Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XXIII Gz 687/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-04

Data publikacji: 2018-08-07

trafność 27%

(...)i konferencji nie tylko stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa uczestnika która podlega szczególnej ochronie, ale także nie przełożą się w sposób bezpośredni na uzyskanie informacji, które mają być podstawą wniosku. (...)Rewident nie może bowiem, zgodnie z art. 86 ust. 2 Ustawy o ofercie, ujawniać informacji stanowiących tajemnicę techniczną, handlową lub organizacyjną spółki. (...)(...)i konferencji nie tylko stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa uczestnika, która podlega szczególnej ochronie, ale także nie przełożą się w sposób bezpośredni na uzyskanie informacji, które mają być podstawą wniosku. (...)Należało bowiem wskazać, które konkretnie informacje uzyskane przez rewidenta i w jakim zakresie mogą spowodować naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 425/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2015-12-15

Data publikacji: 2019-12-31

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Wszelkie informacje tyczące operacji na owym rachunku zdaniem strony pozwanej objęte są tajemnicą bankową, a ta uniemożliwia przekazanie żądanych danych pozwanej. (...)Strona pozwana odmówiła tej czynności powołując się na tajemnicę bankową.
Czytaj więcej»

XVI GCo 96/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-20

Data publikacji: 2018-07-16

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z art. 11 ust. 1 uznk czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy. (...)Kwestia poufności została podkreślona w wyroku SN z 5 września, I CKN 1159/00, w którym wskazano, że informację poufną można uznać za tajemnicę, kiedy przedsiębiorca ma wolę, by pozostała ona tajemnicą dla pewnych kół odbiorców, konkurentów, wola ta dla innych osób musi być rozpoznawalna. (...)Zgodnie z brzemieniem art. 18 ust. 1 pkt 1 uznk przesłanka tego roszczenia jest dokonanie czynu nieuczciwej konkurencji, w tym przypadku ujawnienie lub przekazanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Tymczasem z przedstawionego materiału dowodowego w żaden sposób nie można wywieź wniosku, że obowiązany popełnił delikt nieuczciwej konkurencji poprzez ujawnienie informacji zawierającej tajemnicę przedsiębiorstwa (...) .
Czytaj więcej»

XVII GW 136/21

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2023-04-27

Data publikacji: 2023-09-27

trafność 27%

Pozwany zakwestionował twierdzenie, iż informacje dotyczące kontrahentów należy uznać za tajemnicę przedsiębiorstwa powódki. (...)Zgodnie z art. 11 ust. 1 u.z.n.k. czyn nieuczciwej konkurencji polegający na naruszeniu tajemnicy przedsiębiorstwa może realizować się w trzech postaciach naruszenia tj.: pozyskanie, ujawnienie i wykorzystanie informacji stanowiących tajemnicę. (...)Przepis ten nie odnosi się do zachowania polegającego na zniszczeniu tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Kolejna grupa roszczeń odnosiła się do ujawnienia i wykorzystania danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XVII Amz 43/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-26

Data publikacji: 2021-02-24

trafność 27%

Nieograniczenie prawa wglądu do ww. informacji prowadziłoby do ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, a w konsekwencji stanowiłoby naruszenie art. 69 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów . (...)W ocenie Prezesa UOKiK słuszne było przyjęcie, że informacje spółki (...) w sposób uzasadniony zostały uznane za tajemnice przedsiębiorstwa. (...)Według Sądu dane, które zostały objęte zaskarżonym postanowieniem, a więc informacje dotyczące wysokości ostatecznych cen (netto), po których (...) Sp. z o.o. nabywała płyty drewnopochodne, mają charakter tajemnicy. (...)Ograniczenie to pozostaje w kolizji z prawem do obrony, ale ustawodawca dał pierwszeństwo ochronie tajemnicy.
Czytaj więcej»

