Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4290

I ACa 274/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-05-09

Data publikacji: 2017-11-18

trafność 13%

Według stowarzyszenia dzięki temu młody T. miał możliwość pozyskiwania z portów lotniczych m.in. informacji o wysokości opłat lotniczych. (...)(...)orzekaniu przepisy Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz ograniczył pozwanej prawa do swobodnej wypowiedzi i uznał,(...)w sytuacji, gdy prasa ma prawo informowania społeczeństwa o wszystkich sprawach budzących publiczne zainteresowanie. (...)O wydźwięku tytułu artykułu mowa będzie w dalszej części uzasadnienia, obejmującej ocenę zastosowania prawa materialnego przez Sąd I instancji. Zarzut naruszenia prawa materialnego przede wszystkim kwestionuje ocenę Sądu Okręgowego, że doszło do naruszenia dóbr osobistych powoda.
Czytaj więcej»

III AUa 419/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-02-20

trafność 13%

Wnioskowała o zmianę zaskarżonego wyroku i przyznanie ubezpieczonej I. F. prawa do emerytury oraz zasądzenie od organu rentowego kosztów zastępstwa procesowego za postępowanie przed sądem II instancji. (...)(...)jak też pracę kontrolera ruchu lotniczego, śledzącego na wielu monitorach jednocześnie trasy przelotów samolotów, od którego zależy nie tylko sprawność ruchu lotniczego, ale przed wszystkim bezpieczeństwo wielu(...)(...)O tym czy mamy do czynienia z naruszeniem prawa materialnego można wypowiedzieć się jedynie po odniesieniu zastosowanych przepisów tego prawa do prawidłowo ustalonego stanu faktycznego. (...)Stąd nieuzasadnione są również zarzuty apelacyjne dotyczące naruszenia przepisów prawa materialnego.
Czytaj więcej»

VII P 2050/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-20

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: wykładnia treści umowy o zakazie konkurencji w powiązaniu z wolą stron kluczowa do stwierdzenia zasadności roszczenia
Zgodnie z § 3 umowy, jako konkurencyjną wobec pracodawcy działalność gospodarczą rozumie się obsługę naziemną ruchu lotniczego wykonywaną przez pracodawcę. (...)Wyjaśnieniom powoda R. P. Sąd dał wiarę w części, w jakiej opisał sposób nawiązania współpracy z pozwaną, proces negocjacji dotyczący zapisów umowy o zakazie konkurencji czy też sytuację pozwanej spółki na rynku lotniczym. (...)(...)wyniku czego powód nie nabył prawa do odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji po rozwiązaniu stosunku pracy. (...)Podkreślić należy także, iż obowiązujące przepisy prawa nakładają na pracodawcę obowiązek zapłaty odszkodowania dla pracownika, jednakże dotyczy do sytuacji objęcia pracownika zakazem konkurencji po zakończeniu stosunku pracy.
Czytaj więcej»

I C 149/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Sokółce

Data orzeczenia: 2017-04-24

Data publikacji: 2020-08-17

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Pierwsza pomoc udzielona została powódce przez przybyłe na miejsce karetką pogotowie ratunkowe, następnie – pogotowiem lotniczym – została przetransportowana do (...) w W. i przyjęta na oddział neurochirurgii. (...)Z uwagi na doznane obrażenia P. B. z miejsca zdarzenia przetransportowana została transportem lotniczym do (...) w W. , a następnie przyjęta na Oddział Neurochirurgiczny. (...)Początkowo poszkodowana prawie nie wstawała z łóżka, odczuwała silne dolegliwości bólowe kręgosłupa, a jednocześnie w znacznym stopniu ograniczony był zakres jej ruchów. (...)W konsekwencji przez pierwsze 2 tygodnie pobytu w domu powódka prawie nie wstawała z łóżka, a przez kolejne 6 tygodni nie mogła wykonywać żadnych czynności połączonych z koniecznością zgięcia się.
Czytaj więcej»

VIII Pz 69/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-02-27

trafność 13%

(...)o odroczenie rozprawy dołączając bilet lotniczy wystawiony na pozwanego na trasie W. N. (Japonia) wskazując, że pozwany nie może się stawić bo pracuje za granicą. (...)Pomimo błędu w ustaleniach faktycznych Sąd Rejonowy nie dopuścił się obrazy przepisów prawa materialnego.
Czytaj więcej»

X K 816/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-22

Data publikacji: 2014-07-09

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

W dniu 08 grudnia 2012 roku R. S. podróżował liniami lotniczymi (...) z W. do B. . (...)We wniosku tym podał informacje o rejsie lotniczym na trasie W. - B. , podczas którego utracił swój bagaż podróżny. (...)Dodał, że jego zdaniem przedkładanie paragonów na rzeczy, które nie znajdowały się w jego walizce, nie jest działaniem zgodnym z prawem (k. 108). (...)Oskarżony oświadczył nadto, że „moim zdaniem przedkładanie paragonów na rzeczy, które nie znajdowały się w walizce, nie jest działaniem zgodnym z prawem (k. 108).
Czytaj więcej»

I Ns 317/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zambrowie

Data orzeczenia: 2019-02-07

Data publikacji: 2019-09-18

trafność 13%

Teza orzeczenia: zasiedzenie samoistne w złej wierze
Powyższy stan faktyczny Sąd ustalił na podstawie: umowy przekazania własności gospodarstwa rolnego (k. 6-7), odpisu skróconego aktu małżeństwa (k. 8), wypisu z rejestru gruntów (k. 12), decyzji (k. 22), zdjęcia lotniczego nieruchomości (k. 5), zeznań świadków:(...)(...)Własność i inne prawa rzeczowe.
Czytaj więcej»

I ACa 337/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-05-13

Data publikacji: 2017-10-12

trafność 13%

Uczestniczy imprezy zgromadzili część pieniędzy z własnych środków, uzyskali też pożyczkę od pracodawcy i sfinansowali niezbędne świadczenia – noclegi, wyżywienie, transport, bilety lotnicze i transfery z lotniska dodatkową kwotą 164.848 zł. (...)Skoro pozwana podjęła się wykonać określone czynności związane z przedmiotową imprezą turystyczna, powód miał prawo oczekiwać, że uczyni to rzetelnie.
Czytaj więcej»

III K 241/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-29

Data publikacji: 2014-11-17

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oskarżeni zostali uniewinnieni od dokonania zarzucanych im czynów
(...)po dokonaniu dalszych, wymaganych miejscowym prawem formalności, zabite zwierzęta każdy z nich pozostawił osobie zajmującej się preparowaniem takich okazów w celu ich późniejszej ekspozycji jako wystroju pomieszczeń. (...)Odpowiedni organ administracji (...) na terenie U. wystawił zezwolenia eksportowe na oba okazy i zostały one nadane w jednej przesyłce drogą lotniczą.
Czytaj więcej»

III RC 880/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-05-30

Data publikacji: 2018-08-29

trafność 13%

Istotność:

Teza orzeczenia: Zasądzenie alimentów od ojca dla małoletniego dziecka.
Obecnie jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna, bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych. (...)Za bilet lotniczy z W. .
Czytaj więcej»