Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

X Ga 156/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-05-27

Data publikacji: 2014-08-26

trafność 40%

Prace te miały być ukończone do dnia 1 grudnia 2010r. i również do tej daty miało być dokonane pisemne zgłoszenie instalacji elektrycznej do odbioru. (...)Pozwany dokonał zgłoszenia gotowości instalacji do odbioru. (...)Należy wskazać, że pozwany zawierał z powódkę jedynie umowę przyłączeniową na mocy której pozwany zobowiązał się wykonać instalację elektroenergetyczna i zgłosić pisemnie instalacje do odbioru. (...)Z tą spółką pozwany miał podpisaną umowę na dostawę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 5/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Opolu

Data orzeczenia: 2013-01-02

Data publikacji: 2013-03-20

trafność 40%

(...)jej do punktu poboru energii elektrycznej Wspólnoty, ustalenie zbyt niskiej ceny za zamieszczenie reklamy oraz obciążenie członków wspólnoty kosztami zużytej na ten cel energii elektrycznej, w tym proporcjonalnie w największym(...)(...)Zarząd Wspólnoty przygotowując projekt uchwały zasięgnął informacji odnośnie tego, czy jest możliwość podłączenia kasetonu reklamowego do istniejącej już instalacji elektrycznej oraz kosztów zużytej energii. (...)Skoro zatem zryczałtowana opłata za zużytą energię elektryczną w uchwale nr 13/2011 ustalona została na kwotę 245 zł rocznie to zgodzić się z zarzutem, ze członkowie Wspólnoty zostali obciążeni kosztami zużytej na cele reklamowe energii. (...)Osoba zawodowo trudniąca się projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych, posiadająca w tym zakresie uprawnienia ponosi również prawne konsekwencje niezastosowania się do wymogów związanych z przyłączem elektrycznym.
Czytaj więcej»

I C 42/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Żninie

Data orzeczenia: 2015-10-08

Data publikacji: 2015-11-27

trafność 40%

Istotność:

Poczynił częściowe zakupy związane z wybudowaniem instalacji elektrycznej oraz uiścił zaliczkę. (...)Powód utrzymywał, że instalację wykonał u niego L. N. (1) i on dokonał odpowiedniego zgłoszenia ( płyta E-protokół z 24.09.2015r. k. 58) L. N. (1) zaprzeczył jednak , by wykonywał instalację dla J. Ś. (1) oraz by zgłaszał jej wykonanie pozwanemu. (...)Ze zbieżnych, a co za tym idzie wiarygodnych zeznań M. G. i E. Ż. ( k. 49) wynikało, że instalacja nie była też wykończona. Logiczne były również zeznania tych świadków co do procedury zawiadomienia o wykonanej instalacji odbiorczej.
Czytaj więcej»

I C 237/24

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2024-06-10

Data publikacji: 2024-07-19

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Powód dodał, iż trzykrotnie miały miejsce kontrole i podczas każdej z nich oświetlenie oraz pozostałe sprzęty były podłączone do złącza instalacji elektrycznej. (...)Kontrolerzy wykonali fotografie podłączonych sprzętów, schemat instalacji elektrycznej przedstawiający nielegalny pobór energii, a także wyłączyli dopływ energii. (...)Sąd pominął dowód z opinii biegłego z zakresu instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Jest oczywiste, że pobieranie energii, w braku umowy poprzez podpięcie urządzeń elektrycznych do instalacji, w braku licznika, poprzez bezpośrednie połączenie przewodów instalacji zasilającej z przewodami instalacji odbiorcy stanowi nielegalny pobór energii.
Czytaj więcej»

I Ca 100/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2016-06-22

Data publikacji: 2016-10-17

trafność 39%

Istotność:

Opisy identyfikujące instalacje odbiorcze, za które odpowiada właściciel tych instalacji, czyli powód, były błędne. (...)Powód zaś nie był w stanie okazać dokumentu potwierdzającego przeprowadzoną ocenę stanu technicznego instalacji elektrycznej. (...)Zarówno powód jaki W. R. mają odrębną instalację elektryczną w swoich mieszkaniach. (...)Od powoda, jako właściciela nieruchomości, należało natomiast wymagać dbania o prawidłowy stan instalacji elektrycznej – to jest taki, który zapewniał jej niezakłócone funkcjonowanie.
Czytaj więcej»

