Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3848

I AGa 208/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-07-24

Data publikacji: 2024-02-14

trafność 14%

(...)zostać uzupełniona o brakującą inwentaryzację instalacji elektrycznych (przekładane przewody po wschodniej stronie). (...)Powód w ramach wykonywania prac nie przedstawił inwentaryzacji geodezyjnej przełożonych w ramach prac kabli elektrycznych. (...)Sąd meriti zakwalifikował łączącą strony umowę jako umowę o roboty budowlane z art. 647 k.c. , mając na uwadze, że jej wykonanie miało nastąpić w oparciu o projekt techniczny i dokumentację wykonawczą, a same prace składały się na wykonanie obiektu budowlanego. (...)Ponadto Sąd Okręgowy uznał, że brak wykonania inwentaryzacji instalacji elektrycznej nie stanowił ostatecznie przeszkody w(...)
Czytaj więcej»

I C 295/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2021-03-25

Data publikacji: 2024-02-14

trafność 29%

Wiosną 2015r. wykonano instalację elektryczną w budynku, a w lutym i marcu 2016r. instalację wod-kan. (...)Pojawił się zarzut, iż sam budynek został przesunięty o ok. 45 cm w stosunku do projektu budowlanego, co stanowi istotne odstępstwo od projektu budowlanego. (...)Wysokość szkody jakiej powodowie doznali na skutek konieczności dostosowania budynku do wymogów projektu zamiennego, do czego wobec wadliwości(...)z demontażu i ponownego montażu instalacji elektrycznej i wod-kan to 212.532,09 zł. (...)Wysokość szkody jakiej powodowie doznali na skutek montażu instalacji wewnętrznych, a następnie konieczności ich demontażu i ponownego wykonania instalacji wynosi 19.802,94 zł brutto (opinia biegłej k. 1061-1062).
Czytaj więcej»

VIII Pa 39/23

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2024-01-04

Data publikacji: 2024-02-12

trafność 7%

Istotność:

Powód sam organizował swoją pracę na tej budowie, co było uzależnione od jej potrzeb i przebiegu prac, tak aby były one zgodne z projektem oraz ze sztuką budowlaną i przepisami prawa budowlanego . (...)(...)wykonywanie ław fundamentowych zgodnie z projektem, 2 betonowanie fundamentów, beton B(...)(...)Do tego musiał zakupić sobie opał na zimę oraz zapewnić sobie codzienne utrzymanie w postaci żywności, środków higieny czy energii elektrycznej. (...)Powód zasadniczo sam decydował o tym w jaki sposób wykona swoje obowiązki, co sam wskazał, oczywiście co było ograniczone projektem i przepisami prawa budowlanego .
Czytaj więcej»

II AKa 217/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2023-06-05

Data publikacji: 2024-02-09

trafność 18%

Świadek R. T. w ogóle nie odnosił się do tych faktur w swoich zeznaniach, wskazał natomiast, że oskarżony R. S. był zaangażowany w projekt, że odbywały się cykliczne spotkania dotyczące projektu (k.4895v-4896 akt sprawy). (...)Sąd Okręgowy nie pominął bowiem roli kierownika projektu, W. N. . (...)(...)realizacje prac związanych z przygotowaniem instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej, realizacje prac ziemnych, opracowanie procedur pracy laboratorium badawczego, instalacji i uzbrojenia zestawu kontenerowego) podczas gdy nie miała na ich temat jakiejkolwiek wiedzy. (...)Argument ten mógłby być trafny, gdyby oskarżony w pełni pokrywał koszty projektu.
Czytaj więcej»

II Ca 890/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2023-10-31

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 6%

Istotność:

E. K. (1) ponosiła koszty utrzymania mieszkania, opłacała koszty telefonu, czynszu za mieszkanie, koszty energii elektrycznej, gazu, internetu. (...)Wymienione zostały wszystkie instalacje, wykonane zostało ogrzewanie podłogowe, wykonano nowe tynki, od podstaw wykonano łazienkę. (...)E. K. (1) ponosiła koszty utrzymania mieszkania, opłacała koszty telefonu, czynszu za mieszkanie, koszty energii elektrycznej, gazu, internetu. (...)Przedmiotem działalności gospodarczej w ramach Przedsiębiorstwa pod kolejnymi w/w firmami było zupełnie co innego, tj. opracowanie projektu, wdrożenie do produkcji, a następnie dystrybucja maszyn – „automatów” do dystrybucji odżywek dla sportowców, a dodatkowo także świadczenie usług reklamowych.
Czytaj więcej»

