Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

I C 1467/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-10-27

Data publikacji: 2017-01-12

trafność 14%

Zdaniem powoda, publikacja artykułu naruszyła jego dobra osobiste chronione prawem jak: godność, cześć, wizerunek oraz pozycję zawodową. (...)(...)dobra osobiste – godność, cześć, wizerunek oraz pozycję zawodową. (...)Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Pierwszą więc kluczową kwestią, która wymagała wyjaśnienia w toku postępowania było ustalenie czy powód wykazał, iż w spornym artykule doszło do naruszenia jego dóbr osobistych, w postaci czci, godności, wizerunku oraz pozycji zawodowej.
Czytaj więcej»

I C 1468/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-05-13

Data publikacji: 2016-12-05

trafność 14%

Istotność:

Artykuł narusza dobra osobiste powoda takie jak godność, cześć, wizerunek i pozycja zawodowa. (...)Autor artykułu nie podał jakiegokolwiek dowodu mającego stanowić potwierdzenie przekazywanych informacji, wobec czego publikację traktować należy jako próbę tworzenia negatywnego wizerunku powoda celem wywołania spadku poparcia w wyborach samorządowych jakie odbyły się w listopadzie 2014 r. (...)Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił Sądowi uznać, że pozwany swym działaniem naruszył dobra osobiste powoda w postaci dobrego imienia, wizerunku, godności osobistej, czci oraz pozycji zawodowej i nie zdołał skutecznie dowieść, że działanie to nie miało charakteru bezprawnego. (...)Reasumując – w ocenie Sądu w wyniku publikacji zakwestionowanego materiału dziennikarskiego naruszono dobra osobiste powoda, w szczególności takie, jak: dobre imię, wizerunek, cześć i godność osobista.
Czytaj więcej»

X P 104/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-05-31

Data publikacji: 2017-07-26

trafność 14%

Względem tezy o negatywnym wpływie na wizerunek firmy w ocenie pracowników powódka podniosła, że jest jedynym pracownikiem pozwanej spółki. (...)Jako przyczynę wypowiedzenia w obu przypadkach wskazano narażenie pracodawcy na straty finansowe oraz negatywny wpływ na wizerunek firmy w ocenie pracowników, co wpłynęło na utratę zaufania . (...)Pozwane spółki wskazały, że przyczyną wypowiedzenia umów o pracę z powódka J. P. jest narażenie pracodawcy na straty finansowe oraz negatywny wpływ na wizerunek firmy w ocenie pracowników, co wpłynęło na utratę zaufania do powódki. (...)Powyższa konstatacja odnosi się także do możliwości wskazania konkretnego pracownika (pracowników), u którego powódka wywołała negatywny wizerunek firmy.
Czytaj więcej»

XIV K 373/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-10-06

Data publikacji: 2023-02-09

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Po okazaniu zaś zdjęcia ze swoim wizerunkiem z k. 18 akt sprawy XIVK 310/13 oskarżony K. C. wyjaśnił, iż nie rozpoznaje siebie na tym zdjęciu. (...)(...)Sąd dopuścił celem ustalenia tożsamości wizerunku oskarżonego K. C. , uwidocznionego(...)akt sprawy XIVK 310/13 odpowiada wizerunkowi mężczyzny uwidocznionemu na nagraniu z(...)7 grudnia 2012 roku oraz wizerunkowi oskarżonego K. C. . (...)Co więcej wskazać należy, iż jakkolwiek faktem jest, iż obecny wizerunek oskarżonego K. C. (jego sylwetka,(...)jedynie zdjęciem oskarżonego) odbiega od wizerunku oskarżonego z grudnia 2012 roku,(...)Niemniej jednak również bezpośrednie porównanie przez Sąd obecnego wizerunku oskarżonego z wizerunkiem sprawcy kradzieży z dnia 7(...)
Czytaj więcej»

I ACa 666/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-01-22

Data publikacji: 2014-02-18

trafność 14%

Katalog dóbr osobistych osoby prawnej chronionych przez prawo obejmuje wizerunek danego podmiotu i ogólnie pojętą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej w ramach wybranej branży lub profesji. Wizerunek osoby prawnej łączy się z jej dobrym imieniem i dotyka bezpośrednio takich kategorii jak renoma i postrzeganie przedsiębiorcy przez innych uczestników obrotu gospodarczego oraz prawnego.
Czytaj więcej»

I ACa 674/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2018-12-21

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 14%

Istotność:

Żądanie powoda wywiedzione na podstawie art. 23 k.c. rozważył w kategoriach ochrony jego dobrego imienia (godności) i wizerunku w związku z działalnością postrzeganą przez niego jako działalność artystyczna. (...)To ostatnie należy uzupełnić tylko stwierdzeniem, że w ramach przytoczonej przez powoda podstawy prawnej powództwa – art. 23 k.c. mieści się nie tylko jego godność i wizerunek, a w tej to płaszczyźnie(...)
Czytaj więcej»

II AKa 19/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-02-25

Data publikacji: 2014-03-25

trafność 14%

(...)tablicy poglądowej w wyraźnie wyeksponowanym wizerunkiem T. G. (postać oskarżonego widnieje jako jedyna na tle w poziome pasy), a następnie po upływie trzech dni od okazania wizerunku – bezpośredniego okazania osoby oskarżonego(...)
Czytaj więcej»

I ACa 925/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-03-06

Data publikacji: 2015-04-20

trafność 14%

Istotność:

Sąd Okręgowy odnotował, że w ocenie członków Zarządu powódki słowa pozwanej stanowią oskarżenia o defraudację i kradzież pieniędzy, a używając słowa „dziecinada” zarzuciła ona spółdzielni bezprawne działanie, co podkopało jej wizerunek i odbiło się personalnie na członkach jej zarządu. (...)Zważył, że wbrew twierdzeniom powódki słowa pozwanej nie naruszyły jej dobra osobistego w postaci wizerunku, który jest charakterystyczny dla osoby fizycznej, natomiast w odniesieniu do osoby prawnej może chodzić o dobrą sławę, rozumianą jako reputacja i utrwalona opinia.
Czytaj więcej»

I ACz 792/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-05-12

Data publikacji: 2015-06-29

trafność 14%

Istotność:

(...)powoda kanałów dystrybucji i utratę wizerunku, podczas gdy w żaden sposób nie wykazano, że produkt powoda jest lepszej jakości niż produkt pozwanego co mogłoby skutkować utratą wizerunku, a nadto że miejsca dystrybucji(...)
Czytaj więcej»

II AKa 182/21

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2021-12-29

Data publikacji: 2022-02-23

trafność 14%

(...)(k. 1-2v), natomiast czynność okazania wizerunków miała miejsce tego samego dnia od (...) i przeprowadzał ją ten sam policjant (k. 5-10). (...)Świadek zapewniał, iż nie mogło dojść w protokole z przesłuchania do jakiejkolwiek pomyłki, tym bardziej, że pokrzywdzonemu był okazywany wizerunek zarówno B. S. , jak i G. S. i po wskazaniu wizerunku i podaniu imienia i nazwiska okazywanego dokładnie opowiadał jaka była rola jego w przestępstwie. (...)Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż z zeznań świadka wynika, iż pokrzywdzonemu już w trakcie składania zeznań okazywano wizerunki oskarżonych i po wskazaniu wizerunku pokrzywdzony dokładnie opisywał jaka była rola każdego z braci w przestępstwie. (...)Pokrzywdzony stwierdził, iż do tego drugiego protokołu (z okazania wizerunków – przyp.
Czytaj więcej»