Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

III AUa 16/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-10-10

Data publikacji: 2013-11-05

trafność 37%

W 1986 r. odbył kurs z zakresu montażu i konserwacji antenowych instalacji zbiorczych. (...)zbiorczych (...) należało: stała konserwacja instalacji (...) , utrzymanie w stanie(...)bezpieczników, spis stanu zużycia energii elektrycznej (1 raz w miesiącu), wykonanie(...)(...)miesiącu razem z hydraulikiem awarii instalacji zasilania wymienników ciepłej wody i(...)wymianą naciągów anten, zasilaczy, konserwacją instalacji elektrycznej i cieplnej w budynkach. (...)Była to zatem typowa praca elektryka – konserwatora urządzeń RTV i instalacji zasilania wymienników c.o., nie zaś(...)się wytwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej i cieplnej.
Czytaj więcej»

II K 393/19

wyrok

Sąd Rejonowy w Chorzowie

Data orzeczenia: 2019-05-22

Data publikacji: 2019-06-28

trafność 37%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)ul (...) dokonał kradzieży energii elektrycznej poprzez podłączenie instalacji elektrycznej swojego mieszkania do sieci elektrycznej budynku i korzystał z tak(...)(...)ul (...) dokonał kradzieży energii elektrycznej poprzez jej nielegalny pobór z(...)
Czytaj więcej»

V Ca 1983/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-04-13

Data publikacji: 2017-06-09

trafność 37%

W odpowiedzi na skutek takiej korespondencji pozwana uzyskała np. informację, że powinna w celu dokonania dalszych czynności kontrolnych skorzystać z usług osoby z uprawnieniami w zakresie instalacji elektrycznych nie zatrudnionej u dostawcy energii elektrycznej. (...)Również wówczas nie stwierdzono ingerencji w instalację w postaci tzw. wcinki. (...)Pozwana, ani jej rodzice, nie dokonywali ingerencji w instalację elektryczną poza zainstalowaniem przez osobę uprawnioną licznika jednofazowego oraz prac wskazanych w celu ponownego zawarcia umowy sprzedaży i świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej. (...)W ocenie Sądu brak jest jednoznacznych dowodów na to by na posesji pozwanej w G. przy ul. (...) doszło do pobierania energii elektrycznej z ingerencją w instalację elektryczną, na co też jednoznacznie wskazał biegły sądowy z zakresu urządzeń i instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

IX GC 4015/13

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-12-15

Data publikacji: 2016-03-04

trafność 37%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Gdy dana rzecz powoduje szkodę, zasadnym jest zabezpieczenie takiego dowodu na użytek przyszłego postępowania.
Powód wskazał, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w chłodziarce (...) firmy (...) . (...)W budynku przeprowadzono badania instalacji przeciwpożarowej urządzeń elektrycznych (protokoły – k.133-149). (...)W ich wyniku ustalił, że została spalona cała instalacja elektryczna i tył lodówki. (...)Z powyższego dokumentu wynika jednak tylko tyle, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej jednego z urządzeń elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 922/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kłodzku

Data orzeczenia: 2013-02-20

Data publikacji: 2013-07-09

trafność 37%

Orzeczenie nieprawomocne

Z. B. odcinał zajmowaną przez pozwana część budynku od wody oraz energii elektrycznej. (...)Wyposażając ta część budynku jedynie w grzejnik elektryczny w łazience i olejowy, z regulacją mocy. (...)Świadkowie W. H. i A. K. poświadczyli, że dostęp do instalacji budynku miał powód, zwłaszcza instalacji elektrycznej umieszczonej w skrzynkach prądowych. Na tej podstawie Sąd uznał, że powód był w zasadzie dysponentem mediów w całym budynku, czemu zaprzeczał twierdząc, że pozwana miała np. odrębną instalację elektryczna.
Czytaj więcej»

