu oskarżonej i stwierdził, że nie widział żadnego „wcięcia w przewody elektryczne”. (...)Wprawdzie pracownikom (...) nie udało się zlokalizować miejsca „wpięcia” w instalację nielegalnego podłączenia gdyż wymagałoby to częściowej dewastacji ścian.
Czytaj więcej»

V U 375/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2019-03-05

Data publikacji: 2019-06-10

trafność 34%

(...)wskazał, że na stanowisku elektromontera instalacji i urządzeń elektroenergetycznych do zakresu(...)(...)Zasilenia w energię elektryczną wymagały węzły betoniarskie, dźwigi wieżowe. (...)Na budowach były też służące do ogrzewania kruszywa dmuchawy elektryczne. (...)Nie jest zatem uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce” wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 670/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2017-10-30

Data publikacji: 2018-08-02

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Na koszt pozwanych został założony podlicznik mierzący zużycie energii elektrycznej przez pompę. Strony wyliczyły średnie zużycie miesięczne energii elektrycznej przez pompę na około 20 zł. (...)Od 2014 roku jest założony podlicznik mierzący energię elektryczną wykorzystywaną przez pompę elektryczną. (...)Powód nie udowodnił, aby koszt zużytej na potrzeby pompy elektrycznej i zapłaconej energii elektrycznej w okresie objętym żądaniem pozwu przekraczał 640,00 zł.
Czytaj więcej»

III AUa 784/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-01-11

trafność 34%

Ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne np. odgromowe. (...)W ocenie apelującego praca wnioskodawcy polegająca na nadzorowaniu pracy elektryków którzy wykonywali instalację elektryczną wewnątrz obiektów budowlanych wykonywali instalacje od przyłącza do poszczególnych budynków, czy też z wykonywali instalacje odgromowe, wbrew stanowisku Sądu nie(...)(...)Jak wynika z ustaleń Sądu, ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

III AUa 1247/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-09-20

Data publikacji: 2019-12-09

trafność 34%

Istotność:

W praktyce były to prace polegające na wymianie instalacji elektrycznych, czasami podstacji zasilających czy podłączeniu maszyn i urządzeń. (...)W przypadku współpracy z firmami budowlanymi pracownicy Przedsiębiorstwa zajmowali się również zakładaniem nowych instalacji elektrycznych w nowo powstałych budynkach. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi, jak i elektroenergetycznymi. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi jak i elektroenergetycznymi.
Czytaj więcej»