Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

I ACa 154/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2021-05-11

Data publikacji: 2022-02-21

trafność 15%

Zauważyć trzeba, że wizerunek powódki został na portalu (...) opublikowany przez nią samą. W trakcie rejestracji na tym portalu społecznościowym powódka zaakceptowała regulamin dotyczący prezentowania jej wizerunku i jego używania. Posłużenie się elementem wizerunku powódki w treści ujawnionej korespondencji nie może być uznane za opublikowanie wizerunku powódki w rozumieniu podniesionego przepisu, gdyż do opublikowania takiego wizerunku dochodzi już w chwili założenia(...)(...)Z treści oświadczenia wskazanego przez powódkę Sąd usunął twierdzenie o naruszeniu wizerunku z uwagi na wyżej wskazane względy.
Czytaj więcej»

I ACa 1363/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-02-03

Data publikacji: 2012-11-28

trafność 15%

Treści reklamowe umieszczane w gazetkach dotyczyć miały towarów, a emitowane przez radiowęzeł wizerunku powodów. (...)W ramowych warunkach współpracy z dnia 1 stycznia 2008 r. oraz z dnia 1 stycznia 2009 r. również przewidziano premię pieniężną za osiągnięcie obrotu, z tytułu usług reklamy: wizerunek przedsiębiorstwa oraz reklama w gazetce (...) , a nadto premię pieniężną za utrzymanie sieci sprzedaży. (...)Analogicznie w odniesieniu do reklamy tzw. wizerunku przedsiębiorstwa nie sposób przyjąć, by zamieszczone logo powodów w jakikolwiek sposób utrwalało wiedzę potencjalnych nabywców co do asortymentu i podmiotu, które je oferuje. (...)Zasadnie Sąd Okręgowy wskazał, że w odniesieniu do reklamy tzw. wizerunku przedsiębiorstwa nie sposób przyjąć, by zamieszczone logo powodów w jakikolwiek sposób utrwalało wiedzę potencjalnych nabywców co do asortymentu i podmiotu, które je oferuje.
Czytaj więcej»

IV K 396/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-04-16

Data publikacji: 2015-05-08

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Podczas czynności okazania wizerunku M. K. (2) na okazanej mu tablicy poglądowej bez wahania wskazał na zdjęcie D. P. (1) rozpoznając go jako mężczyznę, który go zaatakował i zadał uderzenia nożem (k. 55-56). Na okazanej tablicy poglądowej nie rozpoznał natomiast wizerunku A. P. (k. 57-58). (...)W trakcie czynności okazania wizerunku zeznał, iż D. P. (1) zadał mu cztery ciosy – najpierw w brzuch z lewej strony, a kolejne w plecy oraz lewą rękę (k. 55-56). (...)Podczas czynności okazania wizerunku M. K. (1) wskazał na zdjęcia D. P. (1) oraz A. P. rozpoznając ich jako mężczyzn, z którymi w nocy z 28/29 czerwca 2014 roku spożywał alkohol u Z. P. .
Czytaj więcej»

III AUa 1098/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-04-05

Data publikacji: 2016-05-18

trafność 14%

Sąd podniósł, że A. B. zatrudniając Ż. Ż. w lutym 2011 r. zatrudniła ją na stanowisku kreator wizerunku - kierownik Instytutu (...) z wynagrodzeniem 2780 zł brutto. (...)Płatnik A. B. zatrudniła skarżącą na stanowisku Kreator wizerunku/Kierownik Instytutu (...) , wówczas za wynagrodzeniem 2.780,00 brutto. (...)Skarżąca dotychczas odpowiedzialna za wizerunek firmy, w tym za reklamę, dostępność i atrakcyjność oferty dla potencjalnego klienta, przejęła zarząd przedsiębiorstwem (...) . (...)Oprócz nowych obowiązków Skarżąca nadal wykonywała pracę w zakresie kreowania wizerunku firmy.
Czytaj więcej»

I ACa 282/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-16

Data publikacji: 2021-10-12

trafność 14%

Jak odnotował Sąd Okręgowy, fotomontaż z wizerunkiem powoda oraz wyżej wymienione tytuły zajmowały całą powierzchnię okładki. (...)Zarzut taki – postawiony publicznie (w tradycyjnym i internetowym wydaniu gazety) – umniejsza wizerunek powoda w opinii publicznej, godzi w jego reputację, autorytet, wiarygodność, naraża na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności politycznej. (...)Ucierpiał bowiem jego wizerunek i autorytet publiczny, powód nadal musi mierzyć się z krytycznymi uwagami na swój temat i związanymi z informacjami ujawnionymi w artykule. (...)Okładka tego wydania gazety w zasadzie w całości została poświęcona temu jednemu artykułowi, zawiera ona wizerunek powoda i istotne tezy (zarzuty) stawiane powodowi w artykule.
Czytaj więcej»

