Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

I C 435/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu

Data orzeczenia: 2013-01-25

Data publikacji: 2013-02-28

trafność 22%

Podłączenie prądu do nieruchomości pozwanego następowało od rozdzielni warsztatowej prądu bez ominięcia układu pomiarowego przewodem przeprowadzonym przez otwór wentylacyjny do gniazda na zewnętrznej ścianie garażu pozwanego. (...)W tym czasie kontrolującym o stwierdzonym nielegalnym poborze prądu powiadomili policję. (...)(...)czynności w pozycji „załącz”, odbiorniki prądu w przedmiotowym budynku odbierały prąd, ale pomimo tego licznik energii elektrycznej nie wykazywał poboru prądu. (...)(...)czynności w pozycji „załącz”, odbiorniki prądu w przedmiotowym budynku odbierały prąd, ale pomimo tego licznik energii elektrycznej nie wykazywał poboru prądu.
Czytaj więcej»

I ACa 691/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-12-13

Data publikacji: 2014-02-25

trafność 22%

Zespół ustalił ponadto, iż bezpośrednią przyczyną wypadku było porażenie prądem elektrycznym, wywołanym prawdopodobnie uderzeniem pioruna w pobliże linii telefonicznej. (...)Wyraźne objawy encefalopatii po porażeniu prądem elektrycznym mają tendencję do pogłębiania się. (...)Wszystkie powyższe argumenty legły u podstaw przypisania odpowiedzialności za skutki porażenia prądem powódki następcy prawnemu pracodawcy, czyniąc zasadnym także zarzut naruszenia przez Sąd Okręgowy w Płocku art. 415 k.c. (...)Wyraźne objawy encefalopatii po porażeniu prądem elektrycznym mają tendencję do pogłębiania się.
Czytaj więcej»

I C 942/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Głogowie

Data orzeczenia: 2013-11-08

Data publikacji: 2013-12-17

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Organozator tutystyki ponosi odpowiedzialność w przypadku nienależytego wykonania umowy, za szkodę majątkową i niemajątkową ( zamarnowany urlop)
Na 9 noclegów przez 3 doby nie było cieplej wody z powodu awarii bojlera, który powodował przebicia prądu. (...)Ze ścian w łazience odpadły płytki, nie działał bojler na ciepłą wodą, który dodatkowo groził porażeniem prądem. Przebicie prądu pojawiało się na kurku, który w celu zaizolowania, trzeba było odkręcać ręcznikiem. (...)Nie ulega wątpliwości, że w hotelu były insekty, uczestnicy byli narażeni na porażenie prądem w łazience, spali w podwójnych tzw. małżeńskich łóżkach, zaś pokój w którym zakwaterowany był M. P. nie posiadał nawet okien.
Czytaj więcej»

VI Ka 30/21

wyrok

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2021-03-02

Data publikacji: 2021-06-25

trafność 22%

Istotność:

Należy tu zwrócić uwagę na zeznania J. C. (1) , który opisywał, że informował nabywców o tym, że nie ma prądu i że na własną rękę muszą założyć prąd, gdyż poprzednia firma opuszczając teren(...)(...)Świadkowie ci w zeznaniach opisywali na jakich zasadach w stacji trafo płynął prąd, kto był – według nich-podmiotem odpowiedzialnym za stację trafo, jakie były obowiązki (...) względem tej stacji. (...)(...)że na stacji nie ma prądu; że nie posiadali informacji od zakładu energetycznego, że tam nie było prądu. (...)A konsekwencją takich naruszeń przepisów bhp przez pracodawcę było śmiertelne porażenie prądem elektrycznym pokrzywdzonego (bo oczywistym jest-(...)
Czytaj więcej»

I C 1358/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2017-12-21

Data publikacji: 2018-03-22

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

W trakcie diagnostyki, lekarze stwierdzili u powoda oparzenie III stopnia prądem elektrycznym części dłoniowej ręki lewej. (...)W trakcie przepływu prądu, wytwarzana jest energia cieplna, uszkadzająca komórki. (...)F. oraz uwolnienie cieśni nadgarstka wykonane w ciągu 24 godzin od przyjęcia, nie dają gwarancji uratowania kończyny po oparzeniu i porażeniu prądem elektrycznym. Działanie wysokiej temperatury i przepływ prądu elektrycznego powodują natychmiastowe, nieodwracalne uszkodzenie tkanek.
Czytaj więcej»

III RC 701/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2016-05-17

Data publikacji: 2016-06-29

trafność 22%

Istotność:

Jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia, ma porażenie mózgowe. (...)Ma porażenie mózgowe, wadę wzroku i słuchu. (...)Koszty jego utrzymania wynoszą- czynsz za mieszkanie 678 euro, 121 euro opłata za prąd, 27,50 euro opłata za wodę,(...)(...)Ma porażenie mózgowe, wadę wzroku i słuchu.
Czytaj więcej»

I C 23/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2013-04-05

Data publikacji: 2013-05-18

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

W uzasadnieniu żądania wskazał, iż w dniu 10 lutego 1989 r., mając niespełna trzynaście lat, uległ wypadkowi; w trakcie zabawy, po wejściu na drzewo, którego gałęzie przylegały bezpośrednio do napowietrznej linii rozpiętej na słupie energetycznym, został porażony prądem wysokiego napięcia. (...)W chwili zdarzenia, z uwagi na swój wiek, powód nie zdawał sobie należycie sprawy z niebezpieczeństwa związanego z zabawą w pobliżu stacji transformatorowej, wchodząc na drzewo nie przewidział skutków związanych z ewentualnym porażeniem prądem z uwagi na styczność gałęzi(...)(...)(...)kończyn górnych była bezpośrednim następstwem porażenia powoda prądem elektrycznym w związku z wejściem w dniu 10 lutego 1989 r. na drzewo, którego gałęzie miały bezpośrednią styczność w napowietrzną linią energetyczną. (...)(...)do przedstawienia dokumentacji dotyczącej dostaw prądu do miejscowości K. w dniu 10 lutego 1989 r., na okoliczność wykazania, iż pozwany jest odpowiedzialny za szkodę jako następca prawny zakładu energetycznego dostarczającego prąd do tej miejscowości w dniu wypadku powoda.
Czytaj więcej»

IV Ka 593/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2016-01-08

Data publikacji: 2016-02-05

trafność 22%

Istotność:

(...)wykonywania tych prac zostali porażeni prądem w następstwie, czego W. G. i J. K. ponieśli śmierć na miejscu, a A. C. (1) doznał lekkiego porażenia prądem elektrycznym w okolice obu dłoni(...)(...)(...)wykonywania tych prac zostali porażeni prądem w następstwie, czego W. G. i J. K. ponieśli śmierć na miejscu, a A. C. (1) doznał lekkiego porażenia prądem elektrycznym w okolice obu dłoni(...)(...)To, że odatkowo doszło także do dalszych skutków owego bezpośredniego narażenia w postaci śmierci W. G. oraz J. K. , a ponadto porażenia prądem A. C. (1) , uzasadniało natomiast przyjęcie kumulatywnej kwalifikacji prawo-karnej czynu oskarżonego. (...)(...)przewodów elektrycznych i nieszczęśliwie porażając prądem osoby majace w danym momencie styczność z elementami przewodzącymi prąd (dwóch pokrzywdzonych trzymajacych inne metalowe(...)pokrzywdzony siedzący w ciągniku, którym porażenie poczył jedynie w niewielkim zakresie).
Czytaj więcej»

X Ka 135/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-03-21

Data publikacji: 2017-03-09

trafność 21%

Teza orzeczenia: "Skarżący nie dostrzega jednak, że czyn z art. 155 k.k. nie zawsze jest przestępstwem indywidualnym. Użycie znamienia ,,powoduje” oznacza, że przestępstwo to można popełnić zarówno przez działanie, jak i przez zaniechanie"
(...)prętem zbrojeniowym, co spowodowało jego porażenie prądem elektrycznym i w ten sposób(...)(...)(...)w postaci śmierci pokrzywdzonego ( porażenie prądem po dotknięciu linii niesionym prętem ).
Czytaj więcej»

I ACa 1699/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-05-19

Data publikacji: 2018-01-30

trafność 21%

Istotność:

W przedmiotowym lokalu występuje rozległe zawilgocenie i porażenie przez grzyby pleśniowe tynków ścian i sufitu małego pokoju. (...)Zawilgoceniu i porażeniu przez grzyby pleśniowe sprzyjała niska izolacyjności ścian (stropów) budynku, choć nie była ani jedynym ani nawet głównym powodem zawilgocenia i zagrzybienia. (...)W przedmiotowym lokalu występuje rozległe zawilgocenie i porażenie przez grzyby pleśniowe tynków ścian i sufitu małego pokoju. (...)Bezspornym, jest, że za dostawę mediów wynajmującym nie płacił od 2011r, a nie przedstawił też własnych rachunków za prąd czy wcześniejszych za węgiel.
Czytaj więcej»