Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11055

I Ca 439/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2017-12-28

Data publikacji: 2018-02-12

trafność 39%

Istotność:

W przedmiarze robót przewidziano w ramach remontu instalacji elektrycznej jej wymianę z jednofazowej na trójfazową, gdyż w pozycjach 33, 40 i 41 przedmiaru figurują aparaty elektryczne trójfazowe, nie mające zastosowania w instalacji jednofazowej. (...)Nie posiada w zajmowanym przez siebie lokalu urządzeń elektrycznych, które wymagałyby instalacji trójfazowej. (...)W ramach remontu instalacji elektrycznej przewidziano także jej wymianę z jednofazowej na trójfazową, gdyż w poz. 33, 40 i 41 przedmiaru (Załącznik nr 1 do umowy) figurują aparaty elektryczne trójfazowe, nie mające zastosowania w instalacji jednofazowej. (...)Jednakże powierzył on remont mieszkania, w tym instalacji elektrycznej, firmie, która zawodowo zajmuje się tego typu pracami, lecz nie posiadała ona uprawnień w zakresie wymiany instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

I ACa 957/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-03-31

Data publikacji: 2015-06-22

trafność 39%

Istotność:

Cała instalacja CO stanowi część wspólną nieruchomości. (...)Obecnie z uwagi na brak odpowiednich instalacji brak jest możliwości zawierania indywidualnych umów przez poszczególnych właścicieli lokali z dostawcami mediów poza energią elektryczną. (...)Wskazuje się, że instalacja grzewcza jest urządzeniem niesłużącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali. (...)Skoro lokale wyposażono w instalację elektryczną i podłączono ją do indywidualnych(...)lokali (najemców) z operatorami energii elektrycznej to trudno przyjąć by ta „indywidualna” dla danego lokalu instalacja była częścią tzw. współwłasności przymusowej danej nieruchomości.
Czytaj więcej»

VII K 621/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2017-03-15

Data publikacji: 2017-05-19

trafność 39%

Potwierdził fakt założenia licznika przedpłatowego w ustalonej dacie oraz ilość i rodzaj odbiorników energii elektrycznej podłączonych do instalacji elektrycznej w mieszkaniu. (...)(...)których akcentował, że pobierana energia elektryczna pochodziła z debetu oraz, że nie miał świadomości istnienia nielegalnego połączenia przewodów instalacji przelicznikowej i zalicznikowej, a tym samym w system korzystania z energii i naliczania opłat. (...)(...)ujawniono kolejne nielegalne podłączenie do instalacji zalicznikowej, a także okoliczność, iż(...)ponosić opłat za użytkowanie energii elektrycznej z uwagi na obiektywnie trudną(...)Sąd odmawia wiarygodności także i tej części wypowiedzi oskarżonego, w których wskazuje na domniemaną osobę mającą dokonać manipulacji instalacji elektrycznej w jego mieszkaniu, a także związaną z tym nieudaną próbą ekskulpacji w zakresie zamiaru.
Czytaj więcej»

I C 505/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oleśnicy

Data orzeczenia: 2014-04-28

Data publikacji: 2014-11-12

trafność 39%

Kontrolujący ustalili, że w ten sposób pobierana była energia elektryczna zasilająca zakład wulkanizacyjny, którego właścicielem jest pozwany. (...)Po weryfikacji protokołu kontroli specjalnej okazało się, że pozwany nie zawarł ze stroną powodową umowy o dostarczanie energii elektrycznej. (...)Wpłata jaką uiścił, to jest wartość rzeczywiście pobranej przez niego i jego zakład wulkanizacyjny energii elektrycznej. (...)(...)na przetrzymywaniu wniosków „o przyłączenie instalacji odbiorczej do sieci oraz podrabiając(...)ul. (...) nielegalnie pobierał energię' elektryczną w ten sposób, że uszkodził(...)
Czytaj więcej»

I ACa 338/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-09-23

Data publikacji: 2014-10-20

trafność 39%

Istotność:

Od kwietnia do września 2008r. pozwany świadczył usługi elektryczne na rzecz (...) M. S. we W. za które wystawił faktury. (...)Pozwany świadczył na rzecz (...) M. S. usługi elektryczne w tym m.in. pracował nad instalacją elektryczną hali produkcyjnej, nad uruchomieniem skrawarki, pracował również nad złożeniem „szafy elektrycznej” do pewnej maszyny z logo (...) oraz pracował przy tokarce. (...)Z zeznań świadka J. K. - kierownika produkcji powoda, który przydzielał prace pozwanemu wynika, iż był to montaż wkładów do szaf elektrycznych, szaf sterowania elektrycznego, rozprowadzanie przewodów elektrycznych i podłączanie ich do odbiorników w maszynach, montaż szafy elektrycznej. (...)Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika, iż pozwany świadczył na rzecz M. S. usługi elektryczne, które w danym momencie były potrzebne, podłączał starą frezarkę, układał instalację elektryczną, co trudno uznać za działalność konkurencyjną.
Czytaj więcej»

