Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

XXII GWo 25/16

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-29

Data publikacji: 2016-10-21

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Kwestionowane oznaczenie jest jego prostym połączeniem z nazwą i logo sponsorowanego klubu (...) wizerunek (...) umieszczony w okręgu znaleźć(...)(...)(...)świadczenie usług online oraz graficznego wizerunku najpopularniejszych monet (euro i dolara), z właściwą dla każdej z nich symboliką. (...)W oznaczeniu obowiązanej powtórzone zostały elementy stricte opisowe : « .pl » i wizerunek monety euro. (...)Obejmuje ono między innymi przypadki, w których dzięki przypisaniu wizerunku wcześniejszego oznaczenia lub cech, które ono reprezentuje towarom oznaczonym identycznym lub podobnym późniejszym oznaczeniem.
Czytaj więcej»

V AGa 132/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2021-12-06

Data publikacji: 2023-07-12

trafność 14%

Istotność:

(...)„oznaczeniem” przedsiębiorstwa powódki, zaś obecny wizerunek stacji pozwanego nie posiada kombinacji kolorów (...) , ani dodatkowo (...) . (...)(...)towarowy, natomiast pozwany dla oznaczenia wizerunku swojego przedsiębiorstwa używa na frontowym narożniku wiaty i słupie cenowym logotypu (...) , a na pozostałych bokach wiaty widnieje czerwona litera „ (...) ”. (...)(...)czynu nieuczciwej konkurencji w zakresie wizerunku przedmiotowej stacji benzynowej oraz twierdzeniach dotyczących zmiany tego wizerunku i braku wykazania przez powódkę szkody spowodowanej działaniem pozwanego. (...)W tym stanie rzeczy nie zasługuje na uwzględnienie twierdzenia pozwanego, że w zakresie wizerunku przedmiotowej stacji, przed jego zmianą,(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 113/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2014-06-25

Data publikacji: 2014-08-13

trafność 14%

Istotność:

W uzasadnieniu apelacji, obrońca wyszczególnił takie czynności prowadzonego śledztwa, jak przesłuchanie pokrzywdzonego J. A. (1) (połączone z czynnością okazania wizerunku oskarżonego), przesłuchanie w charakterze świadków(...)(...)Odrębnie odnieść się należy do czynności procesowej związanej z przesłuchaniem pokrzywdzonego J. A. (1) , albowiem ta połączona była z czynnością okazania wizerunku oskarżonego. (...)(...)nie wiem, jak przebiegało okazanie wizerunku oskarżonego ” (vide: strona 6 apelacji). (...)Z drugiej strony nie można pominąć faktu, iż J. A. (1) w trakcie czynności okazania wizerunku, rozpoznał oskarżonego, podtrzymując swoje stanowisko(...)
Czytaj więcej»

II K 1713/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-12-22

Data publikacji: 2018-04-16

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Dowód: zeznania świadka M. C. – k. 129, 219-221, 442-444; zeznania świadka J. N. (1) – k. 103v, 371-373; kopie faktur – k. 106-113; ekspertyza kryminalistyczna z zakresu badań dokumentów – k. 546-567; protokół okazania wizerunku – k. 235-236. (...)Sąd w całości uwzględnił także pozostałe dokumenty w sprawie w postaci protokołów oględzin wizerunku oskarżonego, danych o karalności, kopii faktur załączonych do akt sprawy, kopii wiadomości e-mail, kopii listów przewozowych. (...)Protokoły oględzin wizerunku oskarżonego są dowodem na to, iż to Ł. M. (1) przyjeżdżał do firm (...) , J. N. (1) i M. C. i to on wystawiał ręcznie wypisane faktury, na których przybite były fałszywe pieczątki. (...)Powyżsi świadkowie rozpoznali na okazanym wizerunku właśnie Ł. M. (1) , jako osobę wystawiającą przedmiotowe faktury.
Czytaj więcej»

VI ACa 612/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-05-18

Data publikacji: 2016-07-30

trafność 14%

Istotność:

Treść artykułów, ich kontekst a także sugerowanie poprzez tytuły, zdjęcia powoda, naruszają dobre imię powoda, bez potrzeby konstruowania nowego dobra osobistego w postaci wizerunku publicznego. (...)Dopuszczalna krytyka nie może zatem odbywać się w sposób godzący w cześć, godność osobistą, wizerunek, nazwisko, prawo do intymności i inne dobra osobiste osoby krytykowanej. (...)Również konstrukcja tych tekstów, ich tytuły, czy też posłużenie się w nich wizerunkiem powoda, nie naruszają tego dobra osobistego. (...)Należy nadto wskazać, że w ocenie Sądu Okręgowego, zilustrowanie spornych tekstów zdjęciem powoda nie naruszało jego prawa do wizerunku.
Czytaj więcej»

