Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3861

IX GC 681/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-06-06

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 28%

Istotność:

Projekt technologiczny nie był opiniowany pisemnie przez pozwaną. Projekt ten został decyzją władz pozwanej przyjęty do realizacji. Wszystkie urządzenia z projektu zostały zamontowane. (...)Instalacja została zmodernizowana zgodnie z projektem i opracowaną dokumentacją na zamówienie pozwanej.
Czytaj więcej»

I C 354/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2014-10-21

Data publikacji: 2014-11-18

trafność 17%

Istotność:

Do zadań realizowanych przez powoda należy m.in. - budowa, rozbudowa, modernizacja, utrzymanie i eksploatacja regionalnej instalacji do przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów(...)prowadzenie punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw(...)(...)Podkreślił nadto, że instalacja regionalna wraz ze składowiskiem odpadów, która przekazuje stosowne opłaty, znajduje się na terenie tylko jednej gminy i prowadzona jest przez Związek (...) w E. . (...)(...)stanowisko Rady Ministrów wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska – druk (...) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska – druk (...) , odpowiedzi na interpelację poselską nr (...) oraz zapytanie poselskie nr (...) ). (...)(...)stanowisko Rady Ministrów wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska – druk (...) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska – druk (...) ).
Czytaj więcej»

IV Pa 52/14

wyrok

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2014-11-18

Data publikacji: 2015-03-16

trafność 10%

Istotność:

W dniach 28 stycznia 2013 roku i 15 lutego 2013 roku pozwana spółka złożyła mu propozycję dwóch projektów porozumień zmieniających, których nie przyjął,(...)(...)W dniu 28 lutego 2013 roku oraz w dniu 15 lutego 2013 roku pozwana złożyła powodowi propozycję dwóch projektów porozumień zmieniających, których powód nie przyjął. (...)Z kolei obowiązkiem na nowym stanowisku zadaniem powoda była przykładowo, bieżąca konserwacja, w tym wymiana elementów sieci, pomiary instalacji elektrycznej i odgromowej, a zatem czynności rodzajowo odmienne, bo związane z pracą bezpośrednio na sieci. (...)(...)samo stanowisko, a ponadto nieprzyjęte projekty porozumień zawierały istotne błędy, wprowadzały(...)także przypisywano w nich (w projekcie z dnia 28 stycznia 2013 r.) pracownikowi stanowisko którego nawet nie ma w ZUZP obowiązującym u pozwanego.
Czytaj więcej»

III Ca 935/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-02-19

Data publikacji: 2020-06-01

trafność 14%

Istotność:

Wymienił cały biały montaż. przerobił całą instalację wodno-kanalizacyjną oraz centralne ogrzewanie, dołożył dwa kaloryfery, wymienił też instalację elektryczną. (...)Wykonał też instalację elektryczną i centralnego ogrzewania. W trakcie remontu werandy założył nowe drzwi wejściowe, wymienił również instalację elektryczną. (...)(...)k.p.c. przez pominięcie dowodu z projektu garażu i pomieszczenia gospodarczego K.(...)
Czytaj więcej»

VIII GC 893/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-01-25

Data publikacji: 2023-09-13

trafność 13%

Istotność:

Odniósł się szczegółowo do projektu budowalnego regulacji instalacji CO oraz CWU w budynku mieszkalno–usługowym przy ul. (...) w B. z 2018 r. (...)Biegła słusznie przyjęła koszty dogrzania lokalu grzejnikami elektrycznymi. (...)Przyjęła, że będzie dogrzewane urządzeniami elektrycznymi. (...)Zwróciła uwagę, że trzeba mieć urządzenie elektryczne, np. klimatyzator, farelkę, grzejnik elektryczny, który tę energię zapewni.
Czytaj więcej»

VII AGa 452/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-04-08

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 41%

Istotność:

