Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7665

IV P 1132/13

zarządzenie, wyrok

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-06-11

Data publikacji: 2014-09-04

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)z dążenia pozwanej do zabezpieczenia wizerunku firmy. (...)(...)D. wynikało z potrzeby zabezpieczenia wizerunku firmy.
Czytaj więcej»

IV P 1397/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2022-07-12

Data publikacji: 2022-08-31

trafność 8%

Podała, że powyższy brak rzetelności i etycznej postawy podczas obsługi klienta przy realizowaniu i procesowaniu wniosku kredytowego negatywnie wpłynęły na wizerunek banku jako instytucji zaufania publicznego i w konsekwencji wykluczyły prawidłową współpracę między stronami stosunku pracy. (...)Zdaniem pozwanej powyższy brak rzetelności i etycznej postawy podczas obsługi klienta przy realizowaniu i procesowaniu wniosku kredytowego negatywnie wpłynęły na wizerunek banku jako instytucji zaufania publicznego i w konsekwencji wykluczyły prawidłową współpracę między stronami stosunku pracy.
Czytaj więcej»

X P 201/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-02-11

Data publikacji: 2020-04-10

trafność 8%

Do jego obowiązków należało promowanie marki, poszukiwanie nowości i rozwijanie marki, szkolenia marki, reprezentowanie marki, dbanie o wizerunek marki, uwzględnianie i promowanie marki(...)(...)(...)marki, reprezentowanie marki, dbanie o wizerunek marki, uwzględnianie i promowanie marki(...)
Czytaj więcej»

III K 267/13

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2015-10-30

Data publikacji: 2015-12-21

trafność 8%

Istotność:

W rzeczywistości mężczyzną tym był oskarżony Ł. J. (1) , którego wizerunek w toku dochodzenia pokrzywdzony rozpoznał w trakcie okazania (k. 381 i 377). (...)Wbrew twierdzeniom oskarżonego, jak zeznał P. Ż. (1) , który rozpoznał podczas okazania wizerunku oskarżonego Ł. J. (1) ,(...)(...)Świadek wskazał bowiem, że zanim doszło do podpisania aktu notarialnego w kancelarii notarialnej, przyjechali do niego kolejno do domu oskarżony J. (którego pokrzywdzony znał do czasu okazania jako D. ), a następnie oskarżony J. (którego pokrzywdzony znał do czasu okazania wizerunku jako P. W. ). (...)Świadek D. C. przesłuchany został na rozprawie jedynie na okoliczności związane z ustaleniem prawidłowości przeprowadzenia czynności okazania pokrzywdzonemu osoby oskarżonego i wizerunku oskarżonego.
Czytaj więcej»

XVI K 104/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2014-07-24

Data publikacji: 2014-09-11

trafność 8%

Istotność:

Oskarżony przedstawił się małżeństwu jako W. G. , okazał im dowód osobisty na powyższe nazwisko z własnym wizerunkiem oraz prawa jazdy. (...)(...)przygotowawczym, podczas okazania tablic z wizerunkiem G. M. , właśnie w jego wizerunki rozpoznali osobę, która sprzedała im wskazane pojazdy, w miejscach sprzedaży określonych jako B. i P. . (...)Udokumentował to okazaniem dowodu osobistego i prawem jazdy z zdjęciem przedstawiającym jego wizerunek, a wystawionym na nazwisko W. G. . (...)(...)w sposób oczywisty godzi w wizerunek Polaka, kreując w mieszkańcach innych państw uzasadnione obawy co do uczciwości i rzetelności.
Czytaj więcej»

XVIII C 1293/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2017-07-20

Data publikacji: 2017-12-04

trafność 8%

Istotność:

