Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

VI ACa 294/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-28

Data publikacji: 2020-07-13

trafność 25%

Istotność:

Gdy M. B. (2) schodził ze słupa trakcyjnego, dotknął dłonią elementu przewodzącego prąd wysokiego napięcia, znajdującego się za izolatorem i na skutek porażenia prądem zmarł na miejscu. (...)Z uwagi na umiejscowienie słupa trakcyjnego o lokacie (...) , zakaz wejścia na teren kolejowy, (...) S.A. z siedzibą w W. nie miały obowiązku umieszczenia ostrzeżeń o możliwości porażenia prądem w razie dotknięcia sieci trakcyjnej. (...)(...)odpowiednie tabliczki ostrzegające o niebezpieczeństwie porażenia prądem. (...)Zadaniem biegłego było nie tylko ustalenie czy sporna trakcja elektryczna była sprawa, posiadała odpowiednie zabezpieczenia technologiczne przed porażeniem prądem wysokiego napięcia, ale także w(...)
Czytaj więcej»

III AUa 1920/18

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2020-01-24

Data publikacji: 2020-03-24

trafność 18%

Istotność:

W ramach zatrudnienia na tym stanowisku odwołująca zajmowała się wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach,(...)(...)(...)fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach, przy pomocy maszyn wytwarzających lecznicze pola magnetyczne i elektromagnetyczne oraz ultradźwięki, a także przeprowadzała zabiegi laseroterapii. (...)U. z 1983 roku nr 8, poz. 43 ze zm.), tj. stale i w pełnym wymiarze czasu zajmowała się wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach,(...)(...)W pierwszym pomieszczeniu znajdowały się trzy urządzenia nie wytwarzające pola elektromagnetycznego, czyli lampa (Solux) oraz urządzenia do pobudzania prądem mięśni ((Diadynamik i Stymat).
Czytaj więcej»

III Ca 700/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-06-03

Data publikacji: 2022-12-06

trafność 7%

Istotność:

(...)do urządzeń służących do doprowadzania prądu elektrycznego, jako wkład niepieniężny na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego w (...) sp. z o.o. (...)(...)i ich dotknięcie nie powoduje porażenia prądem elektrycznym, pas służebności przesyłu jest tożsamy z pasem eksploatacyjnym).
Czytaj więcej»

I C 1681/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nysie

Data orzeczenia: 2020-09-17

Data publikacji: 2020-11-20

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)w niewłaściwym miejscu powoduje zagrożenie porażenia prądem oraz możliwość uszkodzenia linii energetycznej, co miało miejsce w niniejszej sprawie.
Czytaj więcej»

I C 75/18

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2022-10-10

Data publikacji: 2022-11-02

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Podczas tej czynności dotknął ręką kabli zasilanych prądem elektrycznym, na skutek czego doszło do porażenia go prądem elektrycznym, a w konsekwencji do jego śmierci. (...)W ocenie Sądu jest oczywiste, że z uwagi na charakter powyższej działalności wymaga ona posługiwania się prądem elektrycznym, tym bardziej, że –jak wykazało przeprowadzone postępowanie dowodowe, kolejnym etapem prac miało być właśnie podłączenie nowej linii napowietrznej do zasilania. (...)Przeprowadzone postępowanie dowodowe wykazało również, że poszkodowany niewątpliwie poniósł szkodę na skutek porażenia go prądem elektrycznym, o czym będzie szerzej mowa w dalszej części uzasadnienia. (...)Bezspornym w realiach niniejszej sprawy była okoliczność, iż Z. R. poniósł śmierć na skutek porażenia go prądem elektrycznym z linii napowietrznej należącej do (...) S.A. , której przebudowę prowadził pozwany - Instalatorstwo Elektryczne.
Czytaj więcej»

I C 1487/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-09-24

Data publikacji: 2015-12-04

trafność 8%

Istotność:

W badaniu neurologicznym stwierdzono porażenie wiotkie lewej kończyny górnej z zanikami mięśniowymi oraz przeczulicę lewej ręki. (...)Do chwili obecnej u powoda występuje całkowite porażenie funkcji lewej kończyny górnej, powód nic nią nie może zrobić, ręka bezwładnie zwisa. (...)Od dnia wypadku prowadzona jest rehabilitacja powoda i do chwili obecnej powód wymaga zarówno ćwiczeń usprawniających i ćwiczeń czynno- biernych oraz masaży, jak i zabiegów fizykalnych pobudzających nerwy i działających przeciwbólowo (np. prądy (...) , tonoliza, elektrostymulacja).
Czytaj więcej»

II K 32/18

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Nidzicy

Data orzeczenia: 2019-01-02

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 44%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Wówczas doznał poparzeń drugiego stopnia w głowę i szyję przez porażenie prądem elektrycznym. /dowód: wyjaśnienia oskarżonego k.(...)(...)(...)złączowej wyżej opisanej rozdzielnicy, doznał porażenia prądem elektrycznym i związanych z tym(...)(...)R. S. niewątpliwie doznał bolesnych obrażeń ciała, jednak nie było to w wyniku przypadkowego doznania porażenia prądem elektrycznym, a nieostrożnym manipulowaniem w miejscu, które było oznaczone ostrzeżeniami o jego napięciu elektrycznym. (...)niezwłocznie odciągnął go od źródła prądu.
Czytaj więcej»

I C 111/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2024-04-11

Data publikacji: 2024-04-25

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Biegły z zakresu Urologii D. D. w sporządzonej opinii wskazał iż u powoda z wgnieceniem fragmentu kostnego do kanału kręgowego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego nastąpiło porażenie dolnej połowy ciała, brak kontroli oddawania moczu i kału, pęcherz neurogenny. (...)Powód oprócz ćwiczeń (kinezyterapii) powinien mieć stosowane okresowo zabiegi z zakresu fizykoterapii na bolące okolice (np. laser, prądy, pole magnetyczne, krioterapia, ultradźwięki). (...)U powoda problemy natury urologicznej występują od chwili wypadku komunikacyjnego, gdyż w wyniku urazu doszło do porażenia kończyn dolnych oraz nietrzymania moczu i kału. (...)Ponadto powód wymaga pomocy osób trzecich z powodu porażenia kończyn dolnych w zakresie: robienia(...)
Czytaj więcej»

I C 336/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Przasnyszu

Data orzeczenia: 2014-12-22

Data publikacji: 2015-09-09

trafność 11%

Istotność:

Możliwość porażenia prądem przez potencjalnych użytkowników świetlicy nie wydaje się racjonalna i oczywista.
Czytaj więcej»

IV P 17/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich

Data orzeczenia: 2016-03-15

Data publikacji: 2016-04-12

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Niższy od powszechnego wiek emerytalny pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest dla nich normalnym, ustawowym wiekiem emerytalnym, a to z kolei sprawia, że tacy pracownicy w okresie czterech lat przed osiągnięciem emerytalnego właściwego dla tych kategorii zatrudnienia korzystają ze szczególnej (...)
(...)zagrożenie życia lub zdrowia poprzez porażenie prądem lub poślizgnięcie się na śliskiej powierzchni. (...)W/w działanie mogło spowodować zagrożenie życia lub zdrowia poprzez porażenie prądem lub poślizgnięcie się na śliskiej powierzchni.
Czytaj więcej»