Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7978

II W 58/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2019-06-25

Data publikacji: 2019-08-21

trafność 29%

Istotność:

Powyższy stan faktyczny ustalono w oparciu o następujące dowody: Notatkę urzędową (k. 1, 17), zdjęcie z fotoradaru (k. 4, k. 28, k. 29), zdjęcie z wizerunkiem obwinionej (k. 26), świadectwo legalizacji (k. 30), wyjaśnienia obwinionej (k. 64v). (...)Niemniej jednak wizerunek obwinionej odpowiada wizerunkowi kierującej, utrwalonemu na zdjęciu z fotoradaru. (...)(...)do przetwarzania obrazu pojazdu i wizerunku kierującego to brak jest podstaw do uznania, iż dowód w postaci zdjęcia z fotoradaru nie może być wykorzystany w toku postępowania prowadzonego przeciwko obwinionej. (...)(...)postępowania zarejestrowanym obrazem samochodu i wizerunku.
Czytaj więcej»

X Ka 719/24

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-10-11

Data publikacji: 2024-12-11

trafność 29%

Po drugie, wersja oskarżonej w przypadku zarzutów nr 1 i 2 została także potwierdzona nagraniem monitoringu, na którym zarejestrowano wizerunek oskarżonej. (...)Zwłaszcza jeśli chodzi o powiększoną (wykadrowaną) sekwencję nagrania, na którym wyraźnie zarejestrowano jej wizerunek. (...)Nade wszystko należy podkreślić, że wizerunek oskarżonej został świadkowi okazany dopiero po upływie blisko 7 miesięcy od zdarzenia. (...)Wydaje się to oczywiste, skoro na materialne poglądowym nie ujawniono wizerunku oskarżonej.
Czytaj więcej»

V ACz 1004/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-11-26

Data publikacji: 2015-12-09

trafność 29%

Istotność:

(...)obrocie gospodarczym oznaczenia graficznego zawierającego wizerunek cesarza F. J. I z(...)obrocie gospodarczym oznaczenia graficznego zawierającego wizerunek cesarza F. J. I z dynastii H. dla wody wydobywanej z ujęcia w M. . (...)Skarżąca wnioskowała także o nakazanie uczestnikowi postępowania sądowego zaniechania, do czasu zakończenia procesu sądowego, używania w jakikolwiek sposób w obrocie gospodarczym oznaczenia graficznego zawierającego wizerunek cesarza F. J. I z dynastii H. dla wody wydobywanej z ujęcia w R. . (...)Na opakowaniu wody gazowanej (...) nie pojawia się ani wizerunek gór, ani jakakolwiek informacja, która mogłaby nawiązywać do jej „górskiego” pochodzenia. (...)Z kolei wnioskodawczyni w żaden sposób nie wykazała, by wizerunek monarchy F. J. I z dynastii H. stanowił „oznaczenie geograficzne wskazujące pośrednio na pochodzenie towaru” i pełnił, obok funkcji znaku towarowego obowiązanej nr (...) , funkcję informacyjną o cechach czy właściwościach produktu.
Czytaj więcej»

VII U 1616/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-03-25

Data publikacji: 2019-10-07

trafność 29%

Orzeczenie nieprawomocne

Obie umowy określały rodzaj pracy – managera ds. rozwoju i wizerunku firmy (...) . (...)Jednym z poprzednich pracodawców D. W. była K. Z. (poprzednio K. ), z którą płatnik S. zawarła umowę o wykorzystanie wizerunku w 2012 r. (...)Na podstawie umowy kontrahenci płatnika wykorzystali jej wizerunek na ulotkach reklamowych prowadzonej przez siebie działalności. (...)W szczególności, nie zawierało ono zapisu dotyczącego pól eksploatacji wizerunku, form jego wykorzystywania.
Czytaj więcej»

XXIII Ga 667/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-06-26

Data publikacji: 2019-09-10

trafność 29%

Sąd Rejonowy ustalił, że statut fundacji w § 2 pkt 1.1. określał cele fundacji jako promocja i ochrona wizerunku RP oraz polskiej gospodarki. (...)Sąd Rejonowy wywiódł, że przedstawianie jedynie negatywnego wizerunku wymiaru sprawiedliwości - sądownictwa w Polsce, trudno uznać za realizację celu fundacji polegającego „na promocji i ochronie wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej oraz polskiej gospodarki”. (...)W stanie faktycznym niniejszej sprawy fundator w statucie zdecydował, że celem fundacji będzie m.in. promocja i ochrona wizerunku RP oraz polskiej gospodarki. (...)Prezydent (...) W. uzasadniał wniosek, że kampania „Sprawiedliwe Sądy” kreowała negatywny wizerunek wymiaru sprawiedliwości.
Czytaj więcej»

