Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

XVII AmE 141/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-11-19

Data publikacji: 2018-04-17

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)⚫ tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda a nadto(...)
Czytaj więcej»

I C 680/23

zarządzenie, wyrok

Sąd Rejonowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2023-08-30

Data publikacji: 2024-02-22

trafność 40%

Teza orzeczenia: orzeczenie uwzględniające
Przegląd wentylacyjny musi być przeprowadzany co roku, a elektryczny i budowlany raz na 5 lat. (...)Kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu(...)oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów ( art. 62 ust. 1 pkt 2 ustawy z 7 lipca 1994 prawo budowlane (Dz. (...)Mimo tego pozwana nie wykonała kontroli stanu technicznego budynku i kontroli instalacji elektrycznej. (...)Na marginesie należy dodać, że w ocenie Sądu nie budził wątpliwości zamiar strony powodowej przeprowadzenia kontroli okresowej w postaci przeglądu instalacji elektrycznej, stanu technicznego budynku oraz przewodów kominowych w budynku stanowiącym jego własność.
Czytaj więcej»

IV GC 622/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2023-06-29

Data publikacji: 2024-04-17

trafność 40%

Sprawdzono części mechaniczne, instalację elektryczną szczelności instalacji; wymieniono filtr elektrozaworu, olej, filtr fazy lotnej. (...)Sprawdzono części mechaniczne, instalację elektryczną szczelności instalacji; wymieniono filtr elektrozaworu oraz filtr fazy lotnej. (...)Sprawdzono części mechaniczne, instalację elektryczną szczelności instalacji oraz wymieniono filtr elektrozaworu. (...)Sprawdzono części mechaniczne, instalację elektryczną szczelności instalacji oraz wymieniono filtr elektrozaworu i filtr fazy lotnej.
Czytaj więcej»

I C 316/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kętrzynie

Data orzeczenia: 2023-11-13

Data publikacji: 2024-06-17

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Wewnętrzna instalacja elektryczna od 1996 roku zarządzana była przez firmę (...) sp. z o.o. w W. . (...)Wobec tego stan posiadania przez powoda części nieruchomości z doprowadzoną instalacją elektryczną można uznać, w realiach niniejszej sprawy, za utrwalony. (...)Wymóg zmodernizowania podłączenia domku nr 2 do sieci nie był nastawiony na pozbawienie powoda dostępu do energii elektrycznej, ale związany z koniecznością wyeliminowania wadliwości dotychczasowej instalacji. (...)Powód w dalszym ciągu ma możliwość ponownego uzyskania dostępu do instalacji elektrycznej zarządzanej przez pozwane Stowarzyszenie, co wynika z udzielonej powodowi odpowiedzi na jego prośbę (k. 32v).
Czytaj więcej»

II K 418/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Szczytnie

Data orzeczenia: 2015-11-05

Data publikacji: 2015-11-13

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...) 2x1,t mm2 wpiętego w instalację elektryczną budynku puszki rozgałęźnej przelicznikowej zainstalowanej na strychu domu, w sposób umożliwiający ominięcie układu pomiarowego, dokonał kradzieży energii elektrycznej w ilości 1020 kWh o wartości 444 złotych na szkodę (...) SA z/s w O. . (...)Przy wymiarze kary jako okoliczność łagodzącą Sąd uwzględnił przyznanie się oskarżonego do winy, niewielką wartość skradzionej energii elektrycznej oraz stosunkowo niedługi okres nielegalnego poboru prądu.
Czytaj więcej»

III AUa 671/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-12-11

Data publikacji: 2014-01-16

trafność 40%

W (...) wykonywano w całości kontenery, a on robił instalację elektryczną, tj. gniazdka i oświetlenie, kładł przewody elektryczne. (...)W ocenie Sądu nie jest uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w „energetyce" wszystkich prac związanych z eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Jego czynności dotyczyły wprawdzie instalacji elektrycznych i części elektrycznych urządzeń, lecz to nie to samo co prace szczególne w „energetyce", gdyż jego czynności nie zmierzały do wytwarzania i przesyłania energii. To samo stwierdzenie należy odnieść do czynności odwołującego polegających na wykonywaniu instalacji elektrycznych do kontenerów, które były używane potem jako sklepy na ul. (...) w W. .
Czytaj więcej»

