Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11055

VI Ca 720/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2016-10-18

Data publikacji: 2016-11-17

trafność 41%

Istotność:

W 2011 r. w mieszkaniu pozwanej remontowano instalację elektryczną. (...)Bezsporne w sprawie było, że powód dostarczał i nadal dostarcza energii elektrycznej do przedmiotowego lokalu. (...)W. J. po wykonaniu prac remontowych spornej instalacji elektrycznej w 2011 r. złożył oświadczenie o stanie technicznym tej instalacji a monterzy powoda dokonali plombowania tych elementów instalacji a nie elementów licznika, bowiem nie zostało zgłoszone uszkodzenie plomby licznika przez św. (...)A zatem nie była przez to urządzenie pobierana energia elektryczna.
Czytaj więcej»

II Ca 1188/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-31

Data publikacji: 2013-03-27

trafność 40%

Remont polegał m.in. na wymianie instalacji co. i instalacji elektrycznej oraz zabudowaniu wejścia z korytarza do garażu. (...)W lokalu mieszkalnym powoda działa instalacja elektryczna, prądu nie ma w częściach wspólnych budynku. (...)(...)w nowo wykonanej przez pozwanego instalacji elektrycznej znajdującej się w częściach wspólnych(...)poprzez zamontowanie przy poprowadzonych przewodach elektrycznych puszek elektrycznych i włączników światła. (...)(...)art.206 k.c. jest niezakończenie remontu instalacji elektrycznej na korytarzu na parterze budynku(...). poprzez nakazanie przywrócenie odciętej instalacji elektrycznej na korytarzu i klatce schodowej(...)
Czytaj więcej»

I C 438/08

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2014-09-29

Data publikacji: 2014-11-18

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

W toku postępowania karnego ustalono, iż pożar nie był wynikiem przestępstwa, jednak na podstawie opinii biegłych z zakresu pożarnictwa i instalacji elektrycznych stwierdzono, że w hotelu zaistniały braki w zakresie konserwacji instalacji elektrycznej, lecz nie można przypisać winy ubezpieczonemu. (...)W ubezpieczonym budynku w latach dziewięćdziesiątych zamontowano nową instalację elektryczną. (...)Również ok. 2003 r. wprowadzano nową instalacje elektryczną (zeznania K. D. (1) , k. 74-v.). (...)W budynku dokonywano badań instalacji elektrycznej, ostatnie przed pożarem, zostało przeprowadzone przez J. T. , który stwierdził prawidłowy stan instalacji elektrycznej (oceniając go na 7 w dziesięciostopniowej skali).
Czytaj więcej»

III U 578/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2014-09-03

Data publikacji: 2014-09-19

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Odwołujący przyznał również, że Przedsiębiorstwo (...) w O. posiadało budynek mieszkalny i on dokonywał w tym budynku napraw instalacji elektrycznej oraz linii napowietrznej, a także napraw części elektrycznych urządzeń w kotłowni. (...)Zeznał, iż E. A. (1) miał za zadanie wykonywanie instalacji elektrycznych, głównie pracował na budowach. (...)Z zeznań świadka wynika, że Przedsiębiorstwo miało swój zarząd w O. , tam był budynek biurowy, w którym napraw instalacji elektrycznej dokonywał odwołujący. (...)(...)służyły wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej jak doprowadzanie zasilenia elektrycznego do maszyn używanych w zakładzie(...)
Czytaj więcej»

II Ca 964/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2015-06-25

Data publikacji: 2015-07-28

trafność 40%

Istotność:

Licznik energii elektrycznej został zdjęty przez pracowników energetyki w dniu 30 czerwca 2008r. na wniosek pozwanego. (...)(...)z niezbędnymi uzupełnieniami budowlanymi i elektrycznymi (wariant 2); uzupełnienie brakującej instalacji chłodniczej o używane elementy zwrócone(...)z niezbędnymi uzupełnieniami budowlanymi i elektrycznymi (wariant 3) i wykonanie nowego układu instalacji chłodniczej (wariant 4). (...)Brak w sprawie dowodów, że już po odzyskaniu przechowalni powódka sama dokonała demontażu niektórych urządzeń i uszkodzenia instalacji wodnej i elektrycznej. (...)Wymaga ona uzupełnienia o brakujące elementy opisane wcześniej oraz naprawienia uszkodzeń w części elektrycznej.
Czytaj więcej»

