Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

VI Ka 407/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-09-05

Data publikacji: 2014-09-24

trafność 34%

(...)uprawnioną do sporządzenia protokołu kontroli instalacji elektrycznej poświadczył w w/w protokole nieprawdę co do faktycznego powodu nie wymontowania licznika energii elektrycznej w mieszkaniu należącym do Z.(...)(...)uprawnioną do sporządzenia protokołu kontroli instalacji elektrycznej poświadczył w w/w protokole nieprawdę co do faktycznego powodu nie wymontowania licznika energii elektrycznej w mieszkaniu należącym do Z. J. położonym w Z. przy ul. (...) . (...)W treści ust. 12 „Procedury w zakresie przeprowadzania kontroli pod kątem nielegalnego poboru energii elektrycznej” zapisano, iż: ”Zabrania się wstrzymania dostawy energii elektrycznej w przypadku powzięcia wiadomości, że energia elektryczna podtrzymuje czynności życiowe osoby trzeciej…”. (...)Nie można również pominąć okoliczności, iż Z. J. podpisał protokół, w którym oskarżeni stwierdzili kradzież energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VI Ka 721/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-01-24

Data publikacji: 2017-02-21

trafność 34%

Następnie wskazała, że świadek P. N. robił jej instalację w 2010r. i nie stwierdził „wcięcia” w instalację. (...)Pracownikom (...) nie udało się znaleźć miejsca wpięcia do instalacji. (...)Wskazać należy, iż świadek ten przed kontrolą (...) w 2010r. dokonywał bliżej nie określonej naprawy instalacji elektrycznej w lokalu oskarżonej i stwierdził, że nie widział żadnego „wcięcia w przewody elektryczne”. (...)Wprawdzie pracownikom (...) nie udało się zlokalizować miejsca „wpięcia” w instalację nielegalnego podłączenia gdyż wymagałoby to częściowej dewastacji ścian.
Czytaj więcej»

III AUa 784/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-01-11

trafność 34%

Ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne np. odgromowe. (...)W ocenie apelującego praca wnioskodawcy polegająca na nadzorowaniu pracy elektryków którzy wykonywali instalację elektryczną wewnątrz obiektów budowlanych wykonywali instalacje od przyłącza do poszczególnych budynków, czy też z wykonywali instalacje odgromowe, wbrew stanowisku Sądu nie(...)(...)Jak wynika z ustaleń Sądu, ubezpieczony nadzorował pracę elektryków, którzy wykonywali instalacje elektryczne wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz instalacje ochronne. (...)Nie jest więc uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

III AUa 1247/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-09-20

Data publikacji: 2019-12-09

trafność 34%

Istotność:

W praktyce były to prace polegające na wymianie instalacji elektrycznych, czasami podstacji zasilających czy podłączeniu maszyn i urządzeń. (...)W przypadku współpracy z firmami budowlanymi pracownicy Przedsiębiorstwa zajmowali się również zakładaniem nowych instalacji elektrycznych w nowo powstałych budynkach. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi, jak i elektroenergetycznymi. (...)Zajmował się zarówno instalacjami elektrycznymi jak i elektroenergetycznymi.
Czytaj więcej»

XVII AmE 228/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-09

Data publikacji: 2022-10-06

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Licznik energii elektrycznej został ponownie zabudowany na punkcie poboru. (...)Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Bezspornym jest również fakt, iż nie było kontroli, w wyniku której stwierdzono, że instalacja znajdująca się u Odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska lub stwierdzającej, że ma miejsce nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Do tego typu czynności wcale nie jest konieczne posiadanie tytułu prawnego do wewnętrznej instalacji budynku.
Czytaj więcej»

III Ca 92/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-03-05

Data publikacji: 2015-03-25

trafność 34%

Istotność:

