Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

VIII Ka 496/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-08-26

Data publikacji: 2013-12-18

trafność 31%

Teza orzeczenia: bez tezy
W tym miejscu stwierdzić trzeba, iż niewątpliwie przyczyną zgonu M. D. była ostra niewydolność krążeniowo – oddechowa w przebiegu porażenia prądem elektrycznym (por. protokół oględzin zewnętrznych i wewnętrznych zwłok wraz z opinią (...) w (...) Zakładu Medycyny Sądowej – k. 54 – 57). (...)Odwołując się do opinii biegłego sądowego z zakresu elektryki stwierdzić trzeba, że przyczyną porażenia pokrzywdzonej prądem było podłączenie przewodu 2 x DY2,5mm 2 w tablicy mieszkaniowej pod aparaty modułowe typu (...) K. J. bez sprawdzenia co one miały zasilać. (...)(...)i w konsekwencji doprowadziło do porażenia M. D. prądem. (...)Wbrew zatem sugestiom skarżącego, gdyby nie niedbałe zachowanie oskarżonego, na zwisających przewodach w ogóle nie pojawiłoby się napięcie i nie nastąpiłoby porażeniem prądem pokrzywdzonej.
Czytaj więcej»

VI Pa 46/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-06-14

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 24%

(...)pomocą zabiegów galwanizacji i jontoforezy, prądów diadynamicznych i prądów interferencyjnych, elektrostymulacja, które wytwarzały prądy zmienne i prądy stałe. (...)(...)niepełnosprawnymi - z zespołem Downa, porażeniami, ociemniałymi i cierpiącymi na inne schorzenia oraz wymagającymi w związku z tym jej stałej opieki przy całym zabiegu. (...)(...)pomocą zabiegów galwanizacji i jontoforezy, prądów diadynamicznych i prądów interferencyjnych, elektrostymulacja, które wytwarzały prądy zmienne i prądy stałe. (...)(...)promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie podczerwone, ultradźwięki, prądy zmienne i prądy stałe itp.
Czytaj więcej»

III APa 34/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-02-06

Data publikacji: 2013-03-01

trafność 11%

W związku z tym, że urządzenie nie posiadało stosownych osłon i sortowane odpady wpadały między taśmy a napędzający je wał, pracujące przy nim osoby, w tym powódka, zostały poinformowane o konieczności wzywania w takich sytuacjach mechanika, a przede wszystkim o konieczności odcięcia dopływu prądu. (...)Powódka powinna była wezwać mechanika, a w pierwszej kolejności wyłączyć dopływ prądu. Możliwość taką miała, gdyż wyłącznik prądu znajdował się w zasięgu jej ręki. (...)(...)postępowaniu, bowiem doznał on dziecięcego porażenia mózgowego, którego skutkiem jest trwały stan niemalże wegetatywny (upośledzenie umysłowe, niemożność chodzenia, siedzenia czy mówienia).
Czytaj więcej»

I ACa 1503/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-02-04

Data publikacji: 2014-12-03

trafność 9%

Problem usychania drzew i krzewów posadzonych glebie wolnej od zanieczyszczeń mechanicznych, co do których nie stwierdzono porażenia chorobami i szkodnikami, zaczął pojawiać się tuż po oddaniu ogrodu i trwa do dzisiaj. (...)Na ternie nieruchomości występowały liczne awarie prądu, co mogło doprowadzić do rozregulowania systemu nawadniającego.
Czytaj więcej»

VI U 340/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

Data orzeczenia: 2015-07-17

Data publikacji: 2015-07-31

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

W trakcie wykonywania pracy przez ubezpieczonego panowały warunki szkodliwe polegające na wysokich temperaturach, wysokiej wilgotności powietrza, działaniu gazów, narażeniu na porażenie prądem oraz pracy na wysokościach i w głębokich wykopach. (...)W ocenie świadków z uwagi na wysokie temperatury, wysoką wilgotności powietrza, działanie gazów, narażenie na porażenie prądem oraz pracę na wysokościach i w głębokich wykopach praca ubezpieczony wykonywał pracę w warunkach szczególnych.
Czytaj więcej»

III AUa 364/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-02-05

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 18%

(...)napięciem, a więc istniało zagrożenie porażenia prądem w przypadku dotknięcia samego urządzenia, bądź elementów konstrukcji, które były pod napięciem i to niezależnie od tego, że wentylator znajdował się na wysokości 2,5 metra. (...)(...)środowisku zawilgoconym) stwarza wysokie ryzyko porażenia prądem w razie nieskuteczności ochron. (...)Konieczność dokonywania terminowych pomiarów jest konieczna z uwagi na zawilgocone środowisko pracy, w którym występuje wysokie ryzyko porażenia prądem elektrycznym, w warunkach nieskuteczności tych ochron. (...)Brak tych pomiarów w myjniach samochodowych, czyli środowisku wilgotnym stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników, bo występuje wysokie ryzyko porażenia prądem elektrycznym w przypadku nieskuteczności osłon.
Czytaj więcej»

III AUa 403/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-11-26

Data publikacji: 2013-12-30

trafność 12%

Pracę tą wykonywał stale i w pełnym wymiarze czasu pracy, będąc narażonym na zapylenie, zagrożenie urządzeń, które były w ruchu, np. suwnicę oraz pracę na wysokości, hałas, zagrożenie porażeniem prądem.
Czytaj więcej»

I ACa 619/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-11-06

Data publikacji: 2015-02-05

trafność 11%

Z punktu widzenia ortopedycznego łączny uszczerbek na zdrowiu powoda wynosi 140 %, z uwzględnieniem porażenia czterokończynowego typu tastycznego z zanikami mięśni, ustawieniem końsko-szpotawym stóp i przykurczem lewej kończyny górnej. (...)(...)się na słup i doznał porażenia prądem).
Czytaj więcej»

I ACa 430/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-10-30

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 9%

Uszkodzeniu uległa też ściana szczytowa i stropy, zaś w wyniku podawania prądów wody zostały zalane wszystkie kondygnacje budynku. (...)(...)uszkodzenie konstrukcji dachu) oraz duże porażenie więźby dachowej spuszczelem pospolitym, ułożyć dachówkę w takim samym układzie oraz rodzaju.
Czytaj więcej»

I ACa 612/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-12-03

Data publikacji: 2021-12-29

trafność 15%

W wyniku tego konfliktu powodowie odcięli pozwanej i jej rodzinie prąd i wodę. (...)Powódka uważała, że rodzina pozwanych używa więcej prądu i powinni więcej płacić. (...)Niedługo po tym pozwana po dotknięciu klamki od drzwi została porażona prądem i z tego powodu była hospitalizowana w szpitalu, a potem leczyła się u specjalistów. (...)Z materiału dowodowego wynikało, że powodowie nie liczyli się ze zdaniem pozwanych i wiele rzeczy wykonywali bez porozumienia z nimi, co rodziło konflikty, a nawet doprowadziło do porażenia pozwanej prądem i jej pobytem w szpitalu, a potem kilkumiesięcznym leczeniem.
Czytaj więcej»