Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
441

III AUa 1920/18

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2020-01-24

Data publikacji: 2020-03-24

trafność 18%

Istotność:

W ramach zatrudnienia na tym stanowisku odwołująca zajmowała się wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach,(...)(...)(...)fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach, przy pomocy maszyn wytwarzających lecznicze pola magnetyczne i elektromagnetyczne oraz ultradźwięki, a także przeprowadzała zabiegi laseroterapii. (...)U. z 1983 roku nr 8, poz. 43 ze zm.), tj. stale i w pełnym wymiarze czasu zajmowała się wykonywaniem zabiegów fizjoterapeutycznych u pacjentów po udarach, porażeniach mózgowych i różnego rodzaju urazach,(...)(...)W pierwszym pomieszczeniu znajdowały się trzy urządzenia nie wytwarzające pola elektromagnetycznego, czyli lampa (Solux) oraz urządzenia do pobudzania prądem mięśni ((Diadynamik i Stymat).
Czytaj więcej»

VI ACa 294/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-28

Data publikacji: 2020-07-13

trafność 25%

Istotność:

Gdy M. B. (2) schodził ze słupa trakcyjnego, dotknął dłonią elementu przewodzącego prąd wysokiego napięcia, znajdującego się za izolatorem i na skutek porażenia prądem zmarł na miejscu. (...)Z uwagi na umiejscowienie słupa trakcyjnego o lokacie (...) , zakaz wejścia na teren kolejowy, (...) S.A. z siedzibą w W. nie miały obowiązku umieszczenia ostrzeżeń o możliwości porażenia prądem w razie dotknięcia sieci trakcyjnej. (...)(...)odpowiednie tabliczki ostrzegające o niebezpieczeństwie porażenia prądem. (...)Zadaniem biegłego było nie tylko ustalenie czy sporna trakcja elektryczna była sprawa, posiadała odpowiednie zabezpieczenia technologiczne przed porażeniem prądem wysokiego napięcia, ale także w(...)
Czytaj więcej»

I C 336/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Przasnyszu

Data orzeczenia: 2014-12-22

Data publikacji: 2015-09-09

trafność 11%

Istotność:

Możliwość porażenia prądem przez potencjalnych użytkowników świetlicy nie wydaje się racjonalna i oczywista.
Czytaj więcej»

II K 32/18

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Nidzicy

Data orzeczenia: 2019-01-02

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 44%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Wówczas doznał poparzeń drugiego stopnia w głowę i szyję przez porażenie prądem elektrycznym. /dowód: wyjaśnienia oskarżonego k.(...)(...)(...)złączowej wyżej opisanej rozdzielnicy, doznał porażenia prądem elektrycznym i związanych z tym(...)(...)R. S. niewątpliwie doznał bolesnych obrażeń ciała, jednak nie było to w wyniku przypadkowego doznania porażenia prądem elektrycznym, a nieostrożnym manipulowaniem w miejscu, które było oznaczone ostrzeżeniami o jego napięciu elektrycznym. (...)niezwłocznie odciągnął go od źródła prądu.
Czytaj więcej»

I C 111/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2024-04-11

Data publikacji: 2024-04-25

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Biegły z zakresu Urologii D. D. w sporządzonej opinii wskazał iż u powoda z wgnieceniem fragmentu kostnego do kanału kręgowego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego nastąpiło porażenie dolnej połowy ciała, brak kontroli oddawania moczu i kału, pęcherz neurogenny. (...)Powód oprócz ćwiczeń (kinezyterapii) powinien mieć stosowane okresowo zabiegi z zakresu fizykoterapii na bolące okolice (np. laser, prądy, pole magnetyczne, krioterapia, ultradźwięki). (...)U powoda problemy natury urologicznej występują od chwili wypadku komunikacyjnego, gdyż w wyniku urazu doszło do porażenia kończyn dolnych oraz nietrzymania moczu i kału. (...)Ponadto powód wymaga pomocy osób trzecich z powodu porażenia kończyn dolnych w zakresie: robienia(...)
Czytaj więcej»

VI P 361/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-08-30

Data publikacji: 2022-10-21

trafność 8%

Istotność:

(...)urazami, działaniem niebezpiecznych substancji chemicznych, porażeniem prądem elektrycznym, nadmiernym hałasem, działaniem drgań mechanicznych i promieniowania oraz szkodliwym i niebezpiecznym działaniem innych czynników środowiska pracy, a także uwzględniały zasady ergonomii.
Czytaj więcej»

IV P 17/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich

Data orzeczenia: 2016-03-15

Data publikacji: 2016-04-12

trafność 17%

Istotność:

Teza orzeczenia: Niższy od powszechnego wiek emerytalny pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest dla nich normalnym, ustawowym wiekiem emerytalnym, a to z kolei sprawia, że tacy pracownicy w okresie czterech lat przed osiągnięciem emerytalnego właściwego dla tych kategorii zatrudnienia korzystają ze szczególnej (...)
(...)zagrożenie życia lub zdrowia poprzez porażenie prądem lub poślizgnięcie się na śliskiej powierzchni. (...)W/w działanie mogło spowodować zagrożenie życia lub zdrowia poprzez porażenie prądem lub poślizgnięcie się na śliskiej powierzchni.
Czytaj więcej»

I C 1681/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Nysie

Data orzeczenia: 2020-09-17

Data publikacji: 2020-11-20

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)w niewłaściwym miejscu powoduje zagrożenie porażenia prądem oraz możliwość uszkodzenia linii energetycznej, co miało miejsce w niniejszej sprawie.
Czytaj więcej»

I C 1487/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-09-24

Data publikacji: 2015-12-04

trafność 8%

Istotność:

W badaniu neurologicznym stwierdzono porażenie wiotkie lewej kończyny górnej z zanikami mięśniowymi oraz przeczulicę lewej ręki. (...)Do chwili obecnej u powoda występuje całkowite porażenie funkcji lewej kończyny górnej, powód nic nią nie może zrobić, ręka bezwładnie zwisa. (...)Od dnia wypadku prowadzona jest rehabilitacja powoda i do chwili obecnej powód wymaga zarówno ćwiczeń usprawniających i ćwiczeń czynno- biernych oraz masaży, jak i zabiegów fizykalnych pobudzających nerwy i działających przeciwbólowo (np. prądy (...) , tonoliza, elektrostymulacja).
Czytaj więcej»

VIII K 29/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-06-14

Data publikacji: 2016-07-14

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: W porównaniu bowiem z art. 179 k.k. z 1969 roku zrezygnowano w obecnym art. 213 § 1 k.k. z określenia konsekwencji błędu co do kontratypu. Jednakże nie ulega wątpliwości, iż w takowym wypadku może mieć zastosowanie przepis ogólny dotyczący błędu, a zatem art. 29 k.k., zgodnie z którym nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu (...)
Przełożeni kwestionowali bowiem związek podnoszonych przezeń dolegliwości z przedmiotowym porażeniem prądem. (...)W ich trakcie S. T. pytał Z. S. , jakie skutki wywołuje porażenie prądem. Podczas którejś z wizyt w domu J. S. S. T. także jego zapytał jakie skutki w jego ocenie wywołuje porażenie prądem. (...)Każdy z nich wspomniał jednak w zeznaniach wyłącznie o jednej rozmowie, która w ogóle dotyczyła porażenia prądem S. T. .
Czytaj więcej»