Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

I ACa 957/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-03-31

Data publikacji: 2015-06-22

trafność 39%

Istotność:

Cała instalacja CO stanowi część wspólną nieruchomości. (...)Obecnie z uwagi na brak odpowiednich instalacji brak jest możliwości zawierania indywidualnych umów przez poszczególnych właścicieli lokali z dostawcami mediów poza energią elektryczną. (...)Wskazuje się, że instalacja grzewcza jest urządzeniem niesłużącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali. (...)Skoro lokale wyposażono w instalację elektryczną i podłączono ją do indywidualnych(...)lokali (najemców) z operatorami energii elektrycznej to trudno przyjąć by ta „indywidualna” dla danego lokalu instalacja była częścią tzw. współwłasności przymusowej danej nieruchomości.
Czytaj więcej»

XVII AmE 79/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-04-15

Data publikacji: 2019-01-10

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)przez Przedsiębiorcę, do odbiorców energii elektrycznej z terenu województw (...) i (...) w latach 2010, 2011 i 2012, w związku ze wzrostem liczby skarg odbiorców energii elektrycznej na parametry jakościowe dostarczanej energii elektrycznej przez Przedsiębiorstwo. (...)Prezes URE nie badał przyczyn naruszenia przez powoda przedmiotowych parametrów jakościowych energii elektrycznej, zgodności urządzeń i instalacji z obowiązującymi przepisami i normami oraz czy zastosowane urządzenia i instalacje mogą rodzic zagrożenia dla osób, środowiska lub mienia. (...)Przedmiotem działalności spółki jest m. in. przesyłanie i dystrybucja energii elektrycznej, wykonywanie instalacji elektrycznych oraz badania i analizy techniczne. (dowód: odpis z Krajowego Rejestru Sądowego powoda, k. 34-43) Decyzją z dnia 16 listopada 1998 r. (...)(...)umożliwiających przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej w sposób ciągły i niezawodny,(...)51, 51verte) Liczba odbiorców energii elektrycznych przyłączonych do sieci Przedsiębiorcy na(...)
Czytaj więcej»

VII K 621/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2017-03-15

Data publikacji: 2017-05-19

trafność 39%

Potwierdził fakt założenia licznika przedpłatowego w ustalonej dacie oraz ilość i rodzaj odbiorników energii elektrycznej podłączonych do instalacji elektrycznej w mieszkaniu. (...)(...)których akcentował, że pobierana energia elektryczna pochodziła z debetu oraz, że nie miał świadomości istnienia nielegalnego połączenia przewodów instalacji przelicznikowej i zalicznikowej, a tym samym w system korzystania z energii i naliczania opłat. (...)(...)ujawniono kolejne nielegalne podłączenie do instalacji zalicznikowej, a także okoliczność, iż(...)ponosić opłat za użytkowanie energii elektrycznej z uwagi na obiektywnie trudną(...)Sąd odmawia wiarygodności także i tej części wypowiedzi oskarżonego, w których wskazuje na domniemaną osobę mającą dokonać manipulacji instalacji elektrycznej w jego mieszkaniu, a także związaną z tym nieudaną próbą ekskulpacji w zakresie zamiaru.
Czytaj więcej»

III Ca 696/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-08-17

Data publikacji: 2017-09-18

trafność 39%

Istotność:

P. K. wymienił instalację elektryczną z aluminiowej na miedzianą, a następnie pismem z dnia 14 lipca 2016 r. zawiadomił pozwanych o wadzie lokalu polegającej na braku miedzianej instalacji elektrycznej, o istnieniu której został zapewniony przez pozwanych. (...)Instalacja elektryczna w przedmiotowym lokalu była sukcesywnie wymieniana w latach 1978-2010, np. w roku 1984 doprowadzono instalację do pralki oraz wymieniono kabel od gniazdka w przedpokoju. Ostatni raz instalację elektryczną w mieszkaniu powoda badano w 2013 r. i okazała się sprawna; jej przeglądy dokonywane są co 5 lat. (...)Zdaniem Sądu meriti , to biegły sądowy powinien zweryfikować koszt wymiany instalacji elektrycznej aluminiowej na miedzianą, gdyż ustalenie wysokości szkody wymaga wiedzy specjalnej.
Czytaj więcej»

I C 794/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2015-03-16

Data publikacji: 2015-04-28

trafność 39%

W okresie od lutego 2012 roku do listopada 2012 roku miał miejsce „znaczny wzrostem zużycia energii elektrycznej” odnotowany przez licznik energii elektrycznej podłączony do instalacji należącej do B. T. . (...)W 2012 roku sąsiad B. T. stawiał dom na swojej j posesji i w tym czasie – na wiosnę 2012 roku - był on podłączany do instalacji energii elektrycznej. (...)Należy jednocześnie zauważyć, że to nie powoda obciążał obowiązek utrzymania i zapewnienia sprawnego działania instalacji elektrycznej doprowadzającej energię elektryczną do nieruchomości od licznika. (...)Nie powstało również na skutek jej zaniechania, bowiem żadna racjonalnie postępując osoba nie dokonuje codziennego, czy też comiesięcznego sprawdzenia sprawności działania należącej do niej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 1755/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-02-04