IX GCo 41/14

postanowienie

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-04-15

Data publikacji: 2014-05-09

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Art. 80 Pr. aut. przewiduje możliwość żądania udzielenia prawa do informacji przed wytoczeniem powództwa o naruszenie prawa ochronnego, co nie stanowi naruszenia Dyrektywy 2004/48WE, gdyż takim naruszeniem byłoby tylko ograniczenie do informacji w stosunku do art. 8 Dyrektywy.
Dokumenty księgowe obowiązanego zawierają jego tajemnice handlowe i na obecnym etapie sporu ich udostępnienie uprawnionemu nie jest konieczne. (...)Zatem należałoby rozważyć, czy do żądania udzielenia informacji - niemal zawsze stanowiących tajemnicę handlową obowiązanego - na podstawie(...)
Czytaj więcej»

III C 913/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-02-25

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Jego zdaniem pozwany nie dopełnił spoczywającego na nim wymogu poinformowania powoda o zamiarze przetwarzania informacji stanowiących tajemnicę bankową. (...)(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska. (...)(...)1 bankom - informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)udzielania kredytów - informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim informacje te są niezbędne w związku z udzielaniem kredytów, pożyczek pieniężnych, gwarancji bankowych i poręczeń. (...)(...)przetwarzania i udostępniania informacji stanowiących tajemnicę bankową przez odwołanie się do potrzeb banków, mających związek z czynnościami bankowymi.
Czytaj więcej»

I C 534/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej

Data orzeczenia: 2016-06-08

Data publikacji: 2017-06-09

trafność 27%

Tajemnica komunikowania się objęta jest również przepisami ustaw szczególnych. (...)Prawo telekomunikacyjne (Dz.U.2014.243 j.t. ze zm.), tajemnica komunikowania się w sieciach telekomunikacyjnych, zwana dalej "tajemnicą telekomunikacyjną", obejmuje m.in. dane dotyczące użytkownika, treść indywidualnych komunikatów, a także dane transmisyjne. (...)Tajemnica telekomunikacyjna, stanowiąca element tajemnicy komunikowania się, jest dobrem osobistym człowieka, podlegającym ochronie, również w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego (por. (...)P. Litwiński i P. Barta, Ochrona tajemnicy telekomunikacyjnej i danych użytkowników końcowych, PiET 2005, nr 3, s. 74-84).
Czytaj więcej»

VII AGa 179/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-28

Data publikacji: 2018-05-18

trafność 27%

(...)w ich posiadanie skutkowałoby naruszeniem tajemnicy przedsiębiorstwa pozwanego oraz ujawnieniem informacji chronionych tajemnicą bankową. (...)Ponadto Sąd pierwszej instancji uznał, że część żądanych przez powoda informacji jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa, a także tajemnicą bankową. (...)Agent weryfikując naliczoną mu prowizję nie może żądać dostępu do informacji dającego zlecenie, które są objęte tajemnicą handlową. Natomiast niektóre z informacji żądanych przez powoda są objęte zakresem tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I C 638/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

Data orzeczenia: 2019-12-06

Data publikacji: 2020-04-10

trafność 27%

Istotność:

Teza orzeczenia: Ani prawo telekomunikacyjne, ani przepisy kpc nie stwarzają podstawy uzasadniającej wydanie przez sąd w sprawie cywilnej postanowienia dowodowego obligującego operatora do przetwarzania i przekazania temu sądowi danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną.
(...)dokumentów z powołaniem się na tajemnicę telekomunikacyjną (k.56). (...)Stanowi to przeszkodę do stosowania go, jako podstawy żądania przez sąd cywilny przedstawienia wykazu danych chronionych tajemnicą telekomunikacyjną (vide: P.Barta, P.Litwiński, Dane objęte tajemnicą zawodową, (w:) E.Traple (red.), Prawo reklamy i promocji, Warszawa, 2007, s.607). (...)przekazania temu sądowi danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną (post.
Czytaj więcej»