Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

I ACa 471/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-10-23

Data publikacji: 2013-11-21

trafność 19%

Mimo tego obie strony podpisały bezusterkowy protokół odbioru, a instalacja na dzień dzisiejszy stwarza zagrożenie porażenia prądem. (...)(...)na dzień dzisiejszy stwarza zagrożenie porażenia prądem.” (str. 53 opinii biegłych),(...)(...)nie powinien zostać podłączony do prądu elektrycznego, a w następstwie zaniechaniu(...)(...)Biegli stwierdzili, że powodowie wykonali instalację elektryczną niezgodnie ze sztuką budowlaną, a dokumentacja powykonawcza (schematy) nie odpowiada stanowi rzeczywistemu i że instalacja stwarza zagrożenie porażenia prądem.
Czytaj więcej»

VI U 4768/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2013-09-19

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 31%

Teza orzeczenia: niezdolność do pracy jako przesłanka nabycia prawa do renty
(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem; 4 przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi. (...)(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem, przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi. (...)(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem, przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi, a także poważne uszkodzenie słuchu.
Czytaj więcej»

I C 942/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Głogowie

Data orzeczenia: 2013-11-08

Data publikacji: 2013-12-17

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Organozator tutystyki ponosi odpowiedzialność w przypadku nienależytego wykonania umowy, za szkodę majątkową i niemajątkową ( zamarnowany urlop)
Na 9 noclegów przez 3 doby nie było cieplej wody z powodu awarii bojlera, który powodował przebicia prądu. (...)Ze ścian w łazience odpadły płytki, nie działał bojler na ciepłą wodą, który dodatkowo groził porażeniem prądem. Przebicie prądu pojawiało się na kurku, który w celu zaizolowania, trzeba było odkręcać ręcznikiem. (...)Nie ulega wątpliwości, że w hotelu były insekty, uczestnicy byli narażeni na porażenie prądem w łazience, spali w podwójnych tzw. małżeńskich łóżkach, zaś pokój w którym zakwaterowany był M. P. nie posiadał nawet okien.
Czytaj więcej»

VIII Ka 496/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-08-26

Data publikacji: 2013-12-18

trafność 31%

Teza orzeczenia: bez tezy
W tym miejscu stwierdzić trzeba, iż niewątpliwie przyczyną zgonu M. D. była ostra niewydolność krążeniowo – oddechowa w przebiegu porażenia prądem elektrycznym (por. protokół oględzin zewnętrznych i wewnętrznych zwłok wraz z opinią (...) w (...) Zakładu Medycyny Sądowej – k. 54 – 57). (...)Odwołując się do opinii biegłego sądowego z zakresu elektryki stwierdzić trzeba, że przyczyną porażenia pokrzywdzonej prądem było podłączenie przewodu 2 x DY2,5mm 2 w tablicy mieszkaniowej pod aparaty modułowe typu (...) K. J. bez sprawdzenia co one miały zasilać. (...)(...)i w konsekwencji doprowadziło do porażenia M. D. prądem. (...)Wbrew zatem sugestiom skarżącego, gdyby nie niedbałe zachowanie oskarżonego, na zwisających przewodach w ogóle nie pojawiłoby się napięcie i nie nastąpiłoby porażeniem prądem pokrzywdzonej.
Czytaj więcej»

II AKa 188/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-26

Data publikacji: 2013-12-18

trafność 18%

(...)czasu trwania i kierunku przepływu prądu, w przypadku prądu o natężeniu 50 - 75(...)ma czas – nawet mały prąd przy długim czasie użycia, może(...)dla życia może nastąpić przy porażeniu osób przewlekle chorych na serce,(...)(...)Co więcej - pokrzywdzony nie należał do żadnej z grup ryzyka, jego stan zdrowia był dobry, a znaczna masa ciała powodowała, że stawiało ono stosunkowo duży opór prądowi elektrycznemu. (...)O ile bowiem co do zasady generował on niebezpieczny dla organizmu ludzkiego prąd elektryczny, to jednak: natężenie prądu (poniżej 75 mA) wykluczało możliwość(...)(...)Oto bowiem można sobie wyobrazić stan faktyczny, polegający na użyciu paralizatora o mocy zagrażającej akcji serca (75-100 mA), z jednoczesnym poddaniem ofiary długotrwałemu działaniu prądu elektrycznego i w następstwie jej(...)
Czytaj więcej»

III AUa 403/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-11-26

Data publikacji: 2013-12-30

trafność 12%

Pracę tą wykonywał stale i w pełnym wymiarze czasu pracy, będąc narażonym na zapylenie, zagrożenie urządzeń, które były w ruchu, np. suwnicę oraz pracę na wysokości, hałas, zagrożenie porażeniem prądem.
Czytaj więcej»

II W 325/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

Data orzeczenia: 2013-10-11

Data publikacji: 2013-12-31

trafność 13%

(...)ustalenia bieżącego stanu ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, tj. o wykroczenie z(...)(...)(...)ustalenia bieżącego stanu ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, tj. o wykroczenie z(...)(...)(...)ustalenia bieżącego stanu ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, Dowód: kserokopia protokołu kontroli nr (...)- (...)- (...) -pt/12 wraz z załącznikami, k. 9 – 23, 55 – 75, 118 – 132, częściowo wyjaśnienia obwinionej W. K. , k. 101 – 103.
Czytaj więcej»

III U 481/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2013-12-18

Data publikacji: 2014-01-23

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Galwanizacja jest procesem wykorzystującym zjawiska elektrochemiczne towarzyszące przepływowi prądu między elektrodami umieszczonymi w kąpieli galwanicznej. (...)Innymi występującymi zagrożeniami w pracy galwanizera są porażenia prądem elektrycznym, pożary i wybuchy, urazy oczu spowodowane latającymi cząstkami oraz nadmierny hałas.
Czytaj więcej»

VI Ga 245/13

wyrok

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-12-05

Data publikacji: 2014-01-29

trafność 19%

(...)zabezpieczenia ludzi i mienia przed porażeniem, szkodę należało naprawić natychmiast. (...)Pomijając powyższe, twierdzenia te były wiarygodne, zważywszy na charakter i okoliczności szkody, grożące porażeniem prądem w razie braku natychmiastowego usunięcia awarii.
Czytaj więcej»

IV Ka 535/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2013-11-22

Data publikacji: 2014-01-30

trafność 23%

(...)wykonywania tych prac zostali porażeni prądem w następstwie czego W. G. i J. K. ponieśli śmierć na miejscu, a A. C. (2) ­ski doznał lekkiego porażenia prądem elektrycznym w okolice obu dłoni(...)(...)(...)wykonywania tych prac zostali porażeni prądem w następstwie czego W. G. i J. K. ponieśli śmierć na miejscu, a A. C. (1) doznał lekkiego porażenia prądem elektrycznym w okolice obu dłoni(...)(...)(...)wykonywania tych prac zostali porażeni prądem w następstwie czego W. G. i J. K. ponieśli śmierć na miejscu, a A. C. (1) doznał lekkiego porażenia prądem elektrycznym w okolice obu dłoni(...)(...)Rzecz jasna, tak jak w przypadku oskarżonego – tak i w odnie­sieniu do tej oskarżonej, wypowie się Sąd jaki jest związek przyczynowo-skutkowy między ewentualnym naruszeniem przez nich przepisów organi­zacyjnych, a skutkiem w postaci śmierci w wyniku porażenia prądem dwóch pracowników tej firmy.
Czytaj więcej»