Naprawa instalacji elektrycznej w przedmiocie najmu wymagała uprzedniej inwentaryzacji całej instalacji w budynku. (...)Jednak powód pomija, że uwaga ta dotyczyła badań eksploatacyjnych instalacji elektrycznej. (...)W lokalu w momencie jego wydania istniało wyłącznie przyłącze instalacji elektrycznej, natomiast najemca zobowiązał się do wykonania instalacji elektrycznej. (...)Najemca zobowiązał się do wykonania w lokalu będącym przedmiotem najmu instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

II C 801/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-02-24

trafność 39%

Istotność:

W zakresie części elektrycznej inwestycji , projekt swoim zakresem obejmował wykonanie: rozdzielnicy RG, instalacji siły, oświetlenia i gniazd wtykowych, instalacji połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń. (...)W projekcie wykonawczym w części „Zasilanie w energię elektryczną” -5.1. (...)Odnośnie pozycji: - „a)” stwierdził prawidłowe wykonanie instalacji elektrycznej, C. , KD zgodnie z projektem i przekazaną dokumentacją powykonawczą. (...)Od strony technicznej branży elektrycznej istotne dla sprawy są następujące(...)do potrzeb (...) miał określić projekt budowlany zawierający między innymi: instalacje teleinformatyczne, instalacje elektryczne, awaryjne zasilanie.
Czytaj więcej»

V ACa 463/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-09-23

Data publikacji: 2015-01-21

trafność 14%

Istotność:

Powód przyznał, iż zaproponował projekt Regulaminu, w którym także należało lokatorów obciążać, ale wartością niższą niż średnia zużycia w całym budynku. (...)W Regulaminie wskazano, iż w szczególności są to koszty dostawy energii elektrycznej, cieplnej, wody w części dotyczącej nieruchomości wspólnej. (...)Istotny jest natomiast sezon rozliczeniowy, a za taki przyjmuje się dany rok kalendarzowy, dodatkowo w Regulaminie wskazano, iż całkowite koszty energii cieplnej dostarczonej do budynku ustalane są na podstawie faktur dostawcy energii elektrycznej. (...)Równie dobrze można bowiem twierdzić, jak czyni to powód, że takie sformułowanie otwiera drogę zarządowi do samodzielnego określenia w oparciu o projekt c.o. budynków owych współczynników.
Czytaj więcej»

XII C 1944/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2014-01-29

Data publikacji: 2014-04-23

trafność 20%

Istotność:

Powód wskazał, że obecnie właściciele lokali zmuszeni zostali do zastosowania term elektrycznych do podgrzania ciepłej wody, a w wielu przypadkach pozostali bez dostaw ciepłej wody. (...)Konsekwentnie trzeba przyjąć, że właściciele nie są związani treścią projektów uchwał przedstawianych w zawiadomieniu o terminie zebrania wraz z porządkiem jego obrad, w związku z czym mogą podejmować uchwały wykraczające poza te projekty lub zmieniać je. (...)Elementy konieczne dla istnienia nieruchomości, takie jak grunt, fundamenty, mury zewnętrzne, dach, wspólna klatka schodowa, windy oraz instalacje - elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna - zaliczane są do kategorii współwłasności przymusowej. Podkreślić należy, że instalacja grzewcza c.o. jest urządzeniem nie służącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali.
Czytaj więcej»

IX Ca 520/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2014-04-17

Data publikacji: 2014-05-27

trafność 22%

Istotność:

Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)W uzasadnieniu projektu ustawy z 30 maja 2008 r. podniesiono, że strony umowy decydują o tytule prawnym, na podstawie którego przedsiębiorca będzie korzystać z urządzeń, których koszty budowy poniosła inna osoba. (...)Jednakże już sformułowanie art. 49 § 2 k.c. , jak i odniesienie do art. 231 § 2 k.c. w uzasadnieniu projektu ustawy wskazuje, że obecnie nie jest dopuszczalne konstruowanie roszczenia odszkodowawczego z art. 471 k.c. (...)Artykuł 49 § 2 odsyła do art. 49 § 1 k.c. , który stanowi o urządzeniach służących do doprowadzenia lub odprowadzania pary, gazu, energii elektrycznej a także płynów.
Czytaj więcej»