Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7679

I ACa 407/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-11-22

Data publikacji: 2014-02-05

trafność 7%

W ocenie Sądu Apelacyjnego byłoby to działanie co najmniej nieekonomiczne, a nadto negatywnie wpłynęłoby na wizerunek przedsiębiorcy.
Czytaj więcej»

I ACa 164/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-05-21

Data publikacji: 2018-07-13

trafność 18%

(...)prywatnego córki oraz na rozpowszechnianie wizerunku w odniesieniu do wskazanych w pozwie materiałów prasowych, podnosząc jednocześnie, że jej wizerunek nie został wykonany w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych. (...)Ponadto podnosili, że nie doszło do naruszenia jej wizerunku, gdyż opublikowane fotografie miały związek z podwójnie publicznym statusem A. S. (1) . (...)Powódka nie wyraziła zgody na publikację takich informacji ani swojego wizerunku. (...)Powódka nie aprobowała publikacji swojego wizerunku, a zgoda w tym zakresie musiała być wyraźna.
Czytaj więcej»

I C 25/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-11-18

Data publikacji: 2013-12-30

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)naraziły powoda na utratę zaufania wizerunku potrzebnego do sprawowania funkcji społecznej członka Zarządu Wspólnoty, jak również naraziły na utratę godności i zaufania w oczach najbliższych ( pozew wraz z uzasadnieniem k. 2-3 ). (...)Końcowo wskazała, iż nieprawdą jest, że zajście z dnia 3 września 2012 roku mogło narazić powoda na utratę wizerunku członka zarządu wspólnoty, którym nota(...)(...)Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, takie jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

I ACa 449/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-04

Data publikacji: 2021-03-10

trafność 12%

(...)wykazano, a która kreuje jego wizerunek jako osoby żądnej władzy w strukturach partii (...) , cynicznej, nie szanującej starszego lidera, dzielącej się taką wypowiedzią ze swoimi współpracownikami. Innymi słowy, naruszeniem dobrego imienia jest zarówno niezgodne z prawdą przypisanie powodowi samej wypowiedzi, relewantnej dla jego publicznego wizerunku, jak i kreowanie za jej pomocą obrazu powoda jako osoby publicznej, polityka. (...)(...)osobistego „prawa do kreowania własnego wizerunku” jako prawa autonomicznego lub elementu prawa do prywatności. W realiach sprawy, przypisanie powodowi nieprawdziwej wypowiedzi, negatywnie kreującej wizerunek powoda, dotyczącej rywalizacji partyjnej z J. K. , stanowiło naruszenie czci (zewnętrznej) powoda – dobrego imienia.
Czytaj więcej»

I ACa 456/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-06

Data publikacji: 2013-12-05

trafność 10%

Podniósł Sąd nadto, że celem zadośćuczynienia jest zatarcie lub złagodzenie następstw naruszenia dóbr osobistych, w tym takich jak cześć czy wizerunek. (...)Niewątpliwie potrzeba wyjaśniania kontrahentom swojej rzeczywistej sytuacji i rzetelności podważyła zaufanie do niej i stanowiła o stracie etycznej swego wizerunku jako uczciwego kupca.
Czytaj więcej»

I ACa 456/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-10-20

Data publikacji: 2014-12-16

trafność 13%

Odpowiednie zastosowanie oznacza, że osobie prawnej nie przysługuje dobro osobiste w postaci wizerunku, którego ochrony również domagała się powódka. (...)Za bezzasadne Sąd Okręgowy uznał roszczenie o zobowiązaniem pozwanych do zaniechania naruszania dóbr osobistych powoda w postaci wizerunku i renomy. (...)W zakresie dobra osobistego, jakim jest wizerunek, Sąd Okręgowy trafnie wskazał, że nie przysługuje ono osobie prawnej. (...)Wizerunku w tym znaczeniu nie posiada osoba prawna, która jest bytem abstrakcyjnym i nonsensem byłoby przypisanie takiego znaczenia pojęciu „wizerunek” w odniesieniu do osoby prawnej”.
Czytaj więcej»

I ACa 467/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-18

Data publikacji: 2015-05-13

trafność 4%

W kolejnym piśmie zarząd H. W. stwierdzał, że przedłużający się proces prywatyzacji i ograniczenie swobodnego zarządzania spółką, w tym zbywania majątku, negatywnie odbija się na jej sytuacji finansowej i wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 428/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-11-06

Data publikacji: 2013-01-19

trafność 22%

Sąd okręgowy we Wrocławiu, podczas toczącego się procesu, zezwolił przedstawicielom radia, telewizji i prasy na dokonywanie za pomocą aparatury utrwalania obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy, z wyłączeniem okazywania wizerunku oskarżonego i podawania jego danych personalnych. (...)Wskazał, że publikacja prasowa naruszyła wizerunek powoda, w związku z czym przysługiwałaby mu ochrona z art. 24 k.c. , ale takiej nie żądał. Nie było zgody na publikację wizerunku ( art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych ), artykuł ukazał się przed wydaniem wyroku przez sąd pierwszej instancji ( art. 13 prawa prasowego ). (...)Wina po stronie pozwanej w naruszeniu wizerunku nie budzi wątpliwości.
Czytaj więcej»

III U 728/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Przemyślu

Data orzeczenia: 2015-11-13

Data publikacji: 2016-01-07

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Ustalenie wygórowanego wynagrodzenie może być działaniem naruszającym zasady współżycia społecznego, w tym przede wszystkim zasadę równego traktowania ubezpieczonych bowiem tego rodzaju działanie odbywa się kosztem innych uczestników systemu ubezpieczeń społecznych.
Natomiast w 2015 r. oprócz kierowniczki laboratorium i zastępcy, zatrudnionych było 12 osób, w tym 9 laborantów, 1 pracownik administracyjno-biurowy, 1 menadżer ds. wizerunku i 1 specjalista ds. administracji.
Czytaj więcej»

I ACa 514/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 10%

Ponadto w wyniku czynności przeprowadzonych przez (...) , naruszony został jego wizerunek i pozycja, które budował przez lata, przez co do chwili obecnej odczuwa „biznesowy ostracyzm”. (...)Jego wizerunek, jako przedsiębiorcy wówczas został nadszarpnięty. (...)W ocenie powoda bezpodstawne i bezprawne działania Prokuratury były dla niego szczególnie dolegliwe, albowiem mieszka i pracuje w małym miasteczku, gdzie takie działanie zostało w sposób jednoznacznie negatywny przyjęte przez opinię publiczną, psując jego wizerunek i budowaną latami pozycję. (...)Powód powoływał się na fakt naruszenia jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, naruszony bowiem został jego wizerunek i pozycja, które budował przez lata, przez co do chwili obecnej odczuwa „biznesowy ostracyzm”.
Czytaj więcej»