Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII Amz 21/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-09

Data publikacji: 2020-02-13

trafność 35%

Prezes URE stwierdził wygaśnięcie decyzji z 28 lutego 2005 r., którą udzielono przedsiębiorcy koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w odnawialnym źródle energii (w tzw. małej instalacji). (...)Zgodnie z art. 9e ust. 1 PE, świadectwo pochodzenia jest potwierdzeniem wytworzenia energii elektrycznej w instalacji odnawialnego źródła energii. (...)Reasumując, energia elektryczna wytworzona w instalacji powoda w okresie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2015 r. została wyprodukowana z naruszeniem prawa i warunków koncesji. Tym samym, w ocenie Sądu, odmowa przez Prezesa URE wydania świadectwa pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji powoda w rozpatrywanym okresie była jak najbardziej uzasadniona.
Czytaj więcej»

IV U 1342/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2014-02-10

Data publikacji: 2014-03-20

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: Okres zatrudnienia w szczególnych warunkach w wymiarze (na dzień 1.01.1999r.) co najmniej 15 lat jest jednym z koniecznych wymogów nabycia prawa do emerytury na podstawie art. 184 ust. 1 ustawy z dnia 17.12.1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tj. Dz. U. z 2009r. nr 153 poz. 1227)
Wnioskodawca wraz z pozostałymi elektrykami z brygady R. P. wykonywał instalacje elektryczne od podstaw w młynie, w zbiornikach zboża, w magazynach, paszarni. (...)Zdarzały się także prace dotyczące konserwacji instalacji elektrycznych. (...)W czasie remontu dokonywano też wymiany instalacji elektrycznych i kablowych. (...)(...)
Czytaj więcej»

III Ca 1664/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-02-16

Data publikacji: 2017-04-06

trafność 35%

W dniu 29 marca 2003r. zawarła z poprzednikiem powoda umowę o sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług przesyłowych. W mieszkaniu został zamontowany licznik energii elektrycznej o numerze (...) . (...)(...)na podmioty, których urządzenia lub instalacje są przyłączone do sieci obowiązek(...)do nich sieci i wewnętrznych instalacji zasilających i odbiorczych w należytym(...)powstałych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej lub niewłaściwych jej parametrach. (...)Otóż skoro był to jedyny licznik poboru energii elektrycznej do mieszkania pozwanej, oczywistym było, że pozwana pobierała energię elektryczną za jego pośrednictwem i jak(...)
Czytaj więcej»

I C 109/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Prudniku

Data orzeczenia: 2013-02-26

Data publikacji: 2013-05-01

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)nie z cegły, niewłaściwie umieszczona instalacja elektryczna powodująca zagrożenie pożarowe, pod pokryciem dachu znajdują się spróchniałe krokwie ,które wymagają wymiany, dach przecieka i grozi zawaleniem. (...)W budynku jest wykonana nowa instalacja elektryczna wraz z zalegalizowanym licznikiem i skrzynką elektryczną i remont ten był wykonany pod nadzorem Zakładu (...) Oddział w R. . (...)W budynku mieszkalnym występują przecieki dachu, wadliwie została wykonana instalacja elektryczna i na ścianie w pokoju sąsiadującym z łazienką widoczne są ślady wilgoci. (...)(...)wadami ukrytymi a także wykonanie instalacji elektrycznej czy rodzaj konstrukcji budynku były możliwe do stwierdzenia przed zakupem nieruchomości a zatem nie można ich również uznać za wady ukryte.
Czytaj więcej»

II K 421/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-11-26

Data publikacji: 2016-01-07

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Oskarżony korzystał z energii elektrycznej, pomimo, że nie opłacał rachunków za prąd, nie był stroną umowy z przedsiębiorstwem dostarczającym energię elektryczną i nie posiadał licznika przedpłatowego. (...)W roku 2011 Wspólnota Mieszkaniowa przeprowadziła wymianę instalacji elektrycznej na klatce schodowej, a w 2013 roku – remont klatki schodowej, w tym malowanie ścian. (...)Po wejściu do klatki schodowej, na parterze zauważyli nielegalne podłączenie przewodów pod ukrytym tynkiem z przewodem łączącym główną puszkę linii zasilającej budynku z bezpiecznikami instalacji mieszkaniowej lokalu nr (...) . (...)(...)kary za nielegalne podłączenie do instalacji i korzystanie z energii elektrycznej, czynił to w poczuciu bezkarności, w niniejszej sprawie podłączenia do instalacji odbiorczej dokonał niedługo po tym, jak opuścił zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież energii.
Czytaj więcej»