Data publikacji: 2021-05-20

trafność 39%

Istotność:

Wykonywał czynności przy usuwaniu awarii elektrycznych, konserwacji urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznych , wykonywał remonty tych instalacji , wykonywał układy silnikowe na oddziale BK2, a także prace na wysokości przy instalowaniu elektryczności. Zakładał instalacje elektryczne, lampy, instalacje do aparatów produkujących barwniki, wymieniał silniki elektryczne, przewody elektryczne. (...)Był elektromonterem instalacyjnym, robił instalacje elektryczne wymieniał przewody elektryczne, wymieniał silniki elektryczne. (...)(...)wysokości przy instalowaniu elektryczności, zakładanie instalacji elektrycznych, lampy, instalacji do aparatów produkujących barwniki, wymienianie silników elektrycznych, przewodów elektrycznych.
Czytaj więcej»

I C 505/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oleśnicy

Data orzeczenia: 2014-04-28

Data publikacji: 2014-11-12

trafność 39%

Kontrolujący ustalili, że w ten sposób pobierana była energia elektryczna zasilająca zakład wulkanizacyjny, którego właścicielem jest pozwany. (...)Po weryfikacji protokołu kontroli specjalnej okazało się, że pozwany nie zawarł ze stroną powodową umowy o dostarczanie energii elektrycznej. (...)Wpłata jaką uiścił, to jest wartość rzeczywiście pobranej przez niego i jego zakład wulkanizacyjny energii elektrycznej. (...)(...)na przetrzymywaniu wniosków „o przyłączenie instalacji odbiorczej do sieci oraz podrabiając(...)ul. (...) nielegalnie pobierał energię' elektryczną w ten sposób, że uszkodził(...)
Czytaj więcej»

I ACa 338/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-09-23

Data publikacji: 2014-10-20

trafność 39%

Istotność:

Od kwietnia do września 2008r. pozwany świadczył usługi elektryczne na rzecz (...) M. S. we W. za które wystawił faktury. (...)Pozwany świadczył na rzecz (...) M. S. usługi elektryczne w tym m.in. pracował nad instalacją elektryczną hali produkcyjnej, nad uruchomieniem skrawarki, pracował również nad złożeniem „szafy elektrycznej” do pewnej maszyny z logo (...) oraz pracował przy tokarce. (...)Z zeznań świadka J. K. - kierownika produkcji powoda, który przydzielał prace pozwanemu wynika, iż był to montaż wkładów do szaf elektrycznych, szaf sterowania elektrycznego, rozprowadzanie przewodów elektrycznych i podłączanie ich do odbiorników w maszynach, montaż szafy elektrycznej. (...)Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika, iż pozwany świadczył na rzecz M. S. usługi elektryczne, które w danym momencie były potrzebne, podłączał starą frezarkę, układał instalację elektryczną, co trudno uznać za działalność konkurencyjną.
Czytaj więcej»

V K 159/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Giżycku

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-02-28

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: skazanie za kradzież energii elektrycznej
Nielegalny pobór energii był realizowany po wpięciu przewodu elektrycznego do przedlicznikowej instalacji elektrycznej, znajdującej się w budynku mieszkalnym, z pominięciem układu pomiarowo – rozliczeniowego. (...)Podłączenie pozwalało na ominięcie licznika i nie wykazywanie zużywania energii elektrycznej. (...)Podał, że przepalił mu się przewód elektryczny zasilający całe mieszkanie. (...)W tym celu zerwał plomby zabezpieczające, wyłączył całkowicie prąd, po czym wpiął się kablem do przewodów elektrycznych przed licznikiem, a następnie kable podpiął do instalacji elektrycznej, ale już za licznikiem.
Czytaj więcej»

II K 334/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

Data orzeczenia: 2013-09-17

Data publikacji: 2013-10-01

trafność 39%

W wyniku takiego podłączenia B. G. pobierał energię elektryczną z częściowym pominięciem licznika pomiarowego, w związku z czym przedsiębiorstwo dostarczające energię elektryczną do jego nieruchomości poniosło stratę finansową . (...)Wyjaśnił, iż dokonał nielegalnego poboru energii, gdyż posiadał stosowną wiedzę w zakresie budowy instalacji elektrycznych. (...)Oskarżony dopuścił się kradzieży energii elektrycznej w ten sposób, że uszkodził(...)z którego zasilany był bojler elektryczny, drugie nielegalne podłączenie wykonał również(...)(...)B. G. dopuścił się bowiem kradzieży energii elektrycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Czytaj więcej»