VI ACa 159/13

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-19

Data publikacji: 2014-02-09

trafność 40%

Przedmiotowe budynki położone są na obszarze, na którym nie występują ograniczenia w dostawie energii elektrycznej. (...)(...)lub odprowadzania" wody, gazu, energii elektrycznej etc., co oznacza, że nie są nimi objęte ani instalacje wewnętrzne odbiorców, ani instalacje wewnętrzne producentów wymienionych mediów, stanowiące części składowe nieruchomości gruntowych lub budynkowych, z którymi są trwale połączone. W uzasadnieniu uchwały Sąd Najwyższy stwierdził również, że wejście w skład przedsiębiorstwa przewodów, instalacji służących np. do przesyłania lub dystrybucji paliw lub energii elektrycznej, jest tylko kwestią faktu, nie stanowi jednak o tytule prawnym do tych urządzeń. (...)Umowa obliguje Spółkę do budowy i dzierżawy nieruchomości podmiotowi dostarczającemu energię elektryczną.
Czytaj więcej»

V GC 501/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2019-11-14

Data publikacji: 2021-01-11

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Skorzystanie przez przedsiębiorcę energetycznego z możliwości obciążenia opłatą określoną z art. 57 ust. 1 Prawa energetycznego jest niezależne od winy sprawcy.
(...)przyłączenia” (dokument stwierdzający możliwość przyłączenia instalacji przyłączanej do sieci) po dokonaniu(...)po dostarczeniu „oświadczenia o gotowości instalacji przyłączanej”. ( dowód: umowa o(...)– k. 53v-55) Pobór energii elektrycznej przez J. C. miał miejsce(...)(...)(...)C. za nielegalne pobieranie energii elektrycznej na kwotę 64.409,93 zł z(...)ul. (...) dokonał kradzieży energii elektrycznej poprzez nielegalne podłączenie instalacji elektrycznej sklepu do sieci (...) S.A. bez licznika do pomiaru energii elektrycznej na szkodę (...) S.A. z(...)(...)Pozwany, chcąc udowodnić winę powoda w zaniechaniu zawarcia z nim umowy o dostarczenie energii elektrycznej, powinien wykazać, że dokonał zapłaty opłaty a także, że dostarczył wymagane oświadczenie o gotowości instalacji przyłączanej, bądź wykazać, że powód(...)(...)Ustalenia biegłego w zakresie ilości urządzeń elektrycznych będących odbiornikami energii elektrycznej były zbieżne z ustaleniami dokonanymi przez powoda.
Czytaj więcej»

X Ga 156/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-05-27

Data publikacji: 2014-08-26

trafność 40%

Prace te miały być ukończone do dnia 1 grudnia 2010r. i również do tej daty miało być dokonane pisemne zgłoszenie instalacji elektrycznej do odbioru. (...)Pozwany dokonał zgłoszenia gotowości instalacji do odbioru. (...)Należy wskazać, że pozwany zawierał z powódkę jedynie umowę przyłączeniową na mocy której pozwany zobowiązał się wykonać instalację elektroenergetyczna i zgłosić pisemnie instalacje do odbioru. (...)Z tą spółką pozwany miał podpisaną umowę na dostawę energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 5/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Opolu

Data orzeczenia: 2013-01-02

Data publikacji: 2013-03-20

trafność 40%

(...)jej do punktu poboru energii elektrycznej Wspólnoty, ustalenie zbyt niskiej ceny za zamieszczenie reklamy oraz obciążenie członków wspólnoty kosztami zużytej na ten cel energii elektrycznej, w tym proporcjonalnie w największym(...)(...)Zarząd Wspólnoty przygotowując projekt uchwały zasięgnął informacji odnośnie tego, czy jest możliwość podłączenia kasetonu reklamowego do istniejącej już instalacji elektrycznej oraz kosztów zużytej energii. (...)Skoro zatem zryczałtowana opłata za zużytą energię elektryczną w uchwale nr 13/2011 ustalona została na kwotę 245 zł rocznie to zgodzić się z zarzutem, ze członkowie Wspólnoty zostali obciążeni kosztami zużytej na cele reklamowe energii. (...)Osoba zawodowo trudniąca się projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych, posiadająca w tym zakresie uprawnienia ponosi również prawne konsekwencje niezastosowania się do wymogów związanych z przyłączem elektrycznym.
Czytaj więcej»