III AUa 1755/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-02-04

Data publikacji: 2021-05-20

trafność 39%

Istotność:

Wykonywał czynności przy usuwaniu awarii elektrycznych, konserwacji urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznych , wykonywał remonty tych instalacji , wykonywał układy silnikowe na oddziale BK2, a także prace na wysokości przy instalowaniu elektryczności. Zakładał instalacje elektryczne, lampy, instalacje do aparatów produkujących barwniki, wymieniał silniki elektryczne, przewody elektryczne. (...)Był elektromonterem instalacyjnym, robił instalacje elektryczne wymieniał przewody elektryczne, wymieniał silniki elektryczne. (...)(...)wysokości przy instalowaniu elektryczności, zakładanie instalacji elektrycznych, lampy, instalacji do aparatów produkujących barwniki, wymienianie silników elektrycznych, przewodów elektrycznych.
Czytaj więcej»

VI Ka 468/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-11-14

Data publikacji: 2014-12-29

trafność 39%

Istotność:

(...): projektu budowlanego architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne wraz z decyzją Starosty (...)(...)zamiennego zagospodarowania terenu, architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, wraz z decyzją Starosty(...)(...): projektu budowlanego architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne z dnia 28.01. 2010 r.,(...)zamiennego zagospodarowania terenu, architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne z dnia 13.12.2011 r.(...)(...)(...)postaci projektu budowlanego architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne z dnia 28.01.2010 r., projektu(...)zamiennego zagospodarowania terenu, architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne z dnia 13.12.2011 r. (...)Dla Sądu Okręgowego nie ulega wątpliwości że projekt budowlany architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne z dnia 28.01.2010 r., projekt(...)zamienny zagospodarowania terenu, architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne z dnia 13.12.2011 r.(...)
Czytaj więcej»

II K 334/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

Data orzeczenia: 2013-09-17

Data publikacji: 2013-10-01

trafność 39%

W wyniku takiego podłączenia B. G. pobierał energię elektryczną z częściowym pominięciem licznika pomiarowego, w związku z czym przedsiębiorstwo dostarczające energię elektryczną do jego nieruchomości poniosło stratę finansową . (...)Wyjaśnił, iż dokonał nielegalnego poboru energii, gdyż posiadał stosowną wiedzę w zakresie budowy instalacji elektrycznych. (...)Oskarżony dopuścił się kradzieży energii elektrycznej w ten sposób, że uszkodził(...)z którego zasilany był bojler elektryczny, drugie nielegalne podłączenie wykonał również(...)(...)B. G. dopuścił się bowiem kradzieży energii elektrycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Czytaj więcej»

V K 159/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Giżycku

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-02-28

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: skazanie za kradzież energii elektrycznej
Nielegalny pobór energii był realizowany po wpięciu przewodu elektrycznego do przedlicznikowej instalacji elektrycznej, znajdującej się w budynku mieszkalnym, z pominięciem układu pomiarowo – rozliczeniowego. (...)Podłączenie pozwalało na ominięcie licznika i nie wykazywanie zużywania energii elektrycznej. (...)Podał, że przepalił mu się przewód elektryczny zasilający całe mieszkanie. (...)W tym celu zerwał plomby zabezpieczające, wyłączył całkowicie prąd, po czym wpiął się kablem do przewodów elektrycznych przed licznikiem, a następnie kable podpiął do instalacji elektrycznej, ale już za licznikiem.
Czytaj więcej»

XVII AmE 46/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-05

Data publikacji: 2016-11-28

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Zdaniem Sądu pozwany nie wykazał, że Przedsiębiorca nie utrzymuje w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń oraz nie przestrzega obowiązków wynikających z Koncesji. Zgodnie z treścią art. 56 ust. 1 pkt 10 i 12 ustawy prawo energetyczne karze pieniężnej podlega ten kto nie utrzymuje w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń oraz nie przestrzega obowiązków wynikających z koncesji. (...)(...)nienależytym utrzymaniem przez powoda obiektów, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych znajdujących się na stacji elektroenergetycznej przy ul. (...) w S. . (k. 166-244, 292a, rozprawa w dniu 5.05.2014 roku). (...)Nawet najprostszy system zabezpieczeń elektrycznej sieci domowej, w razie wystąpienia zagrożenia – awarii, powoduje wyłączenie całej sieci domowej.
Czytaj więcej»