Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

IX U 993/18

wyrok

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-09-04

Data publikacji: 2018-11-19

trafność 38%

(...)różne stanowiska pracy – monter instalacji elektrycznej i elektromonter instalacji elektrycznej. (...)szczególnych warunkach na stanowisku elektromontera instalacji elektrycznej. (...)(...)05.11.1979r. do 31.05.1988r. - montera instalacji elektrycznej. (...)W zakładzie funkcjonowały grupy specjalistów: budowlane, hydrauliczna, wykończeniowa i elektryczna.
Czytaj więcej»

I ACa 136/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-05-30

Data publikacji: 2014-07-21

trafność 38%

Istotność:

W 2011 r. wykonali w swoim lokalu prace modernizacyjne, wymieniając instalacje elektryczną i hydrauliczną, położyli nowe podłogi i glazurę w łazience. Powodowie posiadają w lokalu zainstalowaną własną instalację centralnego ogrzewania, stąd nie są zainteresowani podłączeniem ich lokalu do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w budynku, które są realizowane w oparciu o zaskarżoną uchwałę. (...)(...)do wyrażenia zgody na wykonanie instalacji poza lokalami mieszkalnymi (punkt 1), do wyrażenia zgody na wykonanie instalacji w lokalach mieszkalnych (punkt 2) i wreszcie do ustalenia opłaty, która obciąża każdego właściciela lokalu dotyczącej wykonania instalacji c.o. i c.w.u (punkt 3). (...)Na chwilę obecną obciążenie powodów kosztami realizacji instalacji byłoby wysoce niesprawiedliwe, mimo że instalacja ta w znacznej części stanowi(...)nie korzystając w ogóle z instalacji mieliby partycypować w kosztach jej(...)ci właściciele lokali, którzy do instalacji się przyłączyli.
Czytaj więcej»

I ACa 543/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-10-16

Data publikacji: 2012-11-29

trafność 38%

Pozwana nie jest uprawniona do wyłączenia uprawnienia właściciela do korzystania z tych instalacji. (...)Oznacza to, że w skład nieruchomości wspólnej nie mogą wchodzić takie elementy instalacji (np. elektrycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej itp.), które znajdują się wewnątrz konkretnego lokalu mieszkalnego i służą wyłącznie do użytku właściciela tego lokalu. (...)wchodzą m. in. także przewody elektryczne lub wodociągowe wewnątrz lokali, a(...)poszczególnych pomieszczeń zostanie ulokowanych gniazdek elektrycznych, włączników, baterii łazienkowych lub innych elementów wyposażenia jego lokalu. (...)Rzeczą pozwanej było zatem wykazanie, że powódka ingeruje w takie części instalacji, które nie wchodzą w skład jej odrębnego lokalu.
Czytaj więcej»

I C 3002/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2016-01-21

Data publikacji: 2021-01-05

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Samowolnie wykonał również podłączenie do instalacji elektrycznej i czerpie z niej energię elektryczną na potrzeby prowadzonej w „garażu” działalności. (...)Uzgodnił także możliwość wykonania dodatkowej instalacji elektrycznej dla dwóch miejsc postojowych i w dniu 24 października 2012r. przedłożył deweloperowi jej specyfikację. (...)W sprawie strony pozostawały w sporze, co do oceny charakteru działań w postaci montażu instalacji elektrycznej i rolet dla miejsc postojowych wykorzystywanych przez pozwanego. (...)W chwili dokonywania ustaleń dotyczących instalacji elektrycznej oraz zabudowy miejsc postojowych pozwany nie był jeszcze współwłaścicielem nieruchomości wspólnej.
Czytaj więcej»

I C 195/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

Data orzeczenia: 2013-07-31

Data publikacji: 2013-08-28

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wskazał, że wykonał u pozwanego instalację kotłowni na bazie kotła (...) , instalację grzejnikową, instalację doprowadzenia przewodów wody ze studni w budynku położonym w miejscowości B. przy ul. (...) . (...)Kwota ta zgodnie z par. 1 pkt. 7 umowy nie obejmowała wartości materiałów instalacyjnych typu rury Cu, PP, kształtki Cu i PP , armatury odcinającej przewodów elektrycznych, które miały być wycenione i rozliczone wg zużycia po wykonaniu instalacji. (...)Wynagrodzenie to nie obejmowało wartości materiałów instalacyjnych typu rury Cu i PP, izolacja, kształtki Cu i PP, armatura odcinająca przewody elektryczne itp., które będą wbudowane w w/w instalacje, a które miały zostać wycenione i rozliczone wg zużycia po wykonaniu instalacji. (...)Gdy przejechaliśmy na budowę okazało się że brakuje 3 m instalacji.
Czytaj więcej»

