Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
406

V ACa 199/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2014-09-05

Data publikacji: 2014-10-08

trafność 95%

Potwierdzona została w grudniu 2004 r., kiedy zdiagnozowano u powódki stwardnienie rozsiane. (...)Z uwagi na typowy wieloletni przebieg kliniczny rozpoznano stwardnienie rozsiane. Aktualnie diagnostyka stwardnienia rozsianego oparta jest przede wszystkim o obraz kliniczny. (...)Stosowane leczenie było adekwatne do rozpoznania stwardnienia rozsianego.
Czytaj więcej»

II C 337/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2013-12-17

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 87%

Z uwagi na typowy wieloletni przebieg kliniczny rozpoznano stwardnienie rozsiane. Aktualnie diagnostyka stwardnienia rozsianego oparta jest przede wszystkim na podstawie obrazu klinicznego. (...)W Klinice (...) w K. również zatem rozpoznano u K. J. stwardnienie rozsiane, a nadto chorobę P. . (...)Stosowane leczenie było adekwatne do rozpoznania stwardnienia rozsianego.
Czytaj więcej»

I ACa 1493/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-01-29

Data publikacji: 2014-06-06

trafność 81%

W wywiadzie wymieniono rozpoznane wcześniej stwardnienie rozsiane, chorobę wrzodową dwunastnicy oraz endometriozę. (...)Stwardnienie rozsiane nigdy nie ustępuje zupełnie ale może nastąpić jakieś zahamowanie. W dokumentacji medycznej powódki nigdy nie napisano, że stwardnienie rozsiane ustało. (...)Nigdy więcej nie zgłosiła się również w Poradni Stwardnienia Rozsianego (...) Szpitala (...) .
Czytaj więcej»

I ACa 1533/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-02-06

Data publikacji: 2014-11-25

trafność 76%

Po przeprowadzeniu badań rozpoznano u powódki stwardnienie rozsiane. (...)Stwardnienie rozsiane może powodować wiele objawów i zespołów objawów. (...)Obecnie nie jest znane leczenie przyczynowe stwardnienia rozsianego. (...)U powódki objawy stwardnienia rozsianego stwierdzono w czerwcu 2009 r.
Czytaj więcej»

VII U 1230/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-03-17

Data publikacji: 2014-06-16

trafność 72%

Istotność:

Także komisja lekarska ZUS orzeczeniem z dnia 09.08.2012 r. uznała, że wnioskodawczyni nie jest niezdolna do pracy, pomimo rozpoznawanego u niej stwardnienia rozsianego oraz depresji somatogennej. (...)Powyższego stanowiska nie podzielił biegły neurolog, który rozpoznał u wnioskodawczyni stwardnienie rozsiane, zaburzenia depresyjne oraz przebyty w 2006 r. uraz kręgosłupa szyjnego, jednak jego zdaniem wnioskodawczyni nie jest niezdolna do pracy. (...)Biegły poprzestał na wskazaniu, że u wnioskodawczyni, cierpiącej na stwardnienie rozsiane, występują związane z tym schorzeniem objawy, jednak nie przedstawiał ich oceny i nie wskazał ich wpływu na sprawność, chociażby ruchową, organizmu wnioskodawczyni. Tymczasem, z opinii neurologicznej wynika jednoznacznie, że rozpoznawane bezspornie przez wszystkich lekarzy stwardnienie rozsiane i jego objawy, nie mają jednak takiego stopnia natężenia i zaawansowania, aby istotnie i długotrwale ograniczały zdolność wnioskodawczyni do podjęcia pracy zarobkowej.
Czytaj więcej»

VIII U 1075/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-04-09

Data publikacji: 2013-08-02

trafność 72%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)z powodu schorzeń w postaci stwardnienia rozsianego, stanu po przebytym urazie kręgosłupa(...)z powodu schorzeń w postaci stwardnienia rozsianego w postaci przewlekłej postępującej z(...)(...)Lekarz Orzecznik ZUS rozpoznał u ubezpieczonej stwardnienie rozsiane, obserwację w kierunku boreliozy, otyłość oraz niedoczynność tarczycy oraz w orzeczeniu z dnia 19 kwietnia 2012 roku stwierdził, iż ubezpieczona nie jest całkowicie niezdolna do pracy. (...)Biegła sądowa neurolog rozpoznała u ubezpieczonej stwardnienie rozsiane, uraz głowy powierzchowny w wywiadzie(...)(...)Należy podkreślić, iż biegła psycholog stwierdziła, że przyczyną takiego stanu ubezpieczonej jest postępujące uszkodzenie organiczne ośrodkowego układu nerwowego, spowodowane nieuleczalną chorobą w postaci stwardnienia rozsianego.
Czytaj więcej»

