Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7681

I C 787/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2022-12-29

Data publikacji: 2023-03-21

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Kto podejmuje się aktywności publicznej , pojmowanej szeroko , powinien być świadomy i godzić się z tym , że jego zachowania i wypowiedzi poddawane będą szczególnie wnikliwej weryfikacji, szczególnie przy przytaczaniu krzywdzących informacji albo powielaniu „ społecznych wypowiedzi „ , o których wypowiadający wiedzą, że są one nieprawdziwe ( (...)
Przepis art. 23 k.c. stanowi, iż dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)(...)istotne jest zachowanie wiarygodności i wizerunku podmiotu rzetelnego, prawidłowo gospodarującego majątkiem publicznym, dbającego o słuszne interesy lokalnej społeczności i starającego się zaspokajać uzasadnione potrzebny wspólnoty mieszkańców.
Czytaj więcej»

I C 1521/21

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-29

Data publikacji: 2021-04-14

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Spółka dzięki sponsoringowi tytularnemu nie tylko kreuje swój pozytywny wizerunek, a jej działalność staje się bardziej medialna i popularna.
Czytaj więcej»

II C 420/14

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-01-12

Data publikacji: 2017-01-25

trafność 8%

Pozwana wskazała, że w materiale nie opublikowano ani wizerunku powoda, ani też nie podano jego imienia i nazwiska, w związku z czym na podstawie danych zawartych w publikacji nie było możliwym zidentyfikowanie powoda. (...)Stosownie do art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

I C 267/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2020-06-16

Data publikacji: 2020-08-13

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Opublikowanie w Internecie obrazu niezanonimizowanego odpisu orzeczenia sądowego z danymi osobowymi osoby, której ono dotyczy, bez jej wiedzy i zgody, narusza jej dobro osobiste w postaci prywatności. Strona postępowania sądowego ma zasadniczo prawo do zachowania w tajemnicy treści orzeczeń sądowych zapadłych w postępowaniach jej dotyczących. (...)
Naruszyła tym samym wizerunek, godność i dobre imię powódki, ponieważ ta nie wyrażała zgody na jakiekolwiek publikacje zawierające jej dane osobowe inne niż objęte wyraźną zgodą lub żądaniem. (...)Zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego ( k.c. ) dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 1026/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-03-11

Data publikacji: 2015-04-16

trafność 8%

(...)ocenie zeznań świadka kwestii okazania wizerunków osób i nie rozpoznania w(...)(...)Niemniej konsekwencja procesowa, z jaką to czynił w trakcie całego procesu, czy to podczas zeznawania, czy w trakcie okazywania mu wizerunków sprawców, nie była wystarczająca do uznania jego zeznań w tym zakresie jako wiarygodnych.
Czytaj więcej»

VI Ka 899/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2015-02-24

Data publikacji: 2015-04-16

trafność 8%

Nie dostrzegł przy tym Sąd Rejonowy, że także podczas okazania pokrzywdzonemu wizerunków, w tym wizerunku oskarżonego w toku postępowania przygotowawczego(...)
Czytaj więcej»

I C 39/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2021-06-18

Data publikacji: 2022-12-28

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zgodnie z art. 23 § 1 k.c. dobra osobiste człowieka, w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Zgodnie z art. 23 § 1 k.c. dobra osobiste człowieka, w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

II K 651/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-12-20

Data publikacji: 2017-02-20

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)niepewności, a w rezultacie osłabieniu wizerunku marki i renomy przedsiębiorstwa, osłabieniu zdolności odróżniania znaku i osłabieniu popytu na produkty oznaczone takim znakiem. (...)(...)prowadzą do wniosku, że osłabienie wizerunku marki i renomy przedsiębiorstwa, a także zdezorientowanie konsumentów, wystąpiły w minimalnym stopniu.
Czytaj więcej»

VII K 276/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2014-06-25

Data publikacji: 2015-10-28

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: jak w wyroku
(...)poglądowe na których znajdowały się wizerunku czterech mężczyzn – na pierwszej K. D. (1) i trzech dobranych mężczyzn, na drugiej D. K. (2) i ponownie trzech dobranych mężczyzn. (...)Podobnie, tego samego dnia dokonano okazania im wizerunków oskarżonych, w pierwszej kolejności w postaci fotografii, następnie na żywo, przy użyciu „lustra weneckiego”.
Czytaj więcej»

III K 384/18

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-08-10

Data publikacji: 2019-03-15

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Na podstawie przeprowadzonych badań zapisów wizualnych (k. 157-160) uzyskano dokumentację fotograficzna zawierającą 28 ponumerowanych zdjęć oraz powiększeń, zawierających wykadrowane oraz powiększone wizerunki pokrzywdzonej i sprawcy. Zdjęcia te załączone zostały do akt sprawy jako dokumentacja poglądowa i w połączeniu z materiałem porównawczym w postaci wizerunku oskarżonego, stanowiły podstawę wydania opinii z zakresu badań antropologicznych (k. 271-274).
Czytaj więcej»