II AKa 147/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-09-17

Data publikacji: 2015-12-10

trafność 29%

Trzeba bowiem pamiętać, że okazanie wizerunku osoby stanowi samodzielną, istotną czynność procesowo-kryminalistyczną warunkującą skuteczność procesu wykrywczego i posiadającą określoną wartość dowodową. W tym kontekście wypada przypomnieć, że pokrzywdzona N. B. , nim doszło do czynności okazania wizerunku, dość szczegółowo opisała wygląd obu(...)a następnie w toku okazania wizerunku Ł. S. rozpoznała go jednoznacznie jako tego ostatniego napastnika, właśnie na podstawie w/w cech. (...)Nie sposób przy tym nie zauważyć, że z uzasadnienia zaskarżonego wyroku wynika, że Sąd meriti rozważał problem okazania wizerunku oskarżonego przed okazaniem jego osoby. (...)Dostrzegał również, że okazanie wizerunku nie pozostawało bez wpływu na czynność okazania bezpośredniego.
Czytaj więcej»

VI ACa 668/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-11-20

Data publikacji: 2013-02-01

trafność 29%

W opinii Sądu I instancji opublikowanie zdjęcia powódki stanowi naruszenie jej prawa do wizerunku. (...)Świadek W. G. zeznał, że powódka nie udzielała zgody na wykonanie i rozpowszechnienie jej wizerunku utrwalonego na fotografii. (...)Prawidłowe jest także stanowisko Sądu Okręgowego, że w spornym materiale prasowym bezprawnie ujawniony został wizerunek I. G. . (...)Strona pozwana nie wykazała przy tym, aby na publikację wizerunku uzyskała zgodę powódki.
Czytaj więcej»

I ACa 137/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-25

Data publikacji: 2019-09-18

trafność 29%

Istotność:

Oznacza to, że "osoba jej udzielająca musi mieć pełną świadomość nie tylko formy przedstawienia jej wizerunku, ale także miejsca i czasu publikacji, zestawienia z innymi wizerunkami i towarzyszącego komentarza". Zgoda dotyczy nie samego "abstrakcyjnego" rozpowszechniania wizerunku, lecz odnosi się do znanych udzielającemu zgodę, konkretnych warunków rozpowszechniania wizerunku; chodzi tu np. o osobę(...)jej komentarz, zestawienie z innymi wizerunkami itd. (...)Powódka nie aprobowała publikacji swojego wizerunku, a zgoda w tym zakresie musiała być wyraźna. (...)Takimi dobrami są cześć, godność, wizerunek, dobre imię, itd.
Czytaj więcej»

I C 1704/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-10-18

Data publikacji: 2017-12-22

trafność 29%

Istotność:

Sporne w doktrynie i orzecznictwie jest zagadnienie czy osobie prawnej przysługuje dobro osobiste w postaci wizerunku. (...)Nie jest bowiem wizerunkiem osoby prawnej w szczególności wizerunek miejsca jej siedziby (por. także wyrok SN z 7.03.2003 r., I CKN 100/01, Legalis 58171, wyrok SA w Warszawie z 20.10.2014 r., I ACa 456/14, Legalis 1163301, wyrok SA w Krakowie z 5.12.2012 r., I ACa 1224/12, Legalis 1025557). (...)Oczywistym jest przy tym, że wizerunek osoby prawnej nie jest prostym odpowiednikiem wizerunku człowieka. (...)Ta część miasta ma zatem szczególne znaczenie dla budowania wizerunku miasta w oczach turystów, ale i samych poznaniaków.
Czytaj więcej»

I ACa 165/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-12-30

Data publikacji: 2020-02-03

trafność 29%

Naruszenie wizerunku polega na jego rozpowszechnianiu, utrwalaniu i przekształcaniu. (...)Odnosząc się do zilustrowania tekstu zdjęciami z wizerunkiem powoda Sąd odwołał się do art. 81 prawa autorskiego, który stanowi w ust. 1, że rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)Jego wizerunek był wielokrotnie upubliczniany, co wykazali pozwani. (...)Taki cel wykorzystania wizerunku jest w tej sprawie oczywisty zarówno z uwagi na tytuł i wzmiankę towarzyszące wizerunkowi powoda na okładce tygodnika, jak i z uwagi na treść zamieszczonej w nim publikacji poświęconej głównie powodowi.
Czytaj więcej»