I C 396/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2022-11-10

Data publikacji: 2023-05-16

trafność 38%

Instalacja przeprowadzona została również przez schowek przynależny do mieszkania powódki G. E. . (...)Zgodnie z ust. 1, 2 i 4 ww przepisu przedsiębiorstwo energetyczne na podstawie cen i stawek opłat zawartych w taryfie lub cen i stawek opłat ustalanych na rynku konkurencyjnym (…) wylicza opłaty za dostarczane do odbiorcy (tu: wspólnota) paliwa gazowe, energię elektryczną lub ciepło. Opłaty, o których mowa w ust. 1, z uwzględnieniem udzielonych odbiorcy upustów i bonifikat, stanowią koszty zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła dostarczanych do budynku,(...)lokali [również ci nie posiadający instalacji]). (...)Wysokość opłat powinna być ustalana w taki sposób, aby zapewniała wyłącznie pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła.
Czytaj więcej»

XVII AmE 39/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-04-05

Data publikacji: 2018-06-12

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

W. P. (dalej: odbiorca) pobierał energię elektryczną do nieruchomości położonej w miejscowości (...) , gm. (...)Zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi i eksploatacyjnymi, dotyczącymi instalacji przyłączanych do sieci elektroenergetycznych, opartymi na wiedzy technicznej z zakresu elektroenergetyki, instalacje odbiorcze muszą posiadać zainstalowane zabezpieczenia przedlicznikowe. Zabezpieczenia te z jednej strony mają chronić instalację elektryczną w sytuacji wystąpienia zwarcia lub przeciążenia, zaś z drugiej strony, uniemożliwiają odbiorcy pobieranie większej ilości mocy, niż moc określona w umowie. (...)(...)powodem, że miejsce dostarczania energii elektrycznej (§ 3 Załącznika nr 2) jest „na zaciskach na wyjściu zabezpieczenia zalicznikowego w kierunku instalacji odbiorcy elektrycznej”.
Czytaj więcej»

VI U 551/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2016-11-30

Data publikacji: 2017-01-31

trafność 38%

(...)w M. na stanowisku elektromonter instalacji elektrycznych przemysłowych w całym zakładzie, zarówno przy piecach, na dziale surowym, jak i w kamieniołomach (odwołanie – k. 3-4). (...)Do 28 lutego 1996 roku stale i w pełnym wymiarze czasu pracy wykonywał prace na stanowisku elektromontera instalacji elektrycznych przemysłowych. (...)Do wydobycia surowca służyły koparki elektryczne. (...)Zajmował się również instalacjami elektrycznymi, np. spalonymi kablami i oświetleniem zakładu, ale to były drobne prace, które w ciągu dnia zajmowały może 5 % czasu.
Czytaj więcej»

I C 461/22

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2022-11-17

Data publikacji: 2022-12-27

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Lokal ten nabył 23 lutego 2016 r. i w chwili zakupu nie posiadał on odrębnego licznika prądu - a podpięty był bezpośrednio do instalacji elektrycznej budynku. (...)Mowa tu o wykonaniu w budynku Wspólnoty nowego przyłącza od punktu granicznego nieruchomości i zdublowania instalacji elektrycznej już w środku. (...)(...)posiada umowy z dostawca energii elektrycznej i że samodzielnie założył i podpiął się do instalacji pozostałych współwłaścicieli - niezgodnie z przeznaczeniem, gdyż podpięcie nastąpiło do tzw. instalacji klatkowej która w żaden sposób nie jest do tego przeznaczona. (...)W lokalu tym była wykonana instalacja elektryczna, która nie była podłączona do osobnego licznika poboru energii elektrycznej, a wpięta była do instalacji obsługującej części wspólne.
Czytaj więcej»

XVII AmE 9/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-09-29

Data publikacji: 2024-06-21

trafność 38%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja po jej wykonaniu została odebrana przez właściwe służby energetyczne bez zastrzeżeń. Powodowie nie dokonali żadnych przeróbek w tejże instalacji (dowód: zeznania powoda k. 241 akt sąd.) . (...)Tymczasem, w ocenie Sądu, zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, iż tylko dopasowanie własnej instalacji przez powodów do nowej konfiguracji sieci zapewniało ciągłość dostaw energii elektrycznej. (...)Tym niemniej w dniu 17 października 2014 r., jeszcze przed wstrzymaniem dostaw energii, powodowie zostali powiadomieni telefonicznie o konsekwencjach niedopasowania własnej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»