Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

VI Ka 313/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2014-09-23

trafność 36%

Istotność:

(...)mienia w postaci zerwania istniejącej instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym czym spowodowali straty w wysokości ok. 2000 zł na szkodę D. i S. R. (1) tj. o czyn z art. 288 § 1 k.k. działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu i czasie jak w pkt. I narazili D. oraz S. R. (1) i inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej tj. o czyn z art. 160 § 1 k.k. (...)(...)na zdrowiu poprzez pozostawienie niezabezpieczonej instalacji elektrycznej po dokonaniu czynności kontrolnych i demontażu instalacji elektrycznej wobec przyjęcia, iż po czynnościach(...)poprzez rozłączenie i pozostawienie kabli elektrycznych w miejscu niewidocznym nie pozwala(...)(...)Oczywistym przecież jest, iż aby wykazywać nielegalny pobór energii nie jest konieczne ani dewastowanie istniejącej w budynku instalacji, ani tym bardziej narażanie zamieszkujących tam osób na niebezpieczeństwo utraty życia, czy zdrowia.
Czytaj więcej»

XVII AmE 133/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-05-12

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 36%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z § 2 ust. 2 tej Umowy miejscem dostarczania i odbioru energii elektrycznej, stanowiącej jednocześnie granicę własności urządzeń stron są zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy. (...)(...)przez Przedsiębiorstwo umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług przesyłowych nr(...)miejscem dostarczania i odbioru energii elektrycznej, stanowiącej jednocześnie granicę własności urządzeń(...)zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy (k. 65 akt adm.). (...)Odnosząc się do kwestii stanu instalacji elektroenergetycznej w obiekcie, to w sytuacji, gdy instalacja ta uniemożliwiała faktyczny pobór energii elektrycznej, za stan ten nie odpowiada(...)(...)Stan instalacji w obiekcie nie był zatem skutkiem działań Przedsiębiorstwa, które z uwagi na nieposiadanie prawa własności do instalacji należącej do odbiorcy nie może w nią ingerować bez jego zlecenia i upoważnienia.
Czytaj więcej»

III AUa 80/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-09-02

Data publikacji: 2015-10-01

trafność 36%

(...)technologii informatycznych i komputerowych, wykonywaniem instalacji elektrycznych, jak również wykonywaniem pozostałych robót budowlanych wykończeniowych. (...)Odwołujący prowadzi działalność gospodarczą w zakresie między innymi wykonywania instalacji elektrycznych i innych robót budowlanych wykończeniowych, a umowy te miały służyć realizacji powierzonych mu większych projektów. (...)Z jego zeznań wynikało, iż pracując u M. S. jako brygadzista nadzorował on i rozdzielał prace podległych mu pracowników zajmujących się układaniem instalacji elektrycznych, wydawał im polecenia i dbał o prawidłowe układanie kabli (k.106, 108). (...)Dopiero cała określona instalacja biegnąca w danym budynku - elektryczna, przeciwpożarowa, czy np. dźwiękowego systemu ostrzegawczego - mogłaby stanowić taki efekt.
Czytaj więcej»

III U 128/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Przemyślu

Data orzeczenia: 2016-03-11

Data publikacji: 2016-11-17

trafność 36%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Do prac wykonywanych w warunkach szczególnych należą roboty wodno-kanalizacyjnych oraz budowa rurociągów w głębokich wykopach.
Niemniej na potwierdzenie charakteru wykonywanej pracy na stanowisku montera instalacji sanitarnych i gazowych, spawacza i montera instalacji technologicznych (wentylacji) powołał się także na zeznania świadków. (...)Pracował przy spawaniu elektrycznym, a w miarę potrzeby także przy spawaniu gazowym oraz spawaniu w osłonie argonu i osłonie CO2, zajmując się spawaniem instalacji przemysłowych na budowach kotłowni, kominów przemysłowych, rurociągów gazowych i ciepłowniczych, na estakadach i wiaduktach. (...)(...)wnioskodawcę na stanowisku montera wewnętrznych instalacji sanitarnych i gazowych, montera urządzeń i instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych, montera-spawacza i montera instalacji technologicznych (wentylacji) w okresie od 8 września 1972 r. do 31 grudnia 1998 r. (...)(...)on stanowisko: montera urządzeń i instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych, montera instalacji technologicznych, montera-spawacza, spawacza, jednakże na(...)od czasu ukończenia kursu spawania elektrycznego i gazowego w dniu 27(...)r., pracował wyłącznie przy spawaniu elektrycznym i gazowym.
Czytaj więcej»

X C 226/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-06-01

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 36%

Istotność:

Teza orzeczenia: oddalono powództwo.
Pozwany już w 2007 roku stwierdził nadmierne obciążenie go kosztami energii elektrycznej przez pozwanego. (...)Układ pomiarowy nadal naliczał bardzo duże zużycie energii elektrycznej. (...)W ocenie Sądu, wyliczenie przez powoda stanu zużycia energii elektrycznej w posesji pozwanego za sporny okres było błędne. (...)kątem prawidłowości całej funkcjonowania całej instalacji doprowadzającej energię do budynku, a także zbadanie, czy nie dochodzi w sąsiedztwie do nielegalnego poboru prądu.
Czytaj więcej»