Nie była informowana o wadliwości instalacji centralnego ogrzewania w tym lokalu. (...)Sąd Rejonowy ustalił, iż zgodnie z pkt IV. 8 Regulaminu (...) Spółdzielni Mieszkaniowej w N. dokonywanie jakichkolwiek przeróbek związanych z instalacją wodociągowo-kanalizacyjną, gazową, elektryczną lub centralnego ogrzewania wymaga zgody Spółdzielni. Z kolei do obowiązków użytkownika lokalu należy użytkowanie instalacji gazowej, elektrycznej, wodociągowo - kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania oraz kanałów wentylacyjnych i spalinowych zgodnie z projektem technicznym danej instalacji. (...)Mając wiedzę, iż instalacja nie była naprawiona w sposób właściwy po pierwszym zalaniu wysyłaliśmy pisma do pani Ś. , by przywróciła instalację do stanu pierwotnego…Przed zalaniem w 2012r.
Czytaj więcej»

XV Ca 1822/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2018-06-26

Data publikacji: 2018-12-03

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)Poprzez naprawę instalacji sanitarnej powódka doprowadziła istniejącą pierwotnie instalację (...) i (...) . do stanu sprzed wystąpienia awarii. (...)Wypłacone dotąd odszkodowanie odpowiada przeciętnym cenom stosowanych w robotach budowlanych elektrycznych i sanitarnych w budownictwie. Dla ustalenia stanu początkowego instalacji potrzebna byłaby dokumentacja w postaci projektu instalacji wewnętrznej budynku wraz ze źródłem zasilania i protokołu odbioru wykonanej instalacji, natomiast dla ustalenia prac po(...)materiałów, protokoły rozruchowe i odbiorowe instalacji.
Czytaj więcej»

IV U 1074/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2014-04-10

Data publikacji: 2014-05-13

trafność 34%

Istotność:

Gdy zaś nie było prac typowo spawalniczych to wykonywał prace monterskie przy zakładaniu instalacji sanitarnych a także instalacji wodno – kanalizacyjnych, zajmował się również łączeniem rur, a także montowaniem rur odprowadzających ścieki. W. Z. w okresie od 01.10.1984 r. do 31.03.1992 r. był zatrudniony w Zakładzie (...) w M. i zajmował się tam wymianą instalacji centralnego ogrzewania, grzejników, instalowaniem nowych instalacji gazowych, remontem i renowacją węzłów cieplnych. (...)Ubezpieczony zeznał, iż nie wie dlaczego w umowie o pracę miał wpisane stanowisko montera instalacji sanitarnych, prawdopodobnie dlatego, iż miał wyuczone stanowisko montera instalacji i dlatego tak mu pracodawcy wpisywali. (...)Zeznając na rozprawie dnia 10 kwietnia 2014 r. wymienieni świadkowie zeznali, że praca ubezpieczonego polegała na spawaniu u obu wymienionych pracodawców, nie wykonywał innych prac jak również, że pracę spawacza elektrycznego wykonywał w pełnym wymiarze czasu pracy (k.19v-20v).
Czytaj więcej»

I C 670/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2017-10-30

Data publikacji: 2018-08-02

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Na koszt pozwanych został założony podlicznik mierzący zużycie energii elektrycznej przez pompę. Strony wyliczyły średnie zużycie miesięczne energii elektrycznej przez pompę na około 20 zł. (...)Od 2014 roku jest założony podlicznik mierzący energię elektryczną wykorzystywaną przez pompę elektryczną. (...)Powód nie udowodnił, aby koszt zużytej na potrzeby pompy elektrycznej i zapłaconej energii elektrycznej w okresie objętym żądaniem pozwu przekraczał 640,00 zł.
Czytaj więcej»

XVII AmE 149/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-14

Data publikacji: 2021-08-04

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Budynek powoda posiadał równoległą autonomiczną instalację elektroenergetyczną niezależną całkowicie od sieci dystrybutora (agregat prądotwórczy). (...)Licznik nie przepuszczał napięcia na zaciski wyjściowe licznika –w stronę instalacji odbiorcy. (...)(...)wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. (...)(...)skutkiem jest wstrzymanie dostaw energii elektrycznej, czy to spowodowanym nielegalnym poborem prądu, czy też zaleganiem z płatnościami czy w końcu spowodowanych zaistnieniem stanu zagrożenia bezpieczeństwa ze strony instalacji odbiorcy.
Czytaj więcej»