IV U 355/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2014-02-04

Data publikacji: 2014-06-11

trafność 72%

Istotność:

Teza orzeczenia: Ubezpieczony wykazał w postępowaniu, że jest okresowo częściowo niezdolny do pracy.
Strona odwołująca się twierdziła, że ubezpieczony jest osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym i cierpi na schorzenia kręgosłupa, oczu, a także na stwardnienie rozsiane. (...)W toku postępowania orzeczniczego Komisja Lekarska ZUS rozpoznała u wnioskodawcy stwardnienie rozsiane w okresie remisji (k. 149 a. l.). (...)(...)i upośledzenie widzenia obu oczu, stwardnienie rozsiane i chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego i krzyżowo-lędźwiowego (k. 13 a. s.).
Czytaj więcej»

V U 2090/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-03-05

Data publikacji: 2013-03-25

trafność 71%

W celu ustalenia czy schorzenia występujące u odwołującej wskazują na częściową lub całkowitą niezdolność do pracy Sąd dopuścił dowód z opinii biegłego z zakresu neurologii , która po rozpoznaniu stwardnienia rozsianego pod postacią niedowładu spastycznego kończyn(...)(...)(...)i były to typowe objawy stwardnienia rozsianego, potwierdzone badaniem MR. Były także(...)demielinizacyjny świadczyło o żucie choroby stwardnienia rozsianego – jest to choroba przewlekła i monozależna, gdzie rokowanie jest postępujące i niepomyślne.
Czytaj więcej»

VI U 571/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-11-24

Data publikacji: 2016-01-26

trafność 70%

Istotność:

Teza orzeczenia: Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o m.in stopniu niepełnosprawności lub wskazaniach do ulg i uprawnień odzwierciedla rozpoznanie uszkodzenia lub choroby, która niezależnie od przyczyny jej powstania powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ograniczenia w wykonywaniu czynności życiowych i aktywności społecznej osoby (...)
Z zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia wnioskodawcy z dnia 30 września 2014r. wynikało, że jego chorobą zasadniczą jest stwardnienie rozsiane i choroba wrzodowa żołądka. (...)Jako rozpoznanie podstawowe wskazano stwardnienie rozsiane, jako choroby współistniejące wskazano zaburzenia depresyjne w wywiadzie, wadę wzroku i chorobę wrzodową żołądka. (...)Wybór specjalności dyktowało schorzenie wnioskodawcy w postaci stwardnienia rozsianego oraz wniosek skarżącego wskazujący właśnie na specjalistę neurologa. (...)Biegła sądowa rozpoznała u wnioskodawcy stwardnienie rozsiane w postaci przewlekle postępującej, chorobę wrzodową żołądka w wywiadzie oraz przebyte złamanie kości tworzących staw łokciowy.
Czytaj więcej»

VII U 1903/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-10-08

Data publikacji: 2015-11-26

trafność 67%

Istotność:

Rozpoznanie stwardnienia rozsianego postawiono w 2000 roku, pierwszy rzut choroby w postaci pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego lewego badany przebył zaś w 1990 roku. (...)Biegli okuliści oraz urolog wskazali, iż następstwa stwardnienia rozsianego w zakresie ich specjalności nie powodują obecnie ani nie powodowały wcześniej całkowitej niezdolności do pracy. (...)nie wyznacza data zachorowania na stwardnienie rozsiane, a określa ją stopień upośledzenia funkcji ustroju spowodowane przez tą chorobę, Można zatem chorować na stwardnienie rozsiane przez wiele lat i zachowywać przy tym pełną zdolność do pracy. (...)Na przestrzeni kolejnych lat występowały u wnioskodawcy kolejne rzuty stwardnienia rozsianego, lecz dopiero pod koniec 2009 roku stan jego zdrowia znacznie się pogorszył.
Czytaj więcej»