III Ca 1790/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-12-14

Data publikacji: 2024-02-07

trafność 34%

Istotność:

Powód dysponował dokumentacją przeciwpożarową i strukturalną w postaci projektu technicznego oraz dokumentacją powykonawczą okablowania strukturalnego oraz protokołami pomiarowymi instalacji elektrycznej. (...)W przypadku zmiany tras oraz sposobu zasilania, montażu zupełnie nowych instalacji powinien taki projekt powstać. (...)W przypadku wykonywania remontu instalacji elektrycznych wykonanie projektu technicznego instalacji elektrycznej nie jest konieczne z wyjątkiem sytuacji związanych ze zwiększeniem mocy umownej w budynku, zmianie lokalizacji złącza kablowego, zmianie sposobu zasilania budynku. (...)W przypadku budowy nowych instalacji elektrycznych istnieje konieczność wykonania jedynie projektu technicznego przyłącza elektrycznego do budynku a pozostałe instalacje poza licznikiem instalacji elektrycznej nie wymagają dokumentacji technicznej.
Czytaj więcej»

I AGa 201/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2022-04-13

Data publikacji: 2024-02-06

trafność 14%

Istotność:

W dniu 1 października 2018 r. kierownik robót elektrycznych potwierdził zakończenie wykonania instalacji elektrycznej i teletechnicznej wraz ze zgłoszeniem tych robót do odbioru. (...)W tym samym dniu wpisów do dziennika budowy dokonali inspektorzy nadzoru, którzy potwierdzili zakończenie wykonania instalacji elektrycznych i teletechnicznych, zakończenie instalacji sanitarnych oraz zakończenie „zasadniczych robót budowlanych”. (...)Po zmianie w projekcie rzędnych wysokościowych wybranych elementów obiektu należało je wykonać na nowo na odpowiedniej wysokości. (...)(...)do wykonanie robót w zakresie instalacji elektrycznej i te-letechnicznej i jej gotowość(...)dziennika budowy potwierdzili zakończenie wykonania instalacji elektrycznych i te-letechnicznych, instalacji sanitarnych oraz zasadniczych robót budowlanych.
Czytaj więcej»

XVII AmT 57/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-05-29

Data publikacji: 2024-01-30

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Uzgodnienie projektu wykonawczego Infrastruktury 1. (...)Projekt nie musi obejmować ani w części opisowej ani rysunkowej instalacji telekomunikacyjnej w lokalach Abonentów. (...)Zmiany w Projekcie są uzgadniane na zasadach określonych w § 5 ust. 5-6, z tym że termin na akceptację uzupełnionego Projektu lub przedstawienia do niego uzasadnionego stanowiska wynosi 14 dni. 4. (...)Do pism Operator załączył projekty umów.
Czytaj więcej»

XVII AmE 67/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-20

Data publikacji: 2024-01-29

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)S.A. spoczywa obowiązek zakupu energii elektrycznej wytworzonej i zaoferowanej przez (...)(...)W. z należących do niej instalacji odnawialnego źródła energii oraz ustalił(...)i ustalonej w oparciu o projekt Umowy sprzedaży energii elektrycznej przedłożony 27 lipca 2016 r.(...)(...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej, o której mowa w ust.(...)przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Park (...) stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 o.z.e. tj. przed 1 lipca 2016 roku.
Czytaj więcej»

II K 214/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-24

Data publikacji: 2024-01-26

trafność 13%

(...)całkowita prac wykonanych przy budowie instalacji elektrycznych wynosiła 4.141.009,98 złotych netto + VAT, termin realizacji prac był od 25 października 1997 roku do 30 listopada 2003 roku. (...)L. M. (2) posiadała uprawnienia wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z dnia 20.02.1975t. (Dz.U. 1975.8.46) i były uprawnieniami w ograniczonym zakresie dotyczącymi jedynie instalacji elektrycznymi. Tymczasem w SIWZ wymagano, aby uprawnienia te były bez ograniczeń i dotyczyły instalacji elektrycznych i sieci. (...)(...)G. (1) jako projektanta branży elektrycznej, osoba ta posiada wykształcenie wyższe – Inżynier elektryk- nadane w (...) roku, gdzie występowały same instalacje elektryczne, ale w ramach tych instalacji wchodziły w owym czasie również sieci elektryczne.
Czytaj więcej»