II Ca 36/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-03-14

Data publikacji: 2013-04-11

trafność 37%

U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) stanowił, iż instalacja elektryczna powinna być wyposażona w urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej. (...)Z treści opinii biegłego z zakresu elektryczności K. B. wynika, że brak zabezpieczenia instalacji elektrycznej przed przepięciami (brak ochronników) przyczynił się w sposób pośredni do awarii urządzeń elektrycznych powoda. (...)Wprawdzie w instalacji elektrycznej w tym budynku nie było zamontowanych ochronników, niemniej jednak budynek ten został wybudowany w 1992 roku, czyli w okresie, gdy obowiązujące wówczas przepisy nie przewidywały wymogu wyposażenia instalacji elektrycznej w urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej. (...)Co do instalacji elektrycznej w budynku restauracji należy wskazać, iż poprzednik prawny powoda miał obowiązek zastosowania urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej.
Czytaj więcej»

I ACz 1080/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2013-06-28

Data publikacji: 2013-08-24

trafność 37%

(...)bezusterkowego protokołu odbioru i przekazania instalacji do eksploatacji dołączenia doń dokumentacji:(...)licznika (...) , - schematu instalacji elektrycznej (...) i zaświadczenia kontroli jakości na liczniki (...) 3, wydane przez producenta. (...)(...)bezusterkowego protokołu odbioru i przekazania instalacji do eksploatacji i dołączenie doń(...)licznika (...) , - schematu instalacji elektrycznej (...) i (...) - zaświadczenia kontroli jakości na liczniki (...) 3 wydane przez producenta (k.190). Powód nie przedstawił bezusterkowego protokołu odbioru i przekazania instalacji do eksploatacji wraz z wymaganą dokumentacją. (...)Dodać wypada, że z pism (...) sp. z o.o. (k.283) wynika, że instalacja nie funkcjonuje właściwie, a usterki w jej działaniu nie zostały przez powoda usunięte.
Czytaj więcej»

II Ca 2008/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-12-02

Data publikacji: 2015-12-31

trafność 37%

(...)r. strona pozwana podała, że instalacja rtv zainstalowana w budynkach stanowi(...)(...)Nigdy nie zawarto ze stroną pozwaną umowy zakupu tych instalacji. (...)Wspólnota nie była operatorem tych instalacji. (...)Sąd Okręgowy jedynie dla uporządkowania kwestii stwierdza, że co do zasady instalacje służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne podobne (rtv, internetowa) mogą stanowić przedmiot prawa własności osobny od własności nieruchomości.
Czytaj więcej»

I ACa 722/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2015-02-06

Data publikacji: 2015-06-24

trafność 37%

Istotność:

Uprawniony do wykonywania pomiarów ochrony przeciwpożarowej i odgromowej D. Z. i M. N. , którzy uprzednio po wybudowaniu szklarni dokonywali badań z rezystancji izolacji instalacji elektrycznej, wykonali kolejne badania instalacji i urządzeń po gradobiciu. W wyniku przeprowadzonych badań w październiku i listopadzie 2008 r. stwierdzono stan całej instalacji elektrycznej i urządzeń-negatywny. (...)W styczniu 2009 r. udało się odtworzyć instalację elektryczną w gospodarstwie tj. naprawić okablowanie i wymienić puszki elektryczne. (...)Pomimo odtworzenia instalacji elektrycznej, cała instalacja doświetlania roślin nie działa od tego czasu prawidłowo.
Czytaj więcej»

II C 169/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-02-14

Data publikacji: 2018-04-13

trafność 37%

Istotność:

Wartość instalacji elektrycznej w momencie wystąpienia pożaru oscylowała wokół kwoty 3.820 zł. (...)W ocenie Sądu nie było podstaw do zakwestionowania tych opinii, na podstawie których zostały ustalone koszty prac remontowo-budowlanych, instalacji elektrycznej oraz odbudowy kotłowni. (...)W efekcie tego zdarzenia zniszczeniu uległa kotłownia, pomieszczenie kotłowni, pomieszczenia przyległe do kotłowni, uszkodzona została instalacja elektryczna. (...)Wartość instalacji elektrycznej w momencie wystąpienia pożaru oscylowała wokół kwoty 3.820 zł.
Czytaj więcej»