II Ca 402/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-07-01

Data publikacji: 2014-08-25

trafność 40%

Istotność:

W umowie dzierżawy strony nie przewidziały ponoszenia i rozliczenia nakładów przez dzierżawcę na budowę instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej lub elektrycznej, a po wygaśnięciu lub rozwiązaniu(...)(...)W dniu 15.04.1999 r. dokonano sprawdzenia przyłączonych do sieci urządzeń instalacji elektrycznej służącej do dostarczania energii elektrycznej do pawilonu gastronomicznego oraz fontanny,(...)(...)Ustalając stan faktyczny Sąd oparł się wyłącznie na dowodach z dokumentów, które jednoznacznie świadczyły, że instalacje elektryczna oraz wodociągowa i kanalizacyjna zostały(...)(...)Wskazać przy tym należy, że wskazywane wyżej przyłącza spajają dwie odrębne całości prawne - instalację należącą do sieci, czyli instalację zewnętrzną, oraz instalację wewnętrzną.
Czytaj więcej»

II K 418/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Szczytnie

Data orzeczenia: 2015-11-05

Data publikacji: 2015-11-13

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...) 2x1,t mm2 wpiętego w instalację elektryczną budynku puszki rozgałęźnej przelicznikowej zainstalowanej na strychu domu, w sposób umożliwiający ominięcie układu pomiarowego, dokonał kradzieży energii elektrycznej w ilości 1020 kWh o wartości 444 złotych na szkodę (...) SA z/s w O. . (...)Przy wymiarze kary jako okoliczność łagodzącą Sąd uwzględnił przyznanie się oskarżonego do winy, niewielką wartość skradzionej energii elektrycznej oraz stosunkowo niedługi okres nielegalnego poboru prądu.
Czytaj więcej»

I C 1169/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-03-15

Data publikacji: 2020-05-28

trafność 40%

Istotność:

Teza orzeczenia: pozwany nie zaprzeczył, aby pożar domu powoda był zdarzeniem objętym ubezpieczeniem w ramach zawartej przez strony umowy ubezpieczenia. Nie wykazał przy tym zaistnienia przesłanek wyłączających odpowiedzialność, w szczególności związku pożaru z prowadzonymi robotami budowlanymi
(...)nie przedstawił pozwanemu protokołów badania instalacji elektrycznej, nie zgłosił robót polegających na wykonaniu od podstaw instalacji elektrycznej, nie dokonał sprawdzenia odbiorczego instalacji elektrycznej po jej wykonaniu. (...)Wykonano również nową instalację elektryczną w budynku, wymieniono stare przewody, gniazdka, włączniki. (...)(...)były roboty z zakresu robót instalacji elektrycznej po nabyciu budynku, bezsprzecznie jednak w dniu 19.08.2010r. przedsiębiorstwo przesyłowe energii elektrycznej podpisało z powodem umowę na(...)co do stanu technicznego wewnętrznej instalacji elektrycznej. (...)Powód posiadał przy tym aktualny przegląd instalacji elektrycznej ważny przez 5 lat, a wykonany przez osoby legitymujące się ważnymi i wymaganymi uprawnieniami.
Czytaj więcej»

XVII AmE 141/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-11-19

Data publikacji: 2018-04-17

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)⚫ tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczna pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda a nadto(...)
Czytaj więcej»

II K 281/15

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim

Data orzeczenia: 2016-05-05

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym czasie nie była w nim jeszcze wykonana wewnętrzna instalacja gazowa, budynek był przystosowany do ogrzewania elektrycznego – dowód: oświadczenie k. 87(...)(...)Instalacja ta zaczynała się od skrzynki gazowej umieszczonej na ścianie budynku przy ul. (...) od strony podwórka. (...)Świadkowie zgodnie zeznali, że P. O. nie uzyskał pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej w budynku wzniesionym na działce nr ewid. (...) , a mimo tego instalację taką wykonał. (...)Do dnia 4 lutego 2015 roku oskarżony pozwolenia takiego nie uzyskał, a mimo tego instalację gazową wykonał.
Czytaj więcej»