V ACa 625/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-12-06

Data publikacji: 2014-08-22

trafność 35%

Istotność:

Kwota ta stanowić miała przedpłatę na zamówienie dwóch instalacji do mineralizacji odpadów o wydajności 40 000 ton odpadów rocznie i wytworzonej z nich energii elektrycznej w wielkości nie mniejszej niż 7 MW/h. (...)Dwa z tych patentów były wdrożone na terenie (...) , przy czym jedna z tych instalacji w D. pod O. nie(...)i dający możliwość wytworzenia energii elektrycznej w ilości 7 MW/h nie był wdrożony na skalę przemysłową. (...)(...)było wdrożonej na skalę przemysłową instalacji mineralizacji odpadów komunalnych o wydajności 40 000 ton rocznie i wielkości wytworzonej z nich energii elektrycznej w wysokości 7 MW/h. (...)A. D. i J. G. ze spółki cywilnej (...) z siedzibą w K. , dwóch instalacji mineralizacji odpadów komunalnych o wydajności 40 000 ton odpadów rocznie i uzyskaniu z tej ilości 7 MW energii elektrycznej na godzinę .
Czytaj więcej»

VII K 414/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-09-25

Data publikacji: 2016-02-17

trafność 35%

Istotność:

M. J. i R. S. w obecności funkcjonariusza Policji M. F. przeprowadzili kontrolę w miejscu zamieszkania oskarżonego K. P. pod kątem kradzieży energii elektrycznej. Na miejscu pod adresem P. (...) ul. (...) ustalono nielegalny pobór energii elektrycznej bez licznika i zawartej umowy o dostawę energii elektrycznej. (...)Oskarżony osobiście dokonał „ przypinki” do instalacji elektrycznej na klatce schodowej umożliwiającej nielegalny pobór energii. (...)to on wykonał podłączenie do instalacji elektrycznej na klatce schodowej.
Czytaj więcej»

XVII AmT 24/22

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-10-30

Data publikacji: 2024-05-22

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Zdaniem Powoda, przepis ten definiuje instalację już wybudowaną, a nie planowaną do budowy, gdyż – jak twierdzi Spółka – instalacja wybudowana w budynku, a instalacja budynku, to nie są pojęcia tożsame. Zgodnie z interpretacją Operatora, instalacja budynku ma charakter uniwersalny i powinna być rozprowadzona w całym budynku, podobnie, jak instalacja kanalizacyjna czy elektryczna. (...)Za instalację telekomunikacyjną w budynku należy uznać nie tylko taką instalację, na którą składają się łącza doprowadzone do wszystkich lokali w budynku. (...)Wskazał, iż należące do (...) instalacje światłowodowe Budynków nie są zakończone we wszystkich lokalach w tych Budynkach.
Czytaj więcej»

XIII GC 2006/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-12-12

Data publikacji: 2017-12-04

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: w sytuacji nielegalnego poboru energii elektrycznej polegającego na jej poborze bez podpisanej umowy, warunkiem koniecznych dochodzenia przez przedsiębiorstwo energetyczne opłaty z § 44 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 18 VIII 2011 w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią (...)
(...)mógł faktycznie dokonać poboru energii elektrycznej. 11 XII 2015 pozwany został poproszony o otwarcie lokalu z uwagi na awarię instalacji wod-kan, stąd jego obecność podczas kontroli. (...)Na koniec pozwany zaznaczył, że nie może ponosić odpowiedzialności za zaniechania powódki, która nie zabezpieczyła instalacji elektrycznej po rozwiązaniu poprzedniej umowy. (...)Sąd nie dał wiary dowodowi z przesłuchania pozwanego w charakterze strony w zakresie, w jakim wyjaśniał on, że nie pobierał on energii elektrycznej bez zawartej umowy na sprzedaż i dostawę energii elektrycznej. (...)Z drugiej strony pozwany starał się swoje zachowanie z 11 XII 2015 wyjaśnić tym, że został przez właściciela poproszony o udostępnienie lokalu celem przeprowadzenia naprawy instalacji wod-kan.
Czytaj więcej»

VI ACa 1030/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-03-28

Data publikacji: 2014-05-08

trafność 35%

W komórkach lokatorskich nie ma gniazdek elektrycznych. (...)Przyłącze to było widoczne i Spółdzielnia wiedziała o nim - choćby z dokonywanych okresowo przeglądów technicznych budynku i instalacji elektrycznej. (...)Ponadto dnia 25 listopada 2011 roku na zlecenie powoda rzeczoznawca Stowarzyszenia Elektryków (...) , Izba Rzeczoznawców, Ośrodek (...) w W. T. R. przeprowadził oględziny w komórce powoda i wykluczył, by energia elektryczna na potrzeby chłodziarko-zamrażarki była pobierana z instalacji wspólnej. (...)Trafnie skarżący podnosi, że powód dokonał podłączenia instalacji elektrycznej, niezależnie od tego, czy źródłem zasilania była instalacja domowa powoda, czy też instalacja wspólna spółdzielni, bez zgody administracji spółdzielni.
Czytaj więcej»