I C 1988/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-10-11

Data publikacji: 2014-02-17

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: "Złożenie oświadczenia o odpowiedniej treści pozwoli z jednej strony na uzyskanie pełnej satysfakcji po stronie powoda, z drugiej zaś, wpłata na rzecz pokrzywdzonego jednoznacznie wskaże pozwanemu naganność jego zachowania."
Insynuacje pozwanego, na skutek dokładnego sprawdzenia wykonanych prac, okazały się fałszywe i naruszyły dobra osobiste powoda – godność, cześć, dobre imię i wizerunek przedsiębiorcy. (...)W przypadku przedsiębiorców szczególne znaczenie ma ich dobre imię, reputacja i wizerunek. (...)Tworzyły one wizerunek powoda jako osoby niegodnej zaufania, żyjącej sprzecznie z zasadami współżycia społecznego i wbrew obowiązującym standardom moralnym, co oczywiście wywoływało poczucie krzywdy i prowadziło do przeżywania negatywnych uczuć w sferze psychicznej. (...)Mając zaś na względzie stanowisko powoda nie ulega wątpliwości, iż dobrem osobistym, którego ochrony się domagał, jest jego godność, cześć, dobre imię i wizerunek jako przedsiębiorcy.
Czytaj więcej»

I ACa 805/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-15

Data publikacji: 2014-05-13

trafność 14%

Natomiast jako usługi reklamowe wskazano świadczenia (...) obejmujące szeroki zakres działań zmierzających do kreowania wizerunku marki i/lub aktualnego postrzegania firmy dostawcy, jak również określenia poszczególnych stadiów w budowaniu nowego wizerunku firmy/marki dostawcy. (...)(...)zdefiniowanej w umowie jako kreowanie wizerunku marki i/lub aktualnego postrzegania wizerunku firmy dostawcy mającą na celu zwiększenie atrakcyjności i sprzedaży towarów powoda oraz rozpoznawania marki, którą dostawca się posługuje. (...)(...)zakres działań zmierzających do kreowania wizerunku marki i/lub aktualnego postrzegania firmy dostawcy, jak również określenia poszczególnych stadiów w budowaniu nowego wizerunku firmy/marki dostawcy.
Czytaj więcej»

I ACa 562/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-11-06

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 14%

Na wstępie wskazał, że „dobre imię”, na które powoływał się powód w pozwie to inaczej dobra reputacja, prawo do nieskazitelnego wizerunku. (...)(...)rozumiane jako prawo do nieskazitelnego wizerunku w kontekście trwających wówczas wyborów czy też wizerunku rozumianego jako przywilej przynależności do(...)(...)Z tych też względów Sąd uznał, że dobra osobiste powoda rozumiane przede wszystkim jako prawo do pozytywnego wizerunku zostały w niniejszej sprawie naruszone. (...)Natomiast pozwani – w ocenie Sądu - nie wykazali okoliczności wyłączających bezprawność działania, a zatem ponoszą oni odpowiedzialność za naruszenie dobra osobistego powoda w postaci dobrego imienia, wizerunku, reputacji.
Czytaj więcej»

III AUa 312/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2021-06-30

Data publikacji: 2022-01-03

trafność 14%

(...)oraz godne reprezentowanie pracodawcy i wizerunku firmy. (...)(...)oraz godne reprezentowanie pracodawcy i wizerunku firmy. (...)(...)oraz godne reprezentowanie pracodawcy i wizerunku firmy. (...)Do zakresu jej obowiązków należało: sporządzanie kosztorysów i ofert handlowych, przygotowanie dokumentacji podwykonawczej, przygotowanie, realizacja i rozliczanie zleconych prac, pozostawanie w dyspozycji pracodawcy oraz godne reprezentowanie pracodawcy i wizerunku firmy.
Czytaj więcej»

I ACz 732/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-10-19

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 14%

W dniu 12.10.2018r. o godz.19 uczestniczka T. P. zamieściła na F. -u informacje pod plakatem wyborczym wnioskodawczyni, zawierającym także wizerunek wnioskodawczyni wpis: „Ta kandydatura nie budzi mojego zaufania bo jak tu zawierzyć osobie, która nie umie uszanować prawdy. (...)Wnioskodawczy nie upoważniała uczestniczki do rozpowszechniania jej wizerunku z komentarzami uczestniczki. (...)(...)naruszono jej dobre imię upubliczniając wizerunek z negatywnymi, pejoratywnymi stwierdzeniami, oraz(...)(...)(...)Wnioskodawczyni zostały naruszone - ochrona wizerunku oraz godności albowiem Wnioskodawczyni nigdy(...)zgody Uczestniczce na posługiwanie się wizerunkiem Wnioskodawczyni w innym celu niż(...)kampanii wyborczej, a więc zamieszczanie wizerunku Wnioskodawczyni na koncie osobistym Uczestniczki(...)
Czytaj więcej»