Prawnicy Kancelarii (...) ocenili, że powód – poprzez informacje medialne – w sposób bezprawny zakłócał działalność spółek (...) oraz A. M. , podważając ich wizerunek. (...)P. W. (1) wystosował pismo do spółki w celu wymuszenia na A. spełnienia nienależnego świadczenia, w którym nawoływał do zawarcia z nim porozumienia w celu ochrony wizerunku spółki przed wieloletnimi sporami sądowymi. (...)(...)mogły również negatywnie wpłynąć na wizerunek spółki z o.o. (...)Jak wynika z ustaleń Sądu, przeciętny klient nie rozróżniał ww. spółek od siebie, a zatem umieszczenie na stronie internetowej przez powoda informacji o zakończeniu działalności spółki (...) spol. s.r.o. mogło również negatywnie wpłynąć na wizerunek spółki (...) sp. z o.o. w B. .
Czytaj więcej»

III C 1220/21

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-19

Data publikacji: 2022-11-16

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Podkreślono przy tym, że w audycji nie ujawniono nazwiska powoda czy jego wizerunku, także jego głos został zniekształcony, w sposób uniemożliwiający zidentyfikowanie go. (...)Pozwana zaprzeczyła temu, aby podanie źródła materiału z kanału M. S. (2) na Y. miało ujawniać wizerunek i dane powoda, zaś pozwana jest zobowiązana do ich publikowania ze względu na wymogi prawa autorskiego. (...)Prosiła ona, aby nie ujawniać jej danych i wizerunku w reportażu. (...)W programie głos powoda jest cały czas zmieniony, również jego wizerunek jest zamazany (wyblurowany).
Czytaj więcej»

IV P 76/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Żaganiu

Data orzeczenia: 2016-07-11

Data publikacji: 2016-09-01

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: decydujące znaczenie przy ocenie odwołania pracownika od wypowiedzenia mu przez pracodawcę stosunku pracy ma rodzaj i ciężar gatunkowy przyczyn wypowiedzenia i w szczególności to, czy biorąc pod uwagę obiektywne okoliczności danej sprawy, zarzuty zawarte w treści wypowiedzenia umowy o pracę były prawdziwe i czy słusznie można pracownikowi (...)
U pozwanego funkcjonują Zespoły (...) , którego odpowiedzialne są za działania marketingowe wspierające sprzedaż i promujące wizerunek Banku. (...)Powód aktywnie uczestniczył w realizacji zadań w zakresie promocji wizerunku i oferty banku, o czym świadczą liczne dyplomy, podziękowania i gratulacje za uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach na terenie działania Oddziału w S. . (...)Prawdą jest i to, że u pozwanego funkcjonują Zespoły (...) , którego odpowiedzialne są za działania marketingowe wspierające sprzedaż i promujące wizerunek Banku. (...)Powód aktywnie uczestniczył w realizacji zadań w zakresie promocji wizerunku i oferty banku, o czym świadczą liczne dyplomy, podziękowania i gratulacje za uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach na terenie działania Oddziału w S. .
Czytaj więcej»

IV K 278/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-01-29

Data publikacji: 2015-07-02

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Po okazaniu na tablicy poglądowej wizerunków czterech mężczyzn, S. W. rozpoznała A. R. , jako S. (protokół okazania wizerunku k. 40; tablica poglądowa k. 41). (...)Podkreślić też trzeba, iż po okazaniu P. W. (1) tablicy poglądowej z wizerunkami czterech mężczyzn, w chwiejny i(...)(...)Przy tej okazji podnieść należy, iż porównanie wizerunków A. R. (k. 41) i(...)(...)(...)które fałszowałyby odbiór rzeczywistości oraz wizerunek własnej osoby.
Czytaj więcej»

VII P 54/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2017-08-10

Data publikacji: 2023-05-02

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)niewłaściwie wykonanych, nie spowodowała utraty wizerunku firmy, nie podejmowała czynności i działań o charakterze konkurencyjnym. (...)Firma poniosła straty finansowe oraz doznała uszczerbku na wizerunku. (...)W wyniku powyższego firma poniosła straty finansowe i uszczerbek na wizerunku, o czym poinformował powódkę pismem z dnia 8 grudnia 2015 r. (...)Podobnie za gołosłowne należy uznać twierdzenia o utracie wizerunku firmy w oczach kontrahentów zewnętrznych.
Czytaj więcej»