II C 1900/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-17

Data publikacji: 2021-08-26

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)zakładem energetycznym na dostarczanie energii elektrycznej, w terminie 28 dni od(...)się od wszystkich urządzeń stanowiących instalację elektryczną, należącą do powodowej Wspólnoty, w(...)na własny koszt licznik energii elektrycznej wraz z osprzętem, w terminie(...)(...)Pozwana korzysta też z energii elektrycznej, pobieranej z instalacji elektrycznej znajdującej się we wskazanym pomieszczeniu a także w pionach teletechnicznych na klatkach schodowych. W każdej klatce schodowej znajdują się przełączniki sieciowe, łącznie 14 stuk, stale pobierające energię elektryczną z gniazd elektrycznych, znajdujących się w zajmowanym przez pozwaną pomieszczeniu (okoliczności bezsporne, wskazane twierdzeniami powódki – k. 3). Między stronami istnieją spory co do zapłaty za wykorzystaną przez powódkę energię elektryczną oraz co do udostępnienia zajmowanego przez pozwaną pomieszczenia w celu przeprowadzenia kontroli technicznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 249/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-09

Data publikacji: 2022-06-27

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Odbiorca energii elektrycznej nie kwestionował wielkości dopuszczalnego poboru mocy, przyjętych dla jego obiektów w ww. (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

II Ca 1297/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2017-01-10

Data publikacji: 2017-02-27

trafność 35%

Istotność:

Rachunki za energię elektryczną były opłacane średnio po 150 zł miesięcznie przez znaczny okres i nie były zaniżone. (...)Nie ulega wątpliwości, że w budynku mieszkalnym nr (...) w M. nastąpił nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Już z protokołu kontroli instalacji elektrycznej przeprowadzonej w miejscu zamieszkania pozwanego dnia 17 lipca 2014 r. wynika (k.13), że na obudowie licznika energii elektrycznej stwierdzono uszkodzenia. (...)Znalazło to potwierdzenie w opinii biegłego w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych M. P. , który podał (k.139-169), że obudowa licznika energii elektrycznej została uszkodzona poprzez wykonanie dwumilimetrowego otworu, umożliwiającego dostęp do wnętrza licznika w górnej części osłony.
Czytaj więcej»

I ACa 969/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2022-01-19

Data publikacji: 2024-04-23

trafność 35%

Nie wykluczył też, że doszło do awarii instalacji elektrycznej i zwarcia. (...)Nie naprawiono po tym pożarze instalacji elektrycznej. (...)Korzystały z włączonej instalacji elektrycznej m.in. oświetlenia. (...)Biegły z uwagi na stan instalacji elektrycznej nie wykluczył jej awarii i zwarcia w miejscu połączeń.
Czytaj więcej»

XVII AmE 20/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-11-03

Data publikacji: 2022-07-12

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazali, że w § 2 ust. 1 tej umowy dostawca zobowiązał się do dostarczania energii elektrycznej, a umowa stanowiła podstawę do wystawiania faktury za odbiór energii elektrycznej. (...)W tym przypadku energia elektryczna była doprowadzana za pomocą stacji transformatorowej. (...)Energię dostarczano za pośrednictwem instalacji wykonanej zgodnie z wydanymi w dniu 24 listopada 1992 r. warunkami technicznymi przyłączenia (k. 20 akt adm.). (...)(...)że do wstrzymania dostarczania energii elektrycznej doszło na skutek awarii infrastruktury(...)czy do wstrzymania dostarczania energii elektrycznej doszło w wyniku stwierdzenia, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza(...)skutek wykrycia nielegalnego poboru energii elektrycznej.
Czytaj więcej»