I C 299/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-06-23

Data publikacji: 2014-08-08

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd dopuścił dowód z opinii biegłego z zakresu instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Aby urządzenie mogło być źródłem pożaru, musiałoby mieć w pełni naładowane akumulatory i uszkodzoną izolację instalacji elektrycznej. (...)Nie ma zaś dowodów na uszkodzenie instalacji i spięcie elektryczne. (...)W szczególności brak jest podstaw do uznania, że do pożaru poszło w skutek zwarcia w instalacji elektrycznej tej maszyny.
Czytaj więcej»

I C 625/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich

Data orzeczenia: 2013-04-09

Data publikacji: 2013-06-01

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Nadto wg pozwanej sama instalacja elektryczna jest wadliwa. (...)(...)podobnych okresach wcześniejszej działalności, zaś instalacja elektryczna w budynku została wykonana wadliwie, a pozwana zobowiązana jest ponosić koszty nieswoich błędów. (...)Dowody: - protokół nr (...) badania licznika energii elektrycznej, k. 13; - zeznania świadka A. S. , k. 76; Powód zlecił wykonawcy instalacji elektrycznej w jego budynku tj. (...)Instalacja na parterze została poprzerabiana by dostosować ją pod urządzenia, które miały być przeznaczone do działalności pozwanej.
Czytaj więcej»

I ACa 957/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-03-31

Data publikacji: 2015-06-22

trafność 39%

Istotność:

Cała instalacja CO stanowi część wspólną nieruchomości. (...)Obecnie z uwagi na brak odpowiednich instalacji brak jest możliwości zawierania indywidualnych umów przez poszczególnych właścicieli lokali z dostawcami mediów poza energią elektryczną. (...)Wskazuje się, że instalacja grzewcza jest urządzeniem niesłużącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali. (...)Skoro lokale wyposażono w instalację elektryczną i podłączono ją do indywidualnych(...)lokali (najemców) z operatorami energii elektrycznej to trudno przyjąć by ta „indywidualna” dla danego lokalu instalacja była częścią tzw. współwłasności przymusowej danej nieruchomości.
Czytaj więcej»

XVII AmE 79/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-04-15

Data publikacji: 2019-01-10

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)przez Przedsiębiorcę, do odbiorców energii elektrycznej z terenu województw (...) i (...) w latach 2010, 2011 i 2012, w związku ze wzrostem liczby skarg odbiorców energii elektrycznej na parametry jakościowe dostarczanej energii elektrycznej przez Przedsiębiorstwo. (...)Prezes URE nie badał przyczyn naruszenia przez powoda przedmiotowych parametrów jakościowych energii elektrycznej, zgodności urządzeń i instalacji z obowiązującymi przepisami i normami oraz czy zastosowane urządzenia i instalacje mogą rodzic zagrożenia dla osób, środowiska lub mienia. (...)Przedmiotem działalności spółki jest m. in. przesyłanie i dystrybucja energii elektrycznej, wykonywanie instalacji elektrycznych oraz badania i analizy techniczne. (dowód: odpis z Krajowego Rejestru Sądowego powoda, k. 34-43) Decyzją z dnia 16 listopada 1998 r. (...)(...)umożliwiających przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej w sposób ciągły i niezawodny,(...)51, 51verte) Liczba odbiorców energii elektrycznych przyłączonych do sieci Przedsiębiorcy na(...)
Czytaj więcej»

I ACa 338/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-09-23

Data publikacji: 2014-10-20

trafność 39%

Istotność:

Od kwietnia do września 2008r. pozwany świadczył usługi elektryczne na rzecz (...) M. S. we W. za które wystawił faktury. (...)Pozwany świadczył na rzecz (...) M. S. usługi elektryczne w tym m.in. pracował nad instalacją elektryczną hali produkcyjnej, nad uruchomieniem skrawarki, pracował również nad złożeniem „szafy elektrycznej” do pewnej maszyny z logo (...) oraz pracował przy tokarce. (...)Z zeznań świadka J. K. - kierownika produkcji powoda, który przydzielał prace pozwanemu wynika, iż był to montaż wkładów do szaf elektrycznych, szaf sterowania elektrycznego, rozprowadzanie przewodów elektrycznych i podłączanie ich do odbiorników w maszynach, montaż szafy elektrycznej. (...)Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika, iż pozwany świadczył na rzecz M. S. usługi elektryczne, które w danym momencie były potrzebne, podłączał starą frezarkę, układał instalację elektryczną, co trudno uznać za działalność konkurencyjną.
Czytaj więcej»