I C 1467/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-10-27

Data publikacji: 2017-01-12

trafność 14%

Zdaniem powoda, publikacja artykułu naruszyła jego dobra osobiste chronione prawem jak: godność, cześć, wizerunek oraz pozycję zawodową. (...)(...)dobra osobiste – godność, cześć, wizerunek oraz pozycję zawodową. (...)Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Pierwszą więc kluczową kwestią, która wymagała wyjaśnienia w toku postępowania było ustalenie czy powód wykazał, iż w spornym artykule doszło do naruszenia jego dóbr osobistych, w postaci czci, godności, wizerunku oraz pozycji zawodowej.
Czytaj więcej»

I C 1468/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-05-13

Data publikacji: 2016-12-05

trafność 14%

Istotność:

Artykuł narusza dobra osobiste powoda takie jak godność, cześć, wizerunek i pozycja zawodowa. (...)Autor artykułu nie podał jakiegokolwiek dowodu mającego stanowić potwierdzenie przekazywanych informacji, wobec czego publikację traktować należy jako próbę tworzenia negatywnego wizerunku powoda celem wywołania spadku poparcia w wyborach samorządowych jakie odbyły się w listopadzie 2014 r. (...)Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił Sądowi uznać, że pozwany swym działaniem naruszył dobra osobiste powoda w postaci dobrego imienia, wizerunku, godności osobistej, czci oraz pozycji zawodowej i nie zdołał skutecznie dowieść, że działanie to nie miało charakteru bezprawnego. (...)Reasumując – w ocenie Sądu w wyniku publikacji zakwestionowanego materiału dziennikarskiego naruszono dobra osobiste powoda, w szczególności takie, jak: dobre imię, wizerunek, cześć i godność osobista.
Czytaj więcej»

X P 104/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-05-31

Data publikacji: 2017-07-26

trafność 14%

Względem tezy o negatywnym wpływie na wizerunek firmy w ocenie pracowników powódka podniosła, że jest jedynym pracownikiem pozwanej spółki. (...)Jako przyczynę wypowiedzenia w obu przypadkach wskazano narażenie pracodawcy na straty finansowe oraz negatywny wpływ na wizerunek firmy w ocenie pracowników, co wpłynęło na utratę zaufania . (...)Pozwane spółki wskazały, że przyczyną wypowiedzenia umów o pracę z powódka J. P. jest narażenie pracodawcy na straty finansowe oraz negatywny wpływ na wizerunek firmy w ocenie pracowników, co wpłynęło na utratę zaufania do powódki. (...)Powyższa konstatacja odnosi się także do możliwości wskazania konkretnego pracownika (pracowników), u którego powódka wywołała negatywny wizerunek firmy.
Czytaj więcej»

IV K 114/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-05-25

Data publikacji: 2016-01-08

trafność 14%

Zaznaczyć należy, że świadek od samego początku twierdził, że sprawca miał charakterystyczne mgiełki pod oczami, wskazał na to również podczas okazania wizerunku, mimo, iż na fotografii ten szczegół nie był widoczny. (...)Wskazać należy, że rozpoznanie oskarżonego A. G. w wyniku okazania pośredniego (przez prezentację wizerunków) okazało się trafne, co więcej(...)widoczne na tablicy poglądowej z wizerunkiem oskarżonego. (...)Pokrzywdzona R. P. podczas okazania tablicy poglądowej z wizerunkiem oskarżonego A. G. w dniu 8 stycznia 2014 r. (k. 57-58) nie rozpoznała go jako napastnika, przy czym podkreśliła, iż nie widziała twarzy napastnika. Nie rozpoznała również wśród okazanych wizerunków osób, które sprzedały jej węgiel.
Czytaj więcej»

II K 729/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-02-15

Data publikacji: 2016-02-24

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)by było możliwe rozpoznanie ogólnego wizerunku osoby na nim utrwalonej oraz czynności, jakie ona wykonuje, oraz wyznaczniki tablic rejestracyjnych samochodu, zaś wizerunek sprawcy uwidoczniony na monitoringu odpowiada co do zasady wizerunkowi oskarżonego, wbrew twierdzeniom tego ostatniego. (...)W aktach tej sprawy znajduje się fotogram (k. 6 tych akt) właśnie z dokonanej kradzieży paliwa, na którym widoczny jest sprawca kradzieży, i w ocenie Sądu wizerunek sprawcy w obu przypadkach odpowiada(...)(...)elemencie, albowiem w pozostałych kwestiach wizerunek sprawcy jest analogiczny. (...)(...)zwłaszcza jej fryzura, nie odpowiadają wizerunkowi oskarżonego, nie zasługują na uwzględnienie.
Czytaj więcej»