Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

VI Ka 1150/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-04-28

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 15%

Wreszcie zwrócić należy uwagę, iż w sprawie niniejszej nie dokonano okazań osób, a jedynie okazania wizerunków osób zatrzymanych. (...)W toku okazania tablic z wizerunkami zatrzymanych rozpoznał I. G. i zidentyfikował go jako mężczyznę rzucającego w radiowóz kamieniami i płytkami (tom 3, k. 567). (...)Tym samym – odwołując się do zdjęcia oskarżonego I. G. – nie ma cienia wątpliwości, że opisy sprawcy dokonane przez obu ww. świadków pasują do wizerunku oskarżonego. (...)Zaznaczyć przy tym należy, że rozpoznanie to nie było wyłącznie wskazaniem wizerunku osoby a szczegółową charakterystyką wyglądu oskarżonego, która nastąpiła jeszcze przed okazaniem świadkowi Z. kart z wizerunkami osób zatrzymanych, a która znalazła(...)
Czytaj więcej»

II AKa 113/19

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2019-07-19

Data publikacji: 2020-10-08

trafność 15%

Poza tym podczas tego przesłuchania okazano pokrzywdzonemu tablicę podglądową z wizerunkami czterech mężczyzn (tablica na k. 71) i pokrzywdzony bez wahania wskazał tu na wizerunek oskarżonego. W zakresie tego okazania apelująca podniosła zarzut, iż okazanie to było dokonane w sposób niezgodny z zasadami sztuki, w sposób sugestywny, wskazując, iż taki charakter miało również okazanie wizerunków P. D. (1) (to okazanie na k. 52v a tablica podglądowa z wizerunkami na k. 53). Zapoznając się z tymi tablicami trudno wręcz zrozumieć, dlaczego apelująca podnosi, iż wizerunek oskarżonego został pokazany sugestywnie (na obu tablicach to wizerunek pod punktem 1). Zauważyć przy tym należy, iż te dwa zdjęcia D. G. (1) zostały zrobione w różnym czasie i porównując je z pozostałymi wizerunkami mężczyzn nie można dopatrywać się żadnej sugestii ze strony okazujących te wizerunki.
Czytaj więcej»

II AKa 248/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-01-15

Data publikacji: 2014-03-08

trafność 15%

Istotność:

Dlatego też nie był w stanie stwierdzić, czy jest on podobny do osoby, której wizerunek znajduje się na portretach pamięciowych (k. 134-138). (...)(...)z jego zeznań rysuje się wizerunek sprawcy uwidoczniony na portretach pamięciowych z k. 31, by następnie zauważyć, iż wizerunek z k. 31 nie odpowiada podanemu przez świadka M. B. (2) opisowi wyglądu M. W. (zarzut z pkt 6 apelacji). (...)Kwestionariusz paszportowy wraz z fotografią został złożony przez oskarżonego w sierpniu 1997 r. (k. 378), a zatem wizerunek oskarżonego z tablicy poglądowej nie przedstawia jego wyglądu z okresu zdarzenia. (...)Charakterystycznym jest jednakże, że podobieństwa do sprawcy dopatrywał się w wizerunkach 3 osób, w tym oskarżonego.
Czytaj więcej»

VI ACa 1036/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-16

Data publikacji: 2021-12-28

trafność 15%

Istotność:

W dalszej części autor dodaje, że największym osiągnięciem szefa (...) poza zadbaniem o swój własny wizerunek, bo na pewno nie o(...)(...)(...)wyłącznie w celu promowania własnego wizerunku, c przekupywanie redaktorów najważniejszych redakcji sportowych, których zassaniem w zamian za uzyskanie określonych kwot pieniężnych od Polskiego Związku Piłki Nożnej, było kształtowanie wizerunku Pana P. Z. B. ,(...)(...)W ramach Polskiego Związku Piłki Nożnej funkcjonuje departament ds. mediów i komunikacji w (...) , którego szefem jest J. B. (1) , jego rolą jest dbanie o wizerunek związku przedstawiany w mediach, ma on wieloletnie doświadczenie w tej materii. (...)Nic nie świadczy o tym, że powód wykorzystał stanowisko wyłącznie w celu promowania własnego wizerunku.
Czytaj więcej»

V ACa 539/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-07-10

Data publikacji: 2019-08-09

trafność 15%

Rozpowszechnianie tego typu informacji w mediach w sposób jednoznaczny narusza dobra osobiste powódki w postaci wiarygodności, renomy i wizerunku. (...)Stąd wielokrotnie powielane działania pozwanej naruszyły renomę i wizerunek powódki, podważyły autorytet i wiarygodność powódki jako osoby prawnej oraz naraziły na utratę zaufania koniecznego do wykonywania działalności gospodarczej. (...)Dla osiągnięcia celu postępowania, w którym powódka domagała się ochrony jej renomy, wizerunku i wiarygodności wskazane jest zaprzestanie wypowiadania w kolejnych publikacjach dalszych negatywnych ocen na temat działalności powódki. (...)W stosunku do osób prawnych nie sposób mówić o wizerunku w takim znaczeniu jak w stosunku do osób fizycznych, można jedynie mówić o dobrym imieniu.
Czytaj więcej»

