Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7703

IX Ka 1223/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2013-10-04

Data publikacji: 2013-10-15

trafność 27%

(...)uznanie, iż na podstawie konfrontacji wizerunku obwinionego ( z rozprawy z(...)było możliwym porównanie przez sędziego wizerunku ze zdjęcia z wizerunkiem obwinionego widzianego osobiście przez sędziego wyrokującego.
Czytaj więcej»

I C 1143/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-06-21

Data publikacji: 2022-11-23

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Jej wizerunek został delikatnie rozmazany, a głos pozostał niezmieniony. (...)W materiale pokazany jest jego wizerunek. (...)Wizerunek w rozumieniu art. 23 k.c. to inaczej podobizna, portret, wizualne odzwierciedlenie osoby. (...)Zgoda z reguły dotyczy nie samego „abstrakcyjnego" rozpowszechniania wizerunku, lecz odnosi się do, znanych udzielającemu zgodę, konkretnych warunków rozpowszechniania wizerunku; chodzi tu np. o osobę(...)jej komentarz, zestawienie z innymi wizerunkami itd.
Czytaj więcej»

IX C 427/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2016-03-07

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Pozwana podniosła, iż nie ujawniała faktu zawarcia porozumienia pomiędzy stronami oraz zaprzeczyła ażeby kiedykolwiek podejmowała działania naruszające dobry wizerunek bądź interes powodowej spółki. (...)Analiza akt postępowania o zapłatę w sprawie V P 140/11 wykazała, iż pozwana w toku tego postępowania nie ujawniała informacji mogących negatywnie wpływać na wizerunek przedsiębiorstwa powoda lub godzić w jego interesy. (...)W tym stanie rzeczy stwierdzić należy, iż wytoczenie przez pozwaną powództwa o zapłatę wynagrodzenia przeciwko byłemu pracodawcy nie może naruszać jego interesów bądź godzić wizerunek przedsiębiorstwa. (...)W szczególności powód nie wykazał, by pozwana nakłaniała inne osoby do dochodzenia należnych im świadczeń, mając przy tym na celu godzenie w wizerunek, bądź interesy powoda.
Czytaj więcej»

IX Ka 316/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2013-07-09

Data publikacji: 2013-10-22

trafność 27%

Podniósł, że jakość zdjęcia jest na tyle zła, że nie można na niej rozpoznać osoby kierującego a identyfikacja sądu meriti, który przyjął, że to jego wizerunek jest na zdjęciu jest dowolne. (...)Rzecz jednak w tym, że zdjęcie, na które powołał się sąd I instancji wcale nie jest dowodem przekonującym o winie obwinionego z racji tego, że udokumentowany na nim wizerunek kierującego nie jest na tyle(...)(...)Poza tym z notatki wynika też, że tego samego dnia co obwiniony do Komendy przyszedł jego szwagier i przyznał, że to on kierował samochodem obwinionego w dniu 27 sierpnia 2012 r. potwierdzając, że to jego wizerunek dokumentuje zdjęcie zrobione przez fotoradar.
Czytaj więcej»

IV Ka 666/23

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2023-11-21

Data publikacji: 2024-01-11

trafność 27%

Istotność:

Wbrew stanowisku apelanta, sąd rejonowy zgromadził dostateczny i wystarczający dla orzekania materiał dowodowy i przeanalizował wszelkie istotne kwestie związane z „odkodowaniem” wizerunku kierowcy. (...)(...)oczywiste w stopniu pewnym, gdy wizerunek obwinionego był możliwy do obserwowania przez sąd na Sali rozpraw. Tak charakterystyczny wizerunek obwinionego mógłby, mimo wszystko, nadal(...)
Czytaj więcej»

VI W 5254/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-03-09

Data publikacji: 2016-03-31

trafność 27%

Teza orzeczenia: ukaranie
Dowód: raport z wydruku fotoradaru k. 6;, świadectwo legalizacji ponownej radarowego przyrządu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym k. 11; notatka urzędowa k.3; wizerunek obwinionego k. 8.. K. B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. (...)Załączone do akt sprawy dokumenty, w tym wizerunek obwinionego, jak i czytelność wykonanego zdjęcia, pozwalają na kategoryczne rozpoznanie osoby prowadzącej pojazd. Także osobista weryfikacja dokonana przez Sąd w toku postępowania jurysdykcyjnego polegająca na porównaniu wykonanej przez fotoradar fotografii z wizerunkiem K. B. nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do jego sprawstwa.
Czytaj więcej»

I ACa 429/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-10-06

Data publikacji: 2014-12-17

trafność 27%

Pozwany umieszczając powyższy materiał prasowy upublicznił wizerunek powódki. (...)Rozpowszechnianie wizerunku również wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)Zgodnie z tym przepisem, upublicznienie wizerunku nie wymaga zgody jeżeli dotyczy osoby powszechnie znanej, zaś wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. (...)Nieco inaczej wygląda sprawa wykorzystania tego samego wizerunku powódki w artykule „ H. S. musi przeprosić".
Czytaj więcej»

I ACa 304/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-10-15

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 27%

Istotność:

Naruszenie wizerunku polega na wykorzystaniu podobizny danej osoby, jej rozpowszechnieniu. (...)W tym miejscu Sąd Okręgowy wskazał, że ochronie prawnej podlega wyłącznie wizerunek osoby. (...)Jest to ochrona przed formalnym naruszeniem wizerunku, łącząca się ściśle z monopolem eksploatacyjnym wizerunku przyznanym jednostce przez przepisy prawa autorskiego. (...)Natomiast warunkiem koniecznym uznania danego przedstawienia wyglądu człowieka za wizerunek jest możliwość jego przypisania do określonej osoby, a więc identyfikacja tej osoby za pomocą danego wizerunku.
Czytaj więcej»

XII C 180/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-04-10

Data publikacji: 2022-09-09

trafność 27%

Poproszony o pomoc zgodził się i poszukując wizerunku C. M. przeszukiwał zasoby Internetu. (...)Chcąc zatem opatrzyć plakat wizerunkiem C. M. autor musiał posiłkować się wizerunkiem wcześniej już utrwalonym. (...)Poza sporem jest, że wizerunek z fotografii powódki różni się od wizerunku z plakatu. (...)Wykorzystanie w plakacie wizerunku C. M. nie miało wpływu na rangę festiwalu, na jego zasięg, ani na postrzeganie czy dalszą działalność Stowarzyszenia.
Czytaj więcej»

I C 162/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łomży

Data orzeczenia: 2017-11-09

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Przez to naruszył dobra osobiste powoda przez rozpowszechnienie jego wizerunku na ogólnodostępnym portalu internetowym. (...)Na skutek upublicznienia wizerunku powoda stracił on pracę i partnerkę oraz diametralnie zmieniło się jego życie. (...)Przed publikacją materiału z 20 maja 206 r. pozwany nie próbował uzyskać zgody powoda na upublicznienie jego wizerunku. (...)Dopiero niemożność identyfikacji mogłaby oznaczać brak naruszenia dobra osobistego w postaci upublicznienia wizerunku.
Czytaj więcej»