Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7978

IX Ca 946/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2018-01-26

Data publikacji: 2018-02-19

trafność 34%

Teza orzeczenia: Możliwość rozwiązania umowy wizerunkowej zawartej na czas oznaczony.
Tym samym możliwe jest zawarcie zgody na rozpowszechnianie wizerunku w różnego rodzaju umowach łączących strony. (...)Z kolei w umowie o wykorzystanie wizerunku powód zobowiązał się do promowania klubu m.in. poprzez wyrażenie zgody do wykorzystywania jego wizerunku. (...)Z kolei druga z umów regulowała wyłącznie kwestie związane z udostępnianiem wizerunku powoda. (...)Strony nie przewidziały możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy o wykorzystanie wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 191/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-05-31

Data publikacji: 2016-06-22

trafność 34%

Istotność:

Sporny film narusza dobra osobiste powódki jakim jest jej wizerunek oraz jej dobre imię. Powódka nie wyrażała zgody na publikację jej wizerunku. (...)Zilustrowanie więc jej wizerunkiem jednej z dziesięciu najgroźniejszych sekt niewątpliwie narusza dobra osobiste powódki, skoro łączy ten wizerunek z działalnością negatywnie odbieraną w społeczeństwie. (...)Powiązanie wizerunku powódki z najgroźniejszą działalnością było niedbalstwem.
Czytaj więcej»

I ACa 857/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-01-11

Data publikacji: 2017-03-28

trafność 34%

Powód nie wyrażał zgody na upublicznianie jego wizerunku i danych osobowych. (...)W ocenie Sądu I instancji, nie znajdował także uzasadnienia zarzut naruszenia wizerunku powoda. Nie doszło do naruszenia prawa powoda do ochrony wizerunku. (...)Nie znajduje także uzasadnienia zarzut naruszenia wizerunku powoda.
Czytaj więcej»

I C 272/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2023-12-20

Data publikacji: 2024-12-11

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: określenie wysokości zadośćuczynienia pieniężnego za naruszenie dóbr osobistych
Zdjęcie zostało przycięte i usunięto z niego wizerunek drugiego syna E. P. . (...)Można do tego dodać, że to właśnie wizerunek osób mniej znanych korzysta z silniejszej ochrony. Wtedy istnieje podstawa do zapewnienia uprawnionemu do wizerunku intymności czy prywatności. (...)Jest to metoda, którą przyjęło się zwyczajowo prezentować w prasie wizerunki przestępców.
Czytaj więcej»

XXIV Ns 84/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-12

Data publikacji: 2020-07-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazał, że od 2006 roku ma prawo do korzystania ze znaku graficznego zawierającego wizerunek serca nakreślonego charakterystyczną, nieregularną kreską, oraz znajdującego się na dole i na prawo od serca napis „ (...) ”. (...)Uprawniony podniósł, że w ramach prowadzonej kampanii wyborczej zobowiązany wielokrotnie naruszał przysługujące uprawnionemu prawa do logotypu serca poprzez oznaczanie materiałów wyborczych wizerunkiem serca wziętym wprost z logotypu. (...)Wnioskodawca dodał, iż pismem z 28 września 2018 roku wezwał zobowiązanego do zaprzestania naruszeń praw autorskich przysługujących Stowarzyszeniu „ (...) ” i usunięcia z przestrzeni publicznej wizerunku przedmiotowego serca znajdującego się na plakatach, banerach i tego typu podobnych materiałach. (...)Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: Znak graficzny zawierający wizerunek serca nakreślony jest charakterystyczną, nieregularną kreską.
Czytaj więcej»

III C 906/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-06

Data publikacji: 2016-02-17

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ponadto, brak było ze strony powódki jakiejkolwiek negatywnej reakcji wobec fotoreporterów, co sugerowało dorozumianą zgodę na rozpowszechnianie wizerunku powódki. (...)Mając powyższe na uwadze należało zatem w przedmiotowej sprawie odpowiedzieć na pytanie, czy ukazanie wizerunku małoletniej powódki mogło w obiektywny sposób spowodować naruszenie jej dóbr osobistych w postaci naruszenia prawa do wizerunku. (...)Małoletnia powódka nie jest osobą publiczną, zatem publikowanie jej wizerunku stanowi naruszenie jej dóbr osobistych. (...)W każdym razie bezsprzecznie już samo naruszenie dobra osobistego małoletniej powódki poprzez opublikowanie jej wizerunku w sposób umożliwiający jej identyfikację, narusza w rażący sposób prawo powódki do swojego wizerunku.
Czytaj więcej»

XIV W 1266/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-12

Data publikacji: 2014-12-01

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Należy też dodać, że na przedmiotowym zdjęciu widać dokładnie wizerunek kierowcy, który posłużył do dalszych ustaleń dowodowych. (...)Biegły B. M. wskazał w opinii pisemnej (k. 90-94) m. in., że utrwalony na zdjęciu wizerunek twarzy oraz głowy NN mężczyzny zza kierownicy samochodu marki R. o numerze rejestracyjnym (...) , z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje, że jest wizerunkiem obwinionego K. B. . (...)(...)biegłego w warunkach pozwalających porównanie wizerunku (czynność wykonana prawidłowo) oraz rzetelnej dokumentacji z urzędu gminy P. , w której dołączono wizerunek obwinionego (k. 15-16). W przekonaniu Sądu, należy też zauważyć, że dla Sądu dostrzegalne było znaczne podobieństwo pomiędzy wizerunkiem kierowcy pojazdu zarejestrowanego przez fotoradar, a wizerunkiem obwinionego, który był obecny na rozprawach sądowych.
Czytaj więcej»

XXV Ns 173/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-12

Data publikacji: 2020-07-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ukazanie wizerunku T. D. wśród kandydatów na radnych powiatowych jest zamieszczeniem informacji nieprawdziwej i ewidentnie wprowadzającej wyborcę w błąd. Brak umieszczenia wizerunku prawdziwego kandydata do Rady Powiatu(...)T. D. z jedynym opublikowanym wizerunkiem tj. osoba T. D. . (...)Rację na zatem wnioskodawca, że brak umieszczenia wizerunku prawdziwego kandydata do Rady Powiatu(...)T. D. z jedynym opublikowanym wizerunkiem tj. osoba T. D. . (...)Tak myląco informacje - w tym wizerunek kandydata do Rady Powiatu stanowi nieprawdziwy materiał wyborczy i wymaga uwzględnienia wniosku w całości.
Czytaj więcej»

IX Ka 183/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2020-09-03

Data publikacji: 2021-10-19

trafność 34%

Zgadza się wszak, że R. T. nie zostały przez M. H. ukazane zdjęcia i film z jego nagim wizerunkiem, wszak zostały one odesłane do oskarżonej. (...)Utrwalenie nagiego wizerunku pokrzywdzonego nastąpiło bez jego wiedzy, a tym bardziej pozwolenia dlatego mowa w przedmiotowym przypadku o podstępie. (...)Istotne jest natomiast to, iż w momencie utrwalania wizerunku pokrzywdzonego jej postać i zachowanie nie było dostrzegalne dla R. T. . (...)Wbrew twierdzeniom autora apelacji oskarżona użyła podstępu w celu utrwalenia wizerunku nagiej pokrzywdzonego, co szerzej omówiono powyżej.
Czytaj więcej»

II C 447/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-15

Data publikacji: 2022-07-06

trafność 34%

Powód nie dostarczył Sądowi nagrania, na którym utrwalony został jego wizerunek, a które zostało wykorzystane w programie telewizyjnym. Sąd na podstawie przeprowadzonych dowodów przyjął, iż emisja programu miała miejsce oraz, że wizerunek powoda został na nim utrwalony i rozpowszechniony. Jednak powód nie wykazał, iż jego wizerunek był możliwy do rozpoznania przez szerszy krąg osób. (...)Niemożliwe było więc ustalenie, czy doszło do naruszenia dobra osobistego w postaci wizerunku powoda czy dobrego imienia.
Czytaj więcej»