II K 256/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2018-12-06

Data publikacji: 2019-01-25

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Oskarżony R. P. po sprawdzeniu dowodu osobistego R. J. (1) stwierdził iż zdjęcie w tym dowodzie osobistym odpowiada wizerunkowi tego starszego mężczyzny . (...)Oskarżony R. P. po sprawdzeniu dowodu osobistego R. J. (1) stwierdził iż zdjęcie w tym dowodzie osobistym odpowiada wizerunkowi starszego mężczyzny . (...)Oskarżony R. P. po sprawdzeniu dowodu osobistego R. J. (1) stwierdził iż zdjęcie w tym dowodzie osobistym odpowiada wizerunkowi starszego mężczyzny . (...)Wizerunek osoby z tego dowodu osobistego był podobny do tego starszego mężczyzny .
Czytaj więcej»

I ACa 154/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2021-05-11

Data publikacji: 2022-02-21

trafność 15%

Zauważyć trzeba, że wizerunek powódki został na portalu (...) opublikowany przez nią samą. W trakcie rejestracji na tym portalu społecznościowym powódka zaakceptowała regulamin dotyczący prezentowania jej wizerunku i jego używania. Posłużenie się elementem wizerunku powódki w treści ujawnionej korespondencji nie może być uznane za opublikowanie wizerunku powódki w rozumieniu podniesionego przepisu, gdyż do opublikowania takiego wizerunku dochodzi już w chwili założenia(...)(...)Z treści oświadczenia wskazanego przez powódkę Sąd usunął twierdzenie o naruszeniu wizerunku z uwagi na wyżej wskazane względy.
Czytaj więcej»

IV K 396/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-04-16

Data publikacji: 2015-05-08

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Podczas czynności okazania wizerunku M. K. (2) na okazanej mu tablicy poglądowej bez wahania wskazał na zdjęcie D. P. (1) rozpoznając go jako mężczyznę, który go zaatakował i zadał uderzenia nożem (k. 55-56). Na okazanej tablicy poglądowej nie rozpoznał natomiast wizerunku A. P. (k. 57-58). (...)W trakcie czynności okazania wizerunku zeznał, iż D. P. (1) zadał mu cztery ciosy – najpierw w brzuch z lewej strony, a kolejne w plecy oraz lewą rękę (k. 55-56). (...)Podczas czynności okazania wizerunku M. K. (1) wskazał na zdjęcia D. P. (1) oraz A. P. rozpoznając ich jako mężczyzn, z którymi w nocy z 28/29 czerwca 2014 roku spożywał alkohol u Z. P. .
Czytaj więcej»

I ACa 200/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-06-14

Data publikacji: 2016-09-22

trafność 15%

Istotność:

W reportażu wykorzystano także wizerunek powoda (zasłaniając jego postać), który nie chciał wydać dzieci matce. (...)Naruszeniem zasad staranności i rzetelności było utrwalenie wizerunku powoda poza miejscem zamieszkania na ulicach (...) bez jego zgody. (...)Wprawdzie w reportażu nie padło jego nazwisko ani nie ukazano jego wizerunku, jednak – z uwagi na osoby wypowiadające się w programie – bez trudu można było zidentyfikować osobę powoda. (...)Wobec treści całego reportażu w świetle powyższej argumentacji całkowicie bezzasadny jest zarzut pozwanej, iż nie doszło do naruszenia wizerunku powoda oraz zasad staranności i rzetelności dziennikarskiej.
Czytaj więcej»

I ACa 1363/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-02-03

Data publikacji: 2012-11-28

trafność 15%

Treści reklamowe umieszczane w gazetkach dotyczyć miały towarów, a emitowane przez radiowęzeł wizerunku powodów. (...)W ramowych warunkach współpracy z dnia 1 stycznia 2008 r. oraz z dnia 1 stycznia 2009 r. również przewidziano premię pieniężną za osiągnięcie obrotu, z tytułu usług reklamy: wizerunek przedsiębiorstwa oraz reklama w gazetce (...) , a nadto premię pieniężną za utrzymanie sieci sprzedaży. (...)Analogicznie w odniesieniu do reklamy tzw. wizerunku przedsiębiorstwa nie sposób przyjąć, by zamieszczone logo powodów w jakikolwiek sposób utrwalało wiedzę potencjalnych nabywców co do asortymentu i podmiotu, które je oferuje. (...)Zasadnie Sąd Okręgowy wskazał, że w odniesieniu do reklamy tzw. wizerunku przedsiębiorstwa nie sposób przyjąć, by zamieszczone logo powodów w jakikolwiek sposób utrwalało wiedzę potencjalnych nabywców co do asortymentu i podmiotu, które